Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Darbo sauga Vilniuje ir kenksmingos darbo sąlygos: realus pavojus sveikatai

darbo sauga VilniujeGinčytis nereikia – turbūt kiekvienas sutiks, kad darbo sauga Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose yra viena svarbiausių darbdavio užduočių, t. y. kiekvienos įmonės, bendrovės ar įstaigos vadovas privalo užtikrinti, kad darbinė veikla ir darbo aplinka nekenks darbuotojo sveikatai ir jo gerovei. Deja, čia teorija ir praktika išsiskiria. Daugelis darbuotojų yra priversti dirbti itin kenksmingomis sąlygomis. Beje, atlikti tyrimai patvirtino, kad net ir pavojingomis sąlygomis dirbantys asmenys yra patenkinti savo darbu ir nenori keisti jo sąlygų. Darbo saugos specialistai pripažįsta – viena dažniausių darbuotojų klaidų yra gyvenimas šia diena, nemąstant apie savo sveikatos būklę senatvėje.

Medicinos srities specialistai tvirtina, kad darbo sauga Vilniuje organizuojama tinkamai, tačiau realų pavojų sau kelia patys darbuotojai, pvz., norėdami didesnio darbo užmokesčio jie dirba viršvalandžius, ignoruoja kūno siunčiamus signalus ir neskiria laiko poilsiui. Gydytojai teigia, kad daugiausia dėl kenksmingo darbo sąlygų sukeltų problemų diagnozuojama sulaukus priešpensinio arba pensinio amžiaus. Deja, „subrandintos“ profesinės ligos, kuriomis buvo sergama ilgus metus, yra gydomos itin sunkiai.

Didžiausi sveikatos nusiskundimai siejami su darbuotojais, ilgiau nei 10 metų dirbusiais statybos srityje. Rimtos sveikatos problemos diagnozuojamos ir kranininkams, traktorininkams, melioratoriams, t. y. asmenims, kurių gerai savijautai pakenkė nuolatinis triukšmas, dulkėtumas ir vibracija. Jei darbuotojo veikla buvo paremta sunkių krovinių kilnojimu, dažna problema yra stiprūs stuburo skausmai. Gydytojai primena, kad moterims rekomenduojama kilnoti 10 kg neviršijančius krovinius, o vyrams – nešulius iki 30 kg. Deja, praktikoje minėtieji svoriai yra kelis kartus viršijami.

Negalima pamiršti ir emocinės darbuotojo būsenos, t. y. netinkamos darbo sąlygos kenkia nervų sistemai. Jei darbuotojo kasdienybė paremta nuolatiniu triukšmu, vibracija, ar alinančiu karščiu, bėgant metams, darbuotojai tampa irzlūs ir pikti. Daug psichologinių sunkumų gali sukelti ir darbe patiriamas stresas, nuolatiniai užgauliojimai ar pašaipos. Deja, į minėtuosius atvejus žiūrima pro pirštus. Tiesa, kalbėdami apie kenksmingas darbo sąlygas ir jų poveikį darbuotojui, negalime suabsoliutinti pavienių situacijų. Gydytojai tvirtina, kad kenksmingi darbo faktoriai kiekvieną darbuotoją veikia individualiai, t. y. žmogaus organizmas į riziką reaguoja skirtingai, pvz., statybų srityje dvidešimt metų pradirbę asmenys neturi jokių klausos sutrikimų, o toje pačioje darbovietėje trejus metus praleidęs jaunuolis gali apkursti. Jei norite pasirūpinti savo sveikata, privalote klausytis į savo kūno siunčiamus signalus ir neignoruoti suprastėjusios sveikatos požymių.

Facebook Comments