Mygtukinių telefonų parduodama tūkstančiais. Kodėl jie nepraranda populiarumo?

Daugelio pirmieji nešiojamieji telefonai buvo mygtukiniai, tačiau ilgainiui juos pakeitėme išmaniaisiais liečiamu ekranu. Nors šie išmanieji suteikia daugiau galimybių, ir šiandien dar yra žmonių besinaudojančių mygtukiniais telefonais. Kas juos žavi?

„Šiemet jau parduota ne vienas tūkstantis mygtukinių telefonų, o viso šiuo metu apie 10 tūkst. „Bitės“ klientų vis dar naudojasi mygtukiniais telefonais. Pastebime, kad dažniausiai juos renkasi vyresnio amžiaus žmonės ‒ dėl paprasto naudojimo, patvarumo, ilgo baterijos laiko. Visgi naudodami senesnes technologijas žmonės užkerta sau kelią išbandyti naujas galimybes, kurios gali netgi geriau atliepti jų lūkesčius“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius.

Įžvelgia privalumų

Žmonės vis dar naudojasi mygtukiniais telefonais dėl jų išskirtinių savybių. Viena iš jų ‒ paprastas naudojimas.

„Ši savybė bene aktualiausia senjorams ‒ jiems gali būti sunku, pavyzdžiui, įžiūrėti įrenginio ekraną, klaviatūrą. Naudodami mygtukinį telefoną jie gali apčiuopti mygtukus ir žinodami jų kombinacijas lengvai susisiekti su šeimos nariais net nežiūrėdami į ekraną ar pan.“, ‒ sako technologijų ekspertas.

Žmonės taip pat vertina ilgai tarnaujančią mygtukinių telefonų bateriją, atsparumą kibernetinėms grėsmėms, žemesnę kainą lyginant su išmaniais įrenginiais. Dėl savo tvirtumo jie dažnai naudojami ir karo zonoje.

Suteikia mažai galimybių

Vis dėlto mygtukiniai telefonai tarpusavyje skiriasi. Tai reiškia, kad vieni iš jų gali palaikyti šiuolaikines technologijas, o kiti ‒ ne.

„Nemaža dalis mygtukinių įrenginių palaiko tik senąsias 2G ar 3G ryšio technologijas. Vadinasi, jais besinaudojantys žmonės negali mėgautis greitu internetu, aukšta skambučio garso kokybe. 2G vidutinis interneto greitis siekia vos apie 0,1 mbps, 3G ‒ tik apie 3 mbps, o 4G ‒ apie 40 mbps, tad skirtumas – reikšmingas“, ‒ sako M. Rauba.

Šiandien apie 5000 „Bitės“ klientų naudoja 2G technologiją palaikančius įrenginius. Mygtukiniai telefonai, kurie palaiko 2G arba 3G technologijas, suteikia mažai galimybių, palyginus su aukštesnės kartos technologijomis. 4G ryšio technologija suteikia galimybę mėgautis aukštos kokybės skambučio garsu, naudotis greitu internetu, transliuoti aukštos raiškos vaizdą, vaizdo žaidimus.

Verta paminėti, kad šiandien jau yra ne vienas mygtukinių telefonų modelis, palaikantis gerokai pažangesnę 4G ryšio technologiją, pavyzdžiui, „CAT B40“. Tokie įrenginiai palaiko ir kokybiškiausią skambučių technologiją VoLTE, kuri leidžia mėgautis gerokai aukštesne skambučio kokybe lyginant su 2G ir 3G technologijomis. Tai gali būti naudinga pagalba ir, pavyzdžiui, atpažįstant sukčių skambučius.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”
Mygtukinių telefonų parduodama tūkstančiais. Kodėl jie nepraranda populiarumo?

Facebook Comments