Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Aplinkinis triukšmas. Kaip su juo kovoti?

triuksmasAplinkinis triukšmas yra kur kas didesnė problema nei galvoja tie, kuriems iki šiol niekada neteko susidurti su didelėmis akustinėmis problemomis. Paprasčiausiai, troleibusai, kaimynų pokalbiai, muzika girdisi tiek daugiabučiuose, tiek nuosavuose namuose. Garso izoliacinės medžiagos dažniausiai vienintelė galimybė galinti padėti efektyviai kovoti su nemaloniais garsais. Daugelis tikina, kad tokie namų akustikos tvarkymo projektai yra pats geriausias būdas vėl gyventi tyloje.

Galimos triukšmo normos

Nors pagal Lietuvos Respublikos įstatymus yra nustatytos galimos triukšmo normos, kurių privalu laikytis, tačiau neramiems kaimynams tai tik paprasčiausi skaičiai, kurie dažnai tiesiog ignoruojami. Įstatymai taip pat ypač griežtai apibrėžia garso ribas nuo 22 valandos. Deja, jauni kaimynai, kurie dar tik mina studentavimo laiptus, dažnai nekreipia dėmesio į tokius nurodymus ir kitiems telieka susitaikyti, nes kito kelio paprasčiausiai nėra. Liūdna, kad egzistuoja tokia situacija ir ją pakeisti atrodo beveik neįmanoma.

Kaip garsas vaikšto?

Garsas, nesvarbu ar gyvenate nuosavuose namuose, ar bute, vaikšto per angas, kurios yra neužkamšytos. Tai reiškia, kad jis gali sklisti per langus, duris, stogą bei kanalizaciją. Jis taip pat puikiai pereina iš vieno buto į kitą per rozetes, kurios dažnai įvardijamos kaip pats didžiausias garso perleidėjas. Kuomet visos angos yra paruošiamos ir izoliuojamos – garsas per jas ir jose sklando kur kas lėčiau ir tuo pačiu ne taip intensyviai. Garso izoliacinės medžiagos paprasčiausiai užtikrina, kad nebeliks tarpų per kuriuos garsas galės sklisti iš vienos vietos į kitą. Tai bene pats efektyviausias būdas izoliuoti iš kitų butų arba laiko ateinančius garsus. Liūdna, kad kai kurie žmonės net yra pasiruošę keisti namus vien todėl, kad juose yra nemalonus triukšmas. Pirmiausia išbandykite izoliacines medžiagas, o tik paskui ieškokite kitų garso izoliacinių galimybių. Pamatysite, kad šios yra pačios geriausios ir veikia efektyviausiai.

Pagrindiniai garso izoliacijos principai

Jeigu norite, kad Jūsų sienos būtų izoliuotos tikrai kokybiškai – tokiu atveju rekomenduojame ne tik įsigyti specialias priemones, tačiau taip pat ir palikti jų montavimą specialistams. Tiesiog tai pats paprasčiausias ir efektyviausias būdas užsitikrinti, kad sienos bus tikrai kokybiškai izoliuotos.

Viena izoliacija, kuri apima grindis arba lubas arba sienas, yra ne tokia naudinga, kaip viso kambario, o gal net ir viso buto izoliacija. Jeigu jau nusprendėte investuoti į izoliavimo sistemas – tokiu atveju rekomenduojame apimti visą plotą. Tuomet būsite tikras, kad bus pasiektas pats geriausias rezultatas ir tikrai nebegirdėsite akustikos, kuri Jums gali trukdyti. Taip pat dar kartą paminėsime, kad geriausia yra kreiptis į savo srities profesionalus, kurie gali užtikrinti darbų kokybę.

Izoliacinių medžiagų pasirinkimas

Jeigu tai pats pirmas kartas, kuomet planuojate pirkti medžiagas, rekomenduojame pasitarti su profesionalais. Jie suteikia individualias konsultacijas ir padeda pasirinkti pačias geriausias ir labiausiai poreikius tenkinančias priemones. Juolab, renkantis svarbu įvertinti kuo daugiau veiksnių, kadangi tai gali užtikrinti, kad atradote tai, kas Jums labiausiai tinka kainos ir kokybės santykiu.

Facebook Comments