Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ar verta dirbti užsienyje

Darbas ŠvedijojeAr teko girdėti, kaip žmonės Lietuvoje skundžiasi mažais atlyginimais ir sunkiu pragyvenimu? O kaip gi kitaip – žinoma, kad teko. Juk tai kone kasdien girdimos frazės. Žmonės sunkiai dirba už minimalų atlyginimą, vos viršijantį 300 eurų ir sunku besuduria galą su galu. O gyventi juk norisi ir norisi gyventi gerai! Kas tuomet belieka? Užsiimti papildoma veikla, ieškoti kito darbo ar dirbti du darbus vienu metu? Na galima ir taip daryti, tačiau nemaža dalis mūsų, lietuvių, laimės ir pinigų ieškoti keliauja į užsienį. Kodėl? Ogi ten juk milijonai, ten moka 10 – 30 eurų už valandą! Na, tiesos tame yra ir suprantame, kodėl žmonės išvažiuoja į įvairiausias šalis – Norvegiją, Švediją, Angliją, Airiją…

                  Darbas Norvegijoje ar Anglijoje, ar bet kurioje kitoje šalyje dažnai imigrantams nebūna lengvas. Paprastai tai būna sunkūs fiziniai darbai, kurie ne viena ir sveikatą pagadina. Tačiau žmonės džiaugiasi galėdami dirbti ir užsidirbti. Jie ir padoriai gyventi gali ir į kiną nueiti, taip pat sutaupyti pinigų ir dalį jų nusiųsti Lietuvoje likusiems šeimos nariams. Viskas kaip ir gerai, tačiau ne vienas užsienyje dirbantis mūsų tautietis vis pasvarsto apie grįžimą į Lietuvą. Kiek tokių istorijų girdėjome? Sako, kad grįš kitąmet, paskui dar kitąmet ir dar… Na, Lietuvoje dažnai nėra lengva susirasti padorų gerai apmokamą darbą, tad ir grįžti daug motyvacijos nėra.

                  Vis dėl to, darbas Švedijoje ar bet kurioje kitoje šalyje gali būti ir nesunkus. Na, toks pats kaip darbai Lietuvoje už minimalų atlyginimą. Tai yra darbai prekybos centruose, valytojais, sandėlininkais. Žinoma, kad yra daug darbų, tokių kaip Lietuvoje, tik atlyginimas skiriasi kokius 5 kartus… Dažnai, darbinantis kiek aukštesnėse pareigose užsienyje reikalaujam ir mokėti kalbėti vietine kalba. Ilgiau ten pagyvenę mūsų ar kitų šalių tautiečiai to išmoksta ir kai kurie sėkmingai kopia karjeros laiptais. Atrodo, ne tiek daug ir pastangų reikia – išmoksti kalbą, kad ir po valandą kasdien besimokindamas, parodai darbdaviui, jog esi mąstantis žmogus, kad kažką išmanai ir jau išsiskiri iš kitų imigrantų. Galbūt tuoj ir paaukštintas būsi? Gabūs žmonės mokės ir užsidirbti ir kilti karjeros laiptais. Pastangų tam daug nereikia, o rezultatai juk gali gerokai nudžiuginti.

Facebook Comments