Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kas žinotina apie Pafosą

Pafosas

PafosasPafosas – miestas Kipro saloje šiandien turintis virš 30 tūkstančių gyventojų. Pati Kipro sala padalyta į dvi dalis – rytinė priklauso Turkijai, vakarinė – Graikijai. Taigi Pafosas yra salos vakaruose ant jūros kranto. Čia užsuka šilumos ištroškę turistai iš Europos ir net Azijos. Pafose gausu saulės, temperatūra vasarą aukšta, beveik nelyja, oro drėgnumas vasarą gali siekti ir 85 laipsnius. Tad lietuviui vasarą čia būti gali būti ir per karšta. Bet kadangi šalia yra jūra, tad gal ir nieko į ją įšokti atsigaivinti. Jeigu tai pavyks, nes ir jūra čia įšyla nemažai – karštomis vasaromis vandens temperatūra gali siekti netgi 29 laipsniu šilumos! O ar tokiame vandenyje galima atvėsti? Na, ne kiekvienam.

Vis dėl to, jei keliaujate į Pafosą ne liepą ar rugpjūtį, verta pasivaikščioti po miestą. Jis lyg ir padalintas į dvi dalis – senamiestį ir naujamiestį. Senamiestis įdomus senais pastatais, gatvių grindiniais, savo istorija, palikimu. Na o naujamiestis parodo, kiek miestas uždirba iš turizmo. Kylantys modernūs pastatai sako, jog turizmas čia išties sudaro labai didelę dalį miesto pajamų. Ir miesto gyventojai patenkinti ir turistai džiaugiasi gerai praleidę laiką. Vaikščiojimas po miestą gali būti įdomus visomis prasmėmis – galbūt pasieksite savo nueito atstumo per dieną rekordą, gal nužingsniuosite daugiausiai žingsnių per dieną, kiek tik kada esate nužingsniavę, gal tiesiog praturtinsite savo istorijos ir kultūros žinias arba užsukę į restoraną pajusite dar nepatirtų potyrių. O į restoraną čia užsukti verta. Jūros gėrybės ir vietinis vynas tikrai suras, kam jis patinka. Na o jei jūros maistas ne prie širdies, visuomet galima užsukti į mieste stovintį McDonald‘s greito maisto restoraną, sukirsti kokį mėsainį ir bulvyčių.

Pafose galima aptikti ir įdomių renginių. Jų surasti nesunku – vasaros metu kartais net patys atostogautojai surengia kokį vakarėlį. Na o jei norite vietinių renginių, prasieikite kokia turistine gatvele ir galbūt greitai būsite įsupti į linksmą šurmulį. Taip pat apie renginius galite pasiklausinėti vietinių ar susirasti informacijos internete.

Pafosas maloniai priglaus ir pavargusius. Išsekę nuo dienos vaikštinėjimų ir nuotykių, galėsite griūti į jaukaus viešbučio (kurių čia yra begalės) lovą ar į gultą šalia baseino. Keli gryno oro įkvėpimai ir iškart atsigausite. Na o jei dar sugalvosite naktį paplaukioti baseine, jėgos kaipmat sugrįš. Tad pirmyn į Pafosą ir tegul jūsų laukia nuotykiai!

Facebook Comments