Kaip nesuklysti renkantis SEO mokymus nuotoliniu būdu?
|Kiekvienas žmogus, daugiau ar mažiau turi natūralų norą mokytis ir tobulėti. Tai – elementari mūsų prigimtis kuri yra paremta natūraliu smalsumu mus supančiam pasauliui. Galima sakyti, jog tai galioja bet kokia sričiai: ar tai būtų darbas, hobis, laisvalaikis ir t.t.
Žinoma, jeigu kartu turime galimybę informaciją gauti visiškai nemokamai – tai dar labiau motyvuoja bus tobulėti. Jei esate verslininkas turintis internetinį verslą, ko gero esate girdėję ir tikrai norėtumėte išmokti SEO – svetainės optimizavimo pagrindų kurie padėtų jūsų svetainę pakelti į naujas aukštumas.
SEO mokymai pradedantiesiems – puikus pasirinkimas norint susipažinti, išmoktis ir praktiškai panaudoti žinias.
Įsijungus, kaip pavyzdys, Youtube, mes akimirksniu rasime tūkstančius valandų medžiagos susijusios su įvairiomis SEO sritimis. Kiekvieni iš šių video skirsis savo mokymo stiliumi, pateikimu, lektoriaus asmenybe ir t.t.
Priėmus informaciją, tiesa, yra ir tam tikrų trūkumų. Nėra su kuo aptarti išmoktos medžiagos, ar pasiklausti kažko kas neaišku pačio lektoriaus. Verta žinoti, jog kai kurios SEO sritys keičiasi nuolatos, todėl norinti išmokti kaip taisyklingai su jomis dirbti, būtinas ne tik eksperto žodis, tačiau ir nuolatinis domėjimasis ir tobulėjimas.
Pagal kokius principus reikėtų rinktis nuotolinius SEO mokymus?
Jei per Google paiešką įrašytume frazę „SEO mokymai“ ar „SEO kursai“ gautume tūkstančius rezultatų įvairiomis kalbomis, mokymosi stiliais, ilgumu ir kokybe. Tačiau, pagal kokius principus reikėtų rinktis kursus kurie geriausi būtų būtent jums?
Visų svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog kaina – nėra pats svarbiausias faktorius. Perkant itin brangius kursus dar nereiškia, jog jūs nusipirksite itin gerus kursus.
Taip pat svarbu pabrėžti, jog prieš pasirenkant SEO mokymus sau, reikėtų tiksliai susipažinti su tai koks yra jų turinys. Gerai išreklamuoti mokymai taip pat nereikš, jog jie bus kokybiški ar atitiks jūsų mokymosi stilių.
Jeigu su SEO norite susipažinti rimtai ir pasisemti žinių kurios padėtų prižiūrėti savo internetinį verslą, tuomet reikėtų į pasirinkimo procesą reikėtų pažiūrėti kiek rimčiau.
Taigi, pagal ką kokius principus reikėtų pasirinkti SEO mokymus?
1. Savo sritį išmanantis ir žinias gebantis perteikti lektorius
Galbūt ne visąlaik apie tai susimąstome, tačiau kiekvienas iš mūsų turime mėgiamą būdą kuriuo mes mokomės ir priimame naują informaciją. Tai galios ne tik SEO kursams, tačiau yra labai svarbu surasti žmogų kuris gebės atlikti gerą darbą dėstant medžiagą jums.
Vienas iš būdų susipažinti su lektoriumi, yra peržiūrėti jo nemokamai pateiktą medžiagą. Tai gali būti arba Youtube pamokos arba ištrauka iš kursų kuriuos jis parduoda klientams. Kartu atkreipkite dėmesį į tai ar dėstytojas yra linkęs laisvai dalintis informacija. Mokymuose neturėtų būti nieko slėptino ar nekonkretaus. Jei dėstytojas šiuo aspektu kelia abejonių – tai nėra geras ženklas.
Savo mokytojus internete reikėtų rinktis atsakingai, dėmesį atkreipiant ne tik į tai koks turinys yra siūlomas, tačiau ir į tai kokią žmogus turi patirtį dirbant SEO srityje ir jo mokymo stilių.
Jeigu jaučiate, jog ijungus kursą jums nemalonu klausytis, netenkina žinių perteikimo stilius arba jums trūksta paprasto konkretumo, vargu ar iš tokių mokymų pasisemsite daug naudos.
Siūlome atkreipti dėmesį į tokius dėstytojo bruožus renkantis SEO kursą:
- Informacija yra pateikiama glaustai ir tiksliai
- Dėstytojas moka sudominti ir perteikti apie tai ką kalba
- Manieros ir profesionalumas
- Kalbant apie situaciją yra pateikiami konkretūs pavyzdžiai.
Kad tapti geru dėstytoju, nesvarbu koks didelis žinių bagažas ar patirtis, žmogui taip pat reikia laiko tai išmokti. Ne visi dėstytojai akimirksniu turi gebėjimą perteikti viską paprastai ir aiškiai bei sudominti mokinius.
Jei jaučiate jog pamokos metu jums yra tikrai įdomu apie ką yra kalbama – tai gero lektoriaus požymis. Na, o jeigu, kaip jau sakėme, mokymų metu jūs lengvai pasimetate, lektorius nededa didelių pastangų kalbėdamas per paskaitas – tokių pamokų reikėtų vengti.
2. Mokymo stilius kuri jums tinka labiausiai
Nors į tai ne visada atkreipiame dėmesį, kiekvienas iš mūsų turi tam tikrą labiausiai patinkantį mokymosi stilių. Vieniems geriausiai žiūrėti video medžiagą, kitiems užtenka pasiklausyti garso įrašo, treti – puikiausiai mokosi skaitydami ilgus tekstus.
Mokslininkai teigia, jog didžioji dalis žmonių neturi tik vieno mokymosi stiliaus kuris jiems yra geriausias, o apskritai, net 70 procentų labiausiai mėgsta mišrų mokymosi stilių.
Tam, kad susižinoti, kas jums tiks labiausiai galima atlkti testą mokymosi stiliui nustatyti. Tokiu būdu, tiksliausiai žinoti kokių kursų sau reikėtų ieškotis.
3. Nepriklausomos rekomendacijos
Paskutinis dalykas į ką reikėtų atkreipti – tai žmonių atsiliepimai apie kursus internete. Jei stebi Youtube kanalą, tuomet pasiskaitykite žmonių paliktus komentarus, arba nueikite į įmonės Facebook puslapį, kur galbūt bus palikta daugiau įžvalgų apie kolektyvą ir jų atliekamą darbą.
Vis dėl to, svarbiausia rasti šaltinį kuriame galėsite peržiūrėti nepriklausomus atsiliepimus. Čia vėl gi gali pasitarnauti tas pats Facebook. Šiame socialiniame tinklapyje yra gausu grupių turinčių interesų. Net jei ir apsilankę rinkodarininkų grupėje nerasite atsakymo iškart, visuomet gali užduoti klausimą ir galbūt sulaukti atsiliepimų.
Dar vienas resursas gali būti ir rekvizitai.lt. Nors čia vargu ar rasite atsiliepimų būtent apie kursus, šie atsiliepimai padės tikrai susidaryti gerą vaizdą apie tai kaip įmonė dirba ir bendrauja su savo klientais.
Pabaigai
Renkantis SEO mokymus svarbiausi dalykai yra: rasti mokymus kuriems vadovauja geras lektorius iš respektabilios įmonės. Niekas nenori švaistyti pinigų ir laiko ant to kas neįdomu ir nenaudinga.
Radus tinkamą variantą, jau greitai tapsite tiktu SEO ekspertu!