Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Sardinijos glėbyje

KaljarisSardinija – žavinga sala. Skaidri jūra, uolos, smėlis, aukšti kalnai su ledo kepurėm, seni istoriniai miestai ar bent senamiesčiai, gana nemaži miškų plotai – tikrai yra kuo tenai žavėtis ir ko keliauti. Juolab, kad skrydžiai į šią salą dažnai kainuoja vos kelias dešimtis eurus, reisai iš Lietuvos tiesioginiai, skrenda visus metus – tiesiog puiki vieta atostogoms. Pigių avialinijų lėktuvai tūpia Kaljario oro uoste, pietinėje salos dalyje. Šis miestas, tiksliau uostamiestis laikomas Sardinijos sostine, tai didžiausios jos miestas.
Kada gi keliauti į Sardiniją? Viskas priklauso nuo jūsų norų bei poreikių. Aplankyti Kaljarį galima visus metus, pasivaikščioti šio miesto siauromis, neretai gana staigiai kylančiomis nuo jūros į kalvas gatvelėmis, pasivaikščioti po nemažą uostą ar įlipti pasižvalgyti po miestą bei apylinkes iš apžvalgos bokšto. Tiesa, žiemą, vėlyvą rudenį bei ankstyvą pavasarį maudynėms garsiajame Kaljario paplūdimyje bus per šalta. Nebent pakaks pasitenkinti trumpu pasibraidymu Viduržemio jūros vandenyse. Vasarą – šilta ir saulėta visoje saloje, šiuo metu visi paplūdimiai būna nusėti turistų ir vietinių. Temperatūra dažnai būna perkopusiu trisdešimties laipsnių ribą, tad maudynėms skaidriame jūros vandenyje – pats tas. Rudenį ar pavasarį orai vėsesni, nors būna įvairių dienų. Žinoma, gegužę ar rugsėjį orai dar puikiai tiks pasyviam poilsiui prie jūros, kitais rudens bei pavasario mėnesiais orai Sardinijoje bei Kaljaryje primena lietuvišką gegužę – vidutiniškai būna keliolika laipsnių dienomis, kartais ir mažiau, o kartais visai šilta. Šaltasis metų sezonas turi kitą privalumą – viešbučiai tuštesni, kainos juose neretai net dvigubai mažesnės nei vidurvasarį, taip pat daug lengviau ir pigiau išsinuomoti automobilį, nereikia stovėti eilėse prie kokių nors lankytinų objektų.
Nusileidus lėktuvui Kaljaryje, verta vieną kitą dieną skirti šiam miestui. Susipažinti su žymiausiomis lankytinomis vietomis, pasivaikščioti siauromis senomis gatvelėmis, pagurkšnoti kavos kokioje nors kavinukėje. Kiek susipažinus su šiuo miestu, ko gero geriausia išsinuomoti automobilį (yra ne vieną tuo užsiimanti firma su savo atstovybėmis tiek oro uoste, tiek ir miesto stoties rajone) ir pakeliauti po visą salą. Ne tik Kaljaris kalvotas – visa sala pasižymi raižytu reljefu, kalnais. Keliai daug kur eina serpantinais kalnų šlaitais, lenda po kalnais tuneliais, kartais siekiančiais daugiau nei kilometrą. Važiuojant automobiliu Sardinijoje nuolat atsiveria nuostabūs vaizdai, tad vairuoti reikia budriai, tegu žavisi keleiviai. Turbūt ne veltui gana dažnai pakelėse padarytos nedidelės aikštelės, kur galima sustoti pasifotografuoti ar šiaip pasigrožėti.

Facebook Comments