Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Namų kvapai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

namų kvapai

Kiekvienas savo namų jaukumą kuria savaip ir kiekvienas tai sieja su skirtingais dalykais. Kartais tai gali būti tam tikri namų aksesuarai, baldų pagalvėlės, o kartais – tiesiog malonus kvapas. Ne veltui vis labiau ir labiau populiarėjantys kvapai namams užima svarbią vietą daugelio namuose bei tuo pačiu tampa ir išskirtine interjero detale.

Namų kvapai – ne vien tik malonus aromatas

Tikra tiesa, kad kalbant apie kvapus namams neretai galima pasiklysti jų aromatuose, kas tikrai nepadeda, siekiant išsirinkti tinkamiausią kvapą. Juo labiau, kad tai nėra tik tiesiog namų kvapai, o tinkamai juos pasirinkus gali tapti ir tam tikra aromaterapija. Kvapų pagalba galima įtakoti savo emocinę būseną – valdyti neigiamas emocijas, pagerinti miegą ar net pasikrauti energijos.

Tiesa, tam būtina rinktis tik kokybiškus produktus, jokiu būdu nenaudoti sintetinių ingredientų pagalba kuriamų namų kvapiklių. Nepriklausomai, ar naudojate purškiamą kvapą namams, ar namų kvapus su lazdelėmis, ar kvepiančias žvakes. Visais atvejais svarbu, kad juose nebūtų sintetinių kvapiųjų medžiagų. Idealiausia naudoti kvapus, kurių gamyboje naudojami natūralūs eteriniai aliejai.

Kvapų naudojimas skirtingoms erdvėms

Neteisinga manyti, kad visoms namų erdvėms būtina naudoti tą patį namų kvapą. Priešingai – kaip tik rekomenduojama rinktis kvapus, kurie suteiktų ne tik malonų aromatą, tačiau ir teiktų pridėtinę naudą. Itin atidžiai kvapus reikėtų rinktis miegamajam, poilsio bei darbo kambariui, nes tai kardinaliai skirtingos paskirties erdvės, kurios tenkina skirtingus mūsų poreikius.

Miegamajame svarbiausias mūsų lūkestis – kokybiškas poilsis ir miegas, todėl čia vertėtų rinktis atpalaiduojančių savybių turinčius namų kvapus. Tam puikiai tinka levandos, melisų bei kiti gėlių aromatai.

Tuo tarpu citrusiniai, cinamonas pasižymi energizuojančiu, tonizuojančiu poveikiu. Todėl šie puikiai pasiteisina darbo kambaryje, kuomet reikia pakelti energijos lygį, susikaupti darbui. O virtuvėje citrusiniai tuo pačiu neutralizuoja kitus nepageidaujamus kvapus.

Tuo tarpu svetainėje galima rinktis ir kiek sodresnius, „sunkesnius“ kvapus, žinoma, svarbu atsižvelgti į visų šeimos narių pomėgius. Ypatingai svarbu, jeigu namuose yra mažų vaikų ar kūdikis.

Namų kvapai pagal sezoniškumą

Kai kuriems tai skamba neįprastai, tačiau kvapus namams rekomenduojama rinktis taip pat ir pagal sezoniškumą. Tai dažnai pasireiškia ir intuityviai, kadangi vasarą dažniausiai norisi lengvų, gaivių kvapų, o šaltuoju laikotarpiu – prieskoninių, rytietiškų aromatų.

Facebook Comments