Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip pasiruošti norvegiškiems orams?

Orai Norvegijoje

Orai NorvegijojeNorvegija – šiaurės Europos šalis, besitęsianti daugybę kilometrų iš šiaurės į pietus. Norvegijai priklauso ir šiauriausias Europos taškas, Nordkapu vadinamas (šiauriniu kyšuliu). Nors tai ir nėra tikrasis Europos šiauriausias taškas (pastarasis yra visai netoliese, toje pačioje Norvegijoje), bet ši vieta išties įspūdinga – šiauriausias Europos skardis leidžiasi keliasdešimt metrų žemyn kol susilieja su jūra. Kadangi tai aukšta, atvira, o dar gi ir šiauriausia vieta, tad ir orų čia malonių nėra ko tikėtis. Dažnai čia pučia stiprus vėjas, gali ir palyti. Tokiame ore sušalti nėra sudėtinga, ypač jei nesate pasiruošęs šiltų drabužių. Taigi, kokie gi orai vyrauja Norvegijoje ir kaip reikėtų apsirengti keliaujant į šią šalį?

Sakoma, jei keliaujate į Norvegiją, pasiruoškite lietui ir vėjui. Statūs fiordai ir plikos kalnų viršūnės leidžia gerai įsibėgėti vėjui. Be to, vyraujant vakarinei orų pernašai, Norvegija dažnai patiria vėjus ir visus drėgnus orus, atnešamus nuo Atlanto. Tam reikia pasiruošti. Svarbu turėti gerą striukę. Pigias striukes galite pamiršti. Verta dairytis į geresnių firmų gaminius, kurie gali kainuoti ir šimtą eurų. Per brangu? Tų pačių firmų gaminius galima rasti ir parduotuvėse „iš antrų rankų“. Svarbu, kad striukė tikrai gerai atlaikytų lietų, tuo pačiu leisdama kūnui kiek įmanoma „kvėpuoti“, kad išvengtumėte prakaitavimo. Žinoma, pilnai praleidžiančių orą ir saugančių nuo vandens drabužių nerasite, tačiau vis vien verta siekti maksimumo ir neiti su bet kokia striuke, kurioje tiesiog išvirsite nuo savo prakaito ir galiausiai galbūt dar labiau sušalsite.

Geros kelnės taip pat praverstų. Svarbu, kad jos būtų neperpučiamos. Su tokiomis jokie vėjai nebaisūs. Vėlgi, teks paieškoti ir pasirinkti geresnes, tvirtesnis ir, jei pavyks, gražesnes. Juk nenorite, kad vidury kelionės kelnės tiesiog suplyštų? Tada ir menkas vėjelis bus baisus. Geros kelnės ir tinkama striukė leis komfortiškai grožėtis Norvegijos fiordais bei kalnais net esant blogiausioms oro sąlygoms.

Orai Norvegijoje pareikalaus ne tik gerų drabužių, bet ir tinkamos avalynės. Svarbu – neperšlampami batai. Galima rinktis trekingo batus su gore tex membrana, kuri apsaugos nuo lietaus ir šiek tiek leis kojai kvėpuoti. Trekingo batai Norvegijoje kone būtinybė – juk kokia kelionė po Norvegiją, neužlipus nė į vieną kalną? O su kedais nebus nei patogu nei saugu lipti.

Šie aprangos pasiūlymai tinka esant blogoms oro sąlygoms. Bet būna ir taip, jog Norvegijoje šviečia saulė. Tuomet meskime visus nuo lietaus apsaugančius drabužius ir mėgaukimės gaiviu oru bei nuostabiais vaizdais.

Facebook Comments