Kokią geriausią sienų šiltinimo medžiagą pasirinkti fasado šiltinimui?
|Sienų izoliacijai galima naudoti įvairių rūšių izoliacines medžiagas. Kiekviena medžiaga pasižymi savitomis unikaliomis savybėmis, dėl kurių ji tinka konkrečioms reikmėms. Šiame tinklaraščio įraše palyginsime populiariausias izoliacines medžiagas ir aptarsime jų privalumus bei trūkumus. Taip pat pateiksime patarimų, kaip pasirinkti tinkamą izoliacinę medžiagą savo projektui.
1. Polistirenas
Polistirenas yra viena populiariausių fasadų izoliacijai naudojamų medžiagų. Jis gaminamas iš putų polistireno rutuliukų ir gali būti tiek standus, tiek lankstus. Polistirenas pasižymi didele R verte, o tai reiškia, kad jis labai efektyviai apsaugo nuo šilumos perdavimo. Be to, polistirenas yra lengvas ir lengvai montuojamas.
2. Poliuretanas
Poliuretanas yra dar viena populiari medžiaga, naudojama fasadų izoliacijai. Ji gaminama iš dviejų cheminių medžiagų, kurios sumaišomos ir sukuria į putas panašią medžiagą. Poliuretanas pasižymi didele R verte, taip pat yra lengvas ir lengvai montuojamas. Tačiau jis gali būti brangesnis už polistireną.
3. Stiklo pluoštas
Stiklo pluoštas yra dar viena įprasta izoliacijos rūšis, kuri gali būti naudojama fasadams šiltinti. Jis gaminamas iš stiklo pluošto, kuris išaustas kartu, kad sukurtų į audinį panašią medžiagą. Stiklo pluošto izoliacija turi vidutinę R vertę ir ją palyginti lengva įrengti. Tačiau jis gali būti labiau niežtinantis nei kitų tipų izoliacija ir gali netikti alergiškiems ar jautriems žmonėms.
4. Mineralinė vata
Mineralinė vata – dar viena galimybė, kurią galima naudoti fasadų izoliacijai. Ji gaminama iš akmens arba šlako vatos ir gali būti tiek standžios, tiek lanksčios formos. Mineralinė vata turi vidutinę R vertę ir yra atspari ugniai. Tačiau ji gali būti brangesnė už kitų rūšių izoliaciją ir ją gali būti ne taip lengva įrengti.
5. Putų plokštė
Putų plokštė – tai izoliacijos rūšis, kurią sudaro du putplasčio sluoksniai, o tarp jų – popieriaus arba folijos sluoksnis. Putų plokštė gali būti pagaminta iš polistireno arba poliuretano ir pasižymi didele R verte. Putų plokštes lengva įrengti, tačiau jos gali būti brangesnės nei kitų tipų izoliacija.
6. Atspindinti folija
Atspindinčioji folija – dar viena izoliacijos rūšis, kurią galima naudoti fasadams šiltinti. Ją sudaro du aliuminio folijos sluoksniai, tarp kurių yra popieriaus arba stiklo pluošto sluoksnis. Atspindinčioji plėvelė pasižymi didele R verte ir gerai atspindi šilumą, todėl yra veiksmingas izoliatorius. Tačiau ją gali būti sunkiau įrengti nei kitų tipų izoliaciją.
7. Purškiamos putos
Viena iš medžiagų, kuri yra ir veiksminga, ir ekologiška, yra purškiamų putų izoliacija. Purškiamos putos gaminamos iš perdirbto plastiko ir polistireninio putplasčio, todėl tai labai tvarus pasirinkimas. Be to, purškiamų putų izoliacija yra viena veiksmingiausių fasadų izoliacinių medžiagų, kurios R vertė siekia iki 7,5. Tai reiškia, kad ji gali padėti išlaikyti jūsų namus šiltus žiemą ir vėsius vasarą, taupydama jūsų sąskaitas už energiją. Taigi, jei ieškote geriausios įmanomos sienų izoliacinės medžiagos savo namams, tikrai verta pagalvoti apie purškiamąsias putas.
Kai kalbama apie namų izoliaciją, galima rinktis iš daugybės skirtingų medžiagų. Kiekviena medžiaga turi savų unikalių privalumų ir trūkumų, dėl kurių ji labiau ar mažiau tinka konkrečioms reikmėms. Šiame tinklaraščio įraše palyginome populiariausias izoliacinių medžiagų rūšis ir aptarėme jų privalumus ir trūkumus. Taip pat pateikėme keletą patarimų, kaip pasirinkti tinkamą izoliacinę medžiagą savo projektui. Jei reikia pagalbos renkantis geriausiai jūsų poreikius atitinkančią izoliacinę medžiagą, nedvejodami kreipkitės į Gamo šiltinimo specialistus. Mūsų specialistų komanda mielai padės jums išsirinkti jūsų reikmėms tinkamą produktą.