Kodėl verta vykti atostogauti į Turkiją

Turkija – šalis, kurioje Rytai susilieja su Vakarais, siūlo daugybę įspūdžių, dėl kurių ji yra viena geriausių atostogų krypčių. Nuo istorinių vertybių ir stulbinančių kraštovaizdžių iki gyvybingos kultūros ir gardžios virtuvės – Turkija suteikia nepamirštamų kelionių įspūdžių. Štai keletas įtikinamų priežasčių, kodėl turėtumėte apsvarstyti Turkijos pasirinkimą kitoms atostogoms.

1. Istoriniai ir kultūriniai turtai

Turkija yra istorijos ir kultūros lobynas. Tūkstančius metų skaičiuojančioje istorijoje yra daugybė UNESCO pasaulio paveldo objektų. Nuo senovinių Efeso griuvėsių iki Kapadokijos uolų darinių ir urvinių būstų – Turkijos istorinės vietovės leidžia susipažinti su kadaise čia klestėjusiomis civilizacijomis. Hagia Sophia ir Topkapi rūmai Stambule, senovės Trojos miestas ir Pamukalės karštosios versmės – tai tik keletas lankytinų objektų, kuriuos būtina pamatyti.

2. Kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai

Turkija gali pasigirti įvairiais ir kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais. Unikali šalies geografija apima nuostabias Viduržemio ir Egėjo jūrų pakrantes, atšiaurius Rytų Anatolijos regiono kalnus ir siurrealistinius Kapadokijos kraštovaizdžius. Turkijos Rivjeroje, dažnai vadinamoje Turkio pakrante, rasite nuostabių paplūdimių, krištolo skaidrumo vandenų ir žavingų pakrantės miestelių. Tuo tarpu Kapadokijos pasakų kaminai yra siurrealistinis fonas skrydžiams oro balionu.

3. Gyvybe pulsuojantys miestai

Tokiuose miestuose kaip Stambulas, Ankara ir Izmiras dera modernumas ir tradicijos. Tarp Europos ir Azijos išsidėstęs Stambulas yra triukšmingas didmiestis su gyvais turgumis, šurmuliuojančiais turgumis ir audringu naktiniu gyvenimu. Miesto panorama, papuošta minaretais ir kupolais, liudija turtingą jo istoriją. Sostinė Ankara garsėja muziejais ir vyriausybės pastatais, o Izmiras – liberalia atmosfera ir gražia pajūrio promenada.

4. Gardi virtuvė

Turkijos virtuvė garsėja turtingais skoniais ir įvairiais patiekalais. Jau vien dėl maisto verta keliauti – nuo pikantiškų kebabų ir mezes iki saldžiųjų baklavos ir turkiškų skanėstų. Gatvės maistas, pavyzdžiui, simitas (turkiškas bandelė), döner kebabas ir börek, yra greitas ir skanus būdas pajusti vietinius skonius. Nepamirškite paragauti tradicinės turkiškos arbatos ir kavos, kurios yra neatsiejama turkų svetingumo dalis.

5. Šiltas svetingumas

Turkijos gyventojai garsėja šiluma ir svetingumu. Lankytojai dažnai pastebi vietinių gyventojų draugiškumą ir norą padėti. Nesvarbu, ar būsite pakviesti kartu pavalgyti, ar jums pasiūlys puodelį arbatos, svetingumas Turkijoje yra tikras ir nuoširdus. Ši svetinga atmosfera sustiprina kelionės įspūdžius, todėl net svetimoje šalyje galite jaustis kaip namie.

6. Įperkama prabanga

Palyginti su daugeliu Vakarų šalių, Turkija siūlo puikų kainos ir kokybės santykį. Nesvarbu, ar tai būtų prabangus apgyvendinimas, puikus maistas, ar unikalių suvenyrų įsigijimas, pamatysite, kad jūsų pinigai čia išleidžiami brangiau. Pragyvenimo išlaidos Turkijoje palyginti nedidelės, todėl keliautojai gali mėgautis aukšto lygio komfortu ir aptarnavimu, nesugadindami banko.

7. Nuotykiai ir veikla lauke

Nuotykių mėgėjams Turkija turi ką pasiūlyti. Įvairialypis šalies reljefas puikiai tinka tokiai veiklai kaip žygiai pėsčiomis, skrydžiai parasparniais, nardymas ir slidinėjimas. Likijos kelias yra vienas geriausių pasaulyje tolimojo pėsčiųjų žygio takų, iš kurio atsiveria įspūdingi Viduržemio jūros pakrantės vaizdai. Žiemą tokiuose slidinėjimo kurortuose kaip Uludağ ir Palandöken sudarytos puikios sąlygos užsiimti žiemos sportu.

8. Terminės gydyklos ir sveikatingumo centrai

Turkija taip pat garsėja terminiais šaltiniais ir sveikatingumo kurortais. Pamukalė su karbonatinių mineralų terasomis, kurias palieka tekantys terminiai vandenys, yra ne tik gamtos stebuklas, bet ir gydomųjų karštųjų versmių centras. Daugelyje šalies kurortų ir SPA centrų siūlomos tradicinės turkiškos pirtys (hamamai), masažai ir kitos sveikatingumo procedūros.

Turkija, turinti turtingą istoriją, nuostabius kraštovaizdžius, gyvybingus miestus, skanią virtuvę ir šiltą svetingumą, siūlo išties unikalią ir turiningą kelionės patirtį. Nesvarbu, ar esate istorijos mėgėjas, gurmanas, nuotykių ieškotojas, ar tiesiog ieškote ramaus poilsio, Turkija turi ką pasiūlyti. Taigi susikraukite lagaminus ir pasiruoškite tyrinėti šios užburiančios šalies stebuklus. Įsigyti kelionę į Turkiją galite https://www.westexpress.lt/kelione-i-turkija.

Facebook Comments