Žiemos sezonui – į Maroką: kelionių organizatorius pristato kvapą gniaužiančius turus po magišką šalį

Poilsiautojus iš Lietuvos egzotiškasis Marokas jau ne vienus metus vilioja Atlanto perlais vadinamais paplūdimiais, unikalia architektūra bei kultūra. Dėl kokybiškų paslaugų, patirčių gausos ir vis patrauklesnių kelionių paketų kainų, ši šalis tampa puikia alternatyva įpratusiesiems atostogauti Egipto bei Turkijos kurortuose. Nuo rudens kelionių organizatoriui „Coral Travel“ pradėjus vykdyti kassavaitinius skrydžius į Maroką, pasiekti šią kryptį bus dar paprasčiau, o poilsiautojų lauks ne tik platus viešbučių bei kurortų sąrašas, bet ir specialios pažintinės kelionės istoriniais miestais, nepriekaištingais paplūdimiais bei galingąja Sacharos dykuma.

„Marokas yra ypatingai spalvotas kraštas, savo įvairiapusiškumu traukiantis kiekvieno tipo poilsiautoją – nesvarbu, keliaujate su šeima ar norite romantiškai pabėgti tik dviese. Taip pat ši kryptis dėl nuostabių paplūdimių yra tapusi traukos centru vandens sporto mėgėjams, o išskirtinė architektūra bei turtinga praeitis vilioja besidominčiuosius istorija“, – pasakoja „Coral Travel“ Maroko krypties vadovė Ramunė Krivkaitė.

Anot jos, ilgesnį laiką stebint Maroko plėtrą bei nuolat bendraujant su partneriais, ši šalis padarė didelį šuolį infrastruktūros ir turizmo prasme. Palyginus Egiptą, Tunisą bei Maroką, būtent pastarasis labiausiai priartėjo prie vakarietiškų standartų tiek paslaugų sferoje, tiek apskritai švaroje bei tvarkoje. O bendras jausmas lankantis Maroke yra išties magiškas.

„Ne vienas mūsų vaikystėje skaitydavome pasakas apie ąsočiuose besirangančias gyvates, kurioms grodavo stebuklingos fleitos, o įjungę vaizduotę svajodavome tokiame krašte vieną dieną atsidurti. Tad toji vaikystės svajonė ir šalis „už devynių jūrų ir marių“ šiandien kaip niekad lengvai ranka pasiekiama“, – sugrįžti į vaikystę, aplankant Maroką, skatina R. Krivkaitė.

Kvapnusis Marakešas

Marakešas priklauso vienam iš keturių imperatoriškųjų miestų, tad jame tikrai netrūksta pasakojamų legendų. Ne veltui miestas dėl daugybės rūmų yra gavęs prašmatnų vardą, o jame netrūksta prabangių restoranų, 5* viešbučių ir tradicinių riadų. Pastarieji yra nedideli, išskirtinės architektūros, poros aukštų viešbučiai su vos keliasdešimčia kambarių, savo svečiams garantuojantys ypatingą paslaugų kokybę ir individualų personalo dėmesį.

„Nebijantiesiems galbūt kiek didesnio šurmulio bei norintiesiems patirti mums kiek neįprastą gyvenimo tempą bei taisykles, raginčiau išbandyti Marakešą. Itin jaukūs ir karališkumu alsuojantys riadai, patogiai išsidėstę aplink centrinę miesto dalį, jus įsiurbs į tikrą kultūrinį katilą. Besidomintiesiems gastronominiais atradimais, šis miestas turi pasiūlyti daug daugiau, nei per atostogas suspėtumėte paragauti – būtent čia susipažinau su marinuotomis citrinomis, o skanesnių apelsinų bei mandarinų sulčių nei Marakeše neteko ragauti niekur kitur“, – atsiminimais dalijasi Maroko krypties vadovė.

Vienas už kitą gražesni kurortai

Dar viena populiari kryptis Maroke – Agadyras. Norintiesiems išsimaudyti malonioje saulėje, pasimėgauti išpuoselėtais paplūdimiais bei pagulėti palmės pavėsyje, anot R. Krivkaitės, daugiau žvalgytis nereikia.

„Agadyras tampa vis labiau mėgstamas tarp europiečių, kurie renkasi lėtesnį, ramesnį poilsį. Šis kurortas atrodo kaip išpuoselėtas vakarietiškas pakrantės miestas, kuriame nerūpestingai vaikštinėja kupranugariai, o turistai vietiniame turguje skanauja saldžiausius ir gardžiausius vaisius“, – pasakoja R. Krivkaitė.

Prie vandenyno įsikūrusį kurortą As Suvaira (Essouira) dažnai renkasi kaituotojai bei mėgstantieji pasivaikščiojimus paplūdimyje, kadangi vietovė yra ganėtinai vėjuota. Šio kurorto paplūdimiuose plevėsuojanti mėlyna vėliava sufleruoja, jog pakrantė yra prižiūrėta itin gerai, o vandens kokybė džiugina net įnoringiausius keliautojus. Tuo tarpu kurorte esančiame vietiniame žuvų turguje įsikūrusiuose restoranuose galima paskanauti ypač šviežios, tik ką sugautos žuvies.

„O tiems, kurie labiau norėtų pabėgti nuo civilizacijos ir patirti Sacharos didybę – šioje kvapą gniaužiančioje dykumoje išdygo net ne viešbutis, o tikriausi rūmai. Natūralios oazės, smėlio jūros, kupranugariai bei palmės – praleisti naktį po žvaigždėmis ir pasitikti saulę dykumoje bent kartą gyvenime privalo kiekvienas“, – neabejoja „Coral Travel“ atstovė.

Net keturios unikalios pažintinės kelionės

Kaip pasakoja Maroko krypties vadovė, kelionių organizatorius šioje šalyje poilsiautojams iš Lietuvos taip pat siūlys tautiečių itin pamėgtas pažintines keliones. Pastarosios įspūdį paliks tiek besidomintiesiems istorija, krašto kultūra, tiek prioritetą teikiantiesiems aktyvesniam pažinimui. Pavyzdžiui, programos „Imperatoriškieji miestai“ metu aplankysite penkis pagrindinius Maroko miestus ir išvysite milžiniškas mečetes, žaliuojančius sodus bei patirsite autentišką morokietiško turgaus šurmulį.

„Kaip ir pats kraštas, mūsų siūlomų kelionių paketų į Maroką asortimentas itin įvairus – jame rasite ir ekonomiškesnių, ir išskirtine prabanga bei paslaugų kokybe pasižyminčių variantų. Maroko miestuose įsikūrę tarptautiniai, garsūs ir pripažinti viešbučiai, tad tikrai patirsite maksimalų komfortą bei aukšto lygio aptarnavimą“, – pasakoja R. Krivkaitė, pridurdama, jog vietinė autentika bei vakarietiška kokybė – du elementai, kuriuos neabejotinai pajusite ilsėdamiesi Maroke.

Svajojančiuosius atostogų metu suderinti meilę gamtai, dykumai ir istorijai, „Coral Travel“ pakvies į „Oazės“ programą, kurioje išvysite autentišką Maroko kaimų vaizdą, patirsite Atlaso kalnynų grožį, kopsite įspūdingomis Sacharos kopomis bei galiausiai prieisite oazę, kurią Tafilalto slėnyje drėkina upė. Kaip teigia Maroko krypties vadovė, neįmanoma papasakoti to, kokie kerintys saulėlydžiai pasitinka dykumoje, o naktį sužimba ištisi žvaigždynai, neužgožti miestų šviesos.

„Norintiesiems per daug nenutolti nuo nepriekaištingų paplūdimių, specialiai sukūrėme programą, kurioje susijungs „Poilsis pajūryje bei nepamirštami nuotykiai mieste“. Mažorelio sodai bei Sultonų kapavietės Marakeše, Atlanto vandenyno perlu vadinamas pakrantės miestas As Suvaira (Essouira) bei nuostabusis Agadyro kurortas – visa tai ir dar daugiau lauks pasirinkusių šią programą“, – planais dalijasi R. Krivkaitė.

Dar viena puiki programa kultūros ir istorijos mylėtojams – „Istorinis Maroko paveldas“. Profesionalūs gidai supažindins su žymiausiomis Marakešo senamiesčio vietomis, lankysitės rūmuose, bokštuose, mečetėse. Taip pat vyksite į tą šalies dalį, kuri istorijoje ėjo „iš rankų rankas“ – buvo tiek ispanų, tiek portugalų kolonijos. Tad architektūros mylėtojai galės pasimėgauti išskirtiniais statiniais, o ausis palepins afrikietiški ritmai bei džiazo skambesys – netgi šis stilius čia yra giliai įleidęs šaknis.

„Kadangi Maroką reikia patirti drąsiai žengus už viešbučio teritorijos, dažniausiai klientams siūlome viešbučius rinktis su pusryčiais ir vakariene arba tik pusryčiais. Be abejo, asortimente turime ir „viskas įskaičiuota“ tipo atostogų, bet visus skatiname pasisemti Maroko autentikos ir leistis į nuotykius“, – atostogų Maroko subtilybes pristato krypties vadovė.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB
Žiemos sezonui – į Maroką: kelionių organizatorius pristato kvapą gniaužiančius turus po magišką šalį

Facebook Comments