Ką reikia žinoti prieš pradedant namo fasado šiltinimą?
|
Fasado šiltinimas arba namo šiltinimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daug lėšų. Natūralu, kad paprastiems piliečiams, žmonėms, kurie yra toli nuo statybų, kyla daug įvairių klausimų, kuriuos reikia išspręsti prieš pradedant šiltinti namus. Šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į dažniausiai pasitaikančius ir svarbiausius iš jų.
1. Kodėl namas turi būti apšiltintas?
2. Kokią termoizoliacinę medžiagą pasirinkti?
3. Koks yra optimalus sienų izoliacijos storis mūsų regione?
4. Kurias namo dalis reikėtų apšiltinti?
5. Kokios yra namo apdailos galimybės?
6. Kada geriausia šiltinti namus?
7. Kokios yra dažniausios klaidos, pasitaikančios šiltinant namo fasadą?
Kadangi skaitote šį leidinį, tikriausiai jau nusprendėte šildyti savo namą ir žinote izoliacijos privalumus, tačiau trumpai juos priminsime.
Kodėl verta šiltinti namus
1. Sutaupytos lėšos. Sumažinkite šildymo išlaidas žiemą ir oro kondicionavimo išlaidas vasarą.
2. Padidinti pastato eksploatavimo trukmę. Sumažinus neigiamus aplinkos veiksnius, tokius kaip temperatūros svyravimai, drėgmė, vėjas ir saulės spinduliuotė, pagerėja sienų laikymasis ir namo ilgaamžiškumas.
3. Namų triukšmo izoliacijos gerinimas.
4. Pašalina pelėsį ir grybelį nuo sienų. Rasos taškai perduodami į šilumos izoliaciją, todėl namo sienos išlieka sausos.
5. Fasado estetinės išvaizdos pagerinimas. Dabar galima rinktis iš daugybės fasado apdailos ir apdailos variantų. Net ir paprasčiausi iš jų atgaivins jūsų namus ir įkvėps jiems naujos gyvybės.
Kokią izoliacinę medžiagą turėčiau pasirinkti?
Vienas svarbiausių klausimų – kaip apšiltinti namą. Labiausiai paplitusios izoliacinės medžiagos yra mineralinė vata ir putplastis. Kas geriau – mineralinė vata ar putų plastikas – sudėtingas ir diskutuotinas klausimas, čia kiekvienas turi pasirinkti sau tinkamą variantą, nes kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų. Trumpai juos palyginkime.
1. Šilumos laidumo požiūriu šios medžiagos skiriasi nežymiai, t. y. šilumos izoliacijos poveikis iš tikrųjų bus toks pat.
2. Garų pralaidumas – pagal šį kriterijų vienareikšmiškai laimi mineralinė vata: mineralinės vatos gebėjimas praleisti orą yra didelis, o putų plastiko – ne. Šis kriterijus labai svarbus, jei jūsų namas pastatytas iš „kvėpuojančios” medžiagos. Tokiu atveju izoliacija putplasčiu kompensuos visą poveikį. Be to, ant putų susidarys kondensatas, kuris drėkins gretimas medžiagas, o jei izoliacijos storis nepakankamas – ir namo sienas.
3. Į putplastį gali įsiveisti pelės ir kiti graužikai. Mineralinė vata netinka kenkėjams.
4. Mineralinė vata pasižymi daug geresnėmis garso izoliacijos savybėmis nei putplastis.
5. Mineralinė vata yra atspari ugniai, o polistireninis putplastis gali lengvai išsilydyti ir kartais degti, skleisdamas aitrius dūmus.
6. Mineralinė vata yra sunkesnė ir brangesnė už plastikines putas. Putų privalumai – pigumas, paprastas montavimas, nėra rizikos perkrauti laikančiąsias konstrukcijas.
7. Kartais iš prastos kokybės mineralinės vatos gali išsiskirti dervos.
8. Mineralinė vata yra jautri drėgmei. Laikant ar montuojant mineralinę vatą negalima leisti jai sudrėkti, kitaip ji taps netinkama naudoti.
Taigi tiek mineralinė akmens , tiek polistirenas turi privalumų ir trūkumų. Kurią iš jų pasirinkti, sprendžiate patys, tačiau mūsų ekspertai gali jums patarti ir padėti pasirinkti geriausią variantą.