Fasado apdaila – lengvas būdas atnaujinti namus

Atnaujinti namus niekada nebuvo taip paprasta ir greita. Vos per kelias savaites galite visiškai pasikeisti pastato išvaizdą ir tuo pačiu pasirūpinti jo ilgaamžiškumu. Mūsų siūlomas sprendimas – tai fasado apkala. Kodėl tai puikus būdas ir alternatyva namo remontui ir pasidalinsime šiame straipsnyje.

Sprendžiant tai, kaip apšiltinsite namą, turėtumėte apgalvoti nemažai su tuo susijusių detalių – kas atliks darbą, kokios rūšies fasado apkala geriausiai tinka jūsų pastatui, kokias medžiagas naudosite. Visų pirma, verta žinoti, jog dažniausiai naudojami du namų apšiltinimo būdai – mineraline vata ar polistireno putplasčio fasado plokštėmis. Abu sprendimai tinka skirtingoms situacijoms ir pasižymi išskirtinėmis savybėmis.

Fasadų apdailaJeigu pasirinksite polistireno putplasčio fasado apdailą, turėtumėte atsiminti, jog ji nesugeria drėgmės, kas leidžia gyventi visada šiltame pastate. Taip pat užtikrinamos ir izoliacinė apsauga. Tokia fasado apdaila pigesnė nei mineralinė vata, tad puikiai tiks tuo atveju, jeigu namo remontui turite ribotą ir nedidelį biudžetą.  Tokios plokštės lengviau gabenamos, nes sveria mažiau ir palengvina transportaciją. Kita vertus, polistireno putplasčio apdaila itin plona, todėl netinka gyvenant triukšmingose vietose – garso izoliacija nebus užtikrinta.

Bene didžiausias privalumas renkantis apdailą su mineraline vata – atsparumas temperatūrų pokyčiui. Mineralinė vata lydosi tik esant didesnei nei 10 000 temperatūrai bei yra atspari didžiajai daliai skirtingų cheminių medžiagų. Dėl laidumo garams, mineralinės vatos fasado apdaila rekomenduojama, siekiant apsisaugoti nuo gaisro pavojaus.

Norėdami geriausio rezultato, turėtumėte kreiptis į profesionalius, savo darbą išmanančius specialistus. Galite gana nebrangiai įsigyti puikios kokybės medžiagas, tačiau, jeigu patys neturėdami reikalingų įgūdžių bandysite jas pritvirtinti, gali būti, jog namas atrodys nekaip ir pinigai bus išleisti veltui.

Taigi, fasado apdaila – tinkamas ir paprastas būdas kiekvienam, norinčiam pokyčių gyvenamoje erdvėje. Pakaks išsirinkti tinkamas medžiagas ir kreiptis į specialistus, kurie padės jas tvarkingai ir gražiai pritaisyti. Fasado apdailos pasirinkimas griauna mitą, jog namo atnaujinimo darbai yra „įkandami“ tik išrinktiesiems, kadangi paprastai medžiagos nėra tokios brangios kaip gali atrodyti iš pirmo žingsnio. Tad nebijokite pokyčių.

Facebook Comments