Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kapaviečių tvarkymas: kokių paslaugų galite tikėtis?

Kapaviečių tvarkymasVisų šventųjų dieną didžioji dalis kapų yra sutvarkomi, pagarba išėjusiesiems išreiškiama gėlėmis, o šaltą paminklo akmenį sušildo žvakės liepsnelė. Tačiau tai tėra viena diena metuose. Deja, tik mažoji dalis kapaviečių yra reguliariai tvarkomos ir prižiūrimos. Kai kurios jų apaugusios žole, kurioje įsipynę senų žvakių likučiai, o antkapyje iškaltus žodžius baigia pasiglemžti samanos. To priežastys gali būti įvairios – kai kurių kapų paprasčiausiai nebėra kam prižiūrėti, kitų artimieji yra pernelyg užsiėmę ar tiesiog neturi galimybės kapinėse lankytis taip dažnai, kaip derėtų. Kapaviečių tvarkymastai išeitis visiems, kurie nori, bet negali skirti pakankamai priežiūros artimųjų kapams.

Kapaviečių tvarkymu užsiimančios bendrovės gali pasiūlyti platų paslaugų spektrą – nuo aplinkos priežiūros iki kapavietės dizaino sukūrimo.

  • Į kapo aplinkos priežiūrą paprastai įeina jo aplankymas bent kartą į mėnesį, to dažnumas derinamas pagal kiekvieno kliento poreikius ir pageidavimus. Atvažiavę darbininkai išrauna aplink kapą išaugusias piktžoles, surenka nuo medžių prikritusius lapus, išpurena dirvožemį. Taip pat nuvalomi paminklai ir antkapiai, kurie dažnai aptaškomi purvu lietui lyjant, o dėmes itin pastebimos ant tamsaus granito gaminių. Taip antkapiai apsaugomi ir nuo apsamanojimo. Be to, visada apžiūrima paminklų būklė, ar nematyti įtrūkimų, kitų defektų. Nuo kapavietės nurenkamos ir seniau atneštos nuvytusios gėlės, sudegusios žvakės, jų vietoje uždegamos naujos, nepamirštama pamerkti ir gėlių arba palikti vainiko.
  • Jei jūsų artimojo amžinojo poilsio vietą puošia tik paminklas, tačiau kapavietė dar nėra sutvarkyta, šiuo klausimu taip pat galite kreiptis į kapaviečių tvarkymo specialistus. Dizainą galite kurti patys, o jei neturite idėjų – rinkitės iš įmonės pateiktų pavyzdžių arba kartu su specialistais sukurkite norimą kapavietės projektą. Galite kapo plotą apželdinti – tiek žole, tiek pasodinti pavasarį pražystančių gėlių – arba padengti jį akmens skalda. Be to, galite pasirinkti ir tvorelę, kuri gali žymėti visos šeimos kapavietę.

Pasirinkę kapavietės tvarkymo paslaugas būsite tikri, kad atvykę išreikšti pagarbos Anapilin išėjusiems artimiesiems, jų kapus rasite tvarkingus ir prižiūrėtus, o jūsų negrauš sąžinė, kad tam neskiriate pakankami laiko.

Facebook Comments