Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Elektroniniai receptai ir vaistai internetu revoliucija medicinoje ar savigydos pradžia?

vaistai internetu

vaistai internetuModernios technologijos neaplankė ir sveikatos srities. Europoje, JAV jau ilgus metus praktikuojami elektroniniai receptai, o vaistinėse galima rasti visko, realiai, visko ir aš neperspaudžiu (nuo mėtinių saldainių iki moteriškų tamponų). Todėl vaistinės persikėlė į internetą. Ką tai reiškia vartotojui?

Receptas

Gydytojams negalima išrašyti recepto neapžiūrėjus paciento, tačiau dažnai tai apeinama ir jeigu nėra būtini specialūs tyrimai, skypo ir telefono pagalba diagnozuojama liga, išrašomi ir persiunčiami elektroniniai receptai. Juose gali būti net ir itin stiprūs antibiotikai.

Tokie receptai nusiunčiami į vieną iš Jūsų pasirinktų vaistinių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, t.y. gali būti gintarinė vaistinė internetu, eurovaistinė internetu, camelia vaistinė internetu, vaistine euro ar norfos vaistinė. Tokia situacija leidžia pacientui net neiškėlus kojos iš namų gauti kokybišką sveikatos priežiūrą.

Pasirinkimas

Internete visą parą dirbantys konsultantai gali rekomenduoti medikamentus arba pagal receptą išsiųsti vaistus, kurie pirkėją pasiekia per kelais dienas.

Vis dėlto, vaistai internetu turi ir daugiau privalumų. Pagaliau nereikia eiti nuo vaistinės iki vaistinės lyginant skirtingų gamintojų ir prekybos vietų kainas. Tokia vaistų paieška vaistinėse sutaupo laiko.

Nors tradicinės prekybos šalininkai ir interneto skeptikai nerimsta, jie kaip vienas sako, kad vaistai internetu skatina savigydą ir didina pavojingų apsinuodijimų atvejų riziką. Drįsčiau šiais argumentais abejoti. Pirmiausiai todėl, kad vaistai pardavinėjami su receptais, o kita dalis preparatų, pardavinėjamų be receptų, tokia tvarka galioja ir artimiausioje parduotuvėje. Tad jeigu iki šiol nekilo mintis prisiryti saujom papildų, kodėl turėtų tokia mintis kilti, perkant internete, ir dar laukiant kelias dienas iki medikamentus atsiųs paštu?

Vaistų kainos

Reikia pripažinti, kad vaistai internetu yra pigesni nei tradicinėje vaistinėje. Juk vaistu kainos yra mažesnės, nes nereikia išlaikyti milžiniškų patalpų, darbuotojų ir kitų sudedamųjų. Juolab, camelia vaistine vaistu kainos nuolat siūlomos akcijos ir išpardavimai, galioja ir taip lietuvio širdžiai mielos nuolaidų kortelės.

Tad tyliai, švelniai revoliucija jau įvyko. Joje laimėjo pirkėjas ir gamintojas. Šiandien visais jos privalumais pasinaudoti trukdo tik stereotipai ir sustabarėję įpročiai.

Facebook Comments