Dažniausiai pasitaikančios klaidos persikraustant
|Persikraustymas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas, malonus ir greitas. Tačiau realybė kiek kitokia ir natūralu, jog pirmą kartą besikraustantys žmonės pridaro klaidų. Kokios tos klaidos ir kaip jų išvengti aptarsime šiame straipsnyje.
Klaida nr. 1: Pakavimo priemonių trūkumas
Apžvelgus kambary atrodo, jog čia daiktų visai nieko nėra, tačiau kuomet pradedi pakuoti, pridedi virš dešimt vidutinio dydžio dėžių. Pirmas įspūdis apgaulingas, tad reikia pasirūpinti priemonėmis pakavimui, kad įpusėjus pakavimui netektų visko mesti ir lėkti ieškoti dėžių, lipnios juostos, maišų. Beje, būkite išradingi – smulkius daikčiukus sudėkite į plastikines dėžutes maistui, o jas i dideles dėžes – taip smulkmenos neišsilakstys ir nereikės maisto dėžučių dėti kaip atskirų daiktų ir užimti vietą. Taip pat pakavimui panaudokite ir kitą namų inventorių – skalbinių krepšį, šiukšlių dėžes, kibirus ir net didelius puodus.
Klaida nr. 2: Jokios inventorizacijos
Krauti viską iš eilės, užklijuoti dėžę ir ją pamiršti gali kiekvienas. Tačiau toks lengvas pakavimo būdas turi skaudžias pasėkmes naujame būste – sunku ką nors rasti, norint surasti daiktą tenka išversti ne vieną dėžę ir taip sukeliama bereikalinga netvarka. To išvengti galima labai paprastai. Pirma, į dėžę reikia krauti daiktus iš vienos vietos. Pavyzdžiui, jei pradėjote kraustyti virtuvės stalčių su indais, dėžėje turi būti tik indai. Antra, ant dėžės tiksliai užrašykite kas joje yra. Sąrašiuko tikslumą apsprendžiate patys, tačiau užrašas „Virtuvė. Indauja, mėlynas uošvienės servizas“ yra daug daugiau pasakantis nei „Indai“. Taip pat susikraukite lagaminą ar krepšį daiktų, kurių prireiks iškart persikrausčius ir kurių nenorėtumėte ieškoti po visus namus – tualeto ir higienos reikmenys, pižama, kava ir puodelis kavai, arbatinis, žirklės, šiukšlių maišai ir pan.
Klaida nr. 3: nėra privažiavimo prie laiptinės
Gyvenantys daugiabutyje žino, kaip sunku laviruoti automobiliu kieme. Žinoma, galima pastatyti krovininį automobilį viduryje kiemo, ir visus daiktus nešti pro ar virš kaimynų mašinų. Visgi, tai gana didelė rizika, nes jei nešant sofą būtų kliudytas kaimyno automobilis, problemų būtų visiems. Todėl tuo reikia pasirūpinti iš anksto – iš vakaro patykoti laisvų vietų(geriausia dviejų) prie pat laiptinės ir pastatyti savo automobilius (ar susitarti su draugišku kaimynu). Tuomet atvykus krovininiam automobiliui tereikės perstatyti savo automobilius toliau, o krovininis galės atsistoti į rezervuotą vietą ir niekam nekliudyti.
Paprasta, ar ne? Išties, tereikia tik atsiminti šiuos patarimus kai kraustysitės. Patarimais pasidalino perkraustymo paslaugos Vilniuje teikėjas Kraustymelis.lt