Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Baidarių nuoma ir kitos pramogos Aukštaitijos nacionaliniame parke

Baidariu nuoma AukstaitijojeAukštaitija – vienas gražiausių Lietuvos regionų, garsėjantis savo nuostabiais gamtos turtais: miškais, upėmis bei ežerais. Ne veltui 1974 metais įkurtas ir to paties pavadinimo nacionalinis parkas, siekiant išsaugoti kultūrinį, etnografinį bei gamtinį paveldą.

Vos per šimtą kilometrų nuo sostinės nutolęs parkas turistų gali būti tyrinėjamas skirtingais būdais – žygiais pėsčiomis, dviračių takais, vandens kelio maršrutais, o nenorintys pernelyg nuvargti gali rinktis ir kelionę automobiliu.  Apie tai, ką nuveikti ir pamatyti galite Aukštaitijoje, papasakosime plačiau.

  • Baidariu nuoma Aukstaitijoje. Tai vienas populiariausių keliavimo po nacionalinio parką teritoriją būdų. Baidarininkai mielai renkasi kelių dienų maršrutą gražiausiomis upėmis bei ežerais, vadinamą „Didžiuoju ratu“. Net 12 ežerų ir 6 upeliais nuplaukiama daugiau nei 30 kilometrų. Iš arti galima susipažinti ne tik su įstabia gamta, bet patyrinėti ir lankytinus objektus – Palūšės bažnyčią, Ginučių vandens malūną, Ginučių piliakalnį bei kitus.
  • Lankytinos vietos. Aukštaitijos nacionaliniame parke lankytojai gali rasti net 6 vandens malūnus. Garsiausias iš jų – jau minėtas 200 metų senumo Ginučių vandens malūnas, kuriame saugoma unikali išlikusi senoji įranga.

Jei į atsiveriančią panoramą norite žvilgtelėti iš aukščiau, užkopkite į vieną iš piliakalnių, datuojamų IX-XII amžiais. Nuostabūs vaizdai atsiveria nuo Taurapilio, įsispraudusio tarp trijų ežerų. Ne prastesniais vaizdais gali pasigirti ir gamtos sukurti kalnai – Ladakalnis bei Lygumų kalnas.

Be gamtos objektų siūlome aplankyti ir architektūrinius paminklus. Vienas jų – medinės architektūros paveldu pripažinta Palūšės bažnyčia. Jei dar kas nors prisimenate senąjį popierinį vieno lito banknotą, kuriame puikavosi Žemaitė, galbūt žinosite ir tai, kad kitoje banknoto pusėje buvo vaizduojamas būtent išskirtine aštuonkampia varpine garsėjančios Palūšės bažnyčios reljefas. Dar vienas įdomus faktas – Palūšėje gimė bei gyveno vienas žinomiausių tarpukario kompozitorių Mikas Petrauskas. Čia jo garbei pastatytas ir paminklas.

  • Vienas įdomiausių ir plačią ekspoziciją turinčių muziejų yra Senovės bitininkystės muziejus, skirtas supažindinti lankytojus su bitininkystės tradicijomis ir istorija Lietuvoje. Tačiau nepamirškite aplankyti ir etnografinių kaimelių – tai autentiški muziejai po atviru dangumi, kuriuose galite pasijusti lyg netikėtai persikėlę keletą šimtmečių atgal.

Aukštaitijos nacionalinis parkas – puiki vieta, kuriai pažinti prireiks tikrai daugiau nei pusdienio. Jei jau planuojatės artėjančios vasaros išvykas,  nepamirškite ir šio nuostabaus Lietuvos kampelio.

Facebook Comments