Vilniaus Šnipiškių rajone prasideda vietos istoriją nagrinėjančių renginių ciklas „Namai ir istorijos“

Šnipiškės – tai ne tik viena iš istorinių Vilniaus miesto seniūnijų, bet ir unikali vieta, kurioje susilieja istorija ir šiuolaikinė architektūra. Šis rajonas, esantis šalia Vilniaus centro, pastaraisiais metais tapo vienu iš labiausiai besikeičiančių ir sparčiausiai besivystančių miesto dalių.

Jau šį savaitgalį prasideda renginių ciklas „Namai ir istorijos“, visus norinčius kviečiantis iš arčiau pažvelgti į turtingą šio Vilniaus rajono praeitį.

„Namai ir istorijos“ pavadinimas tiesiogiai siejasi su šiemet bendrovės „ID Vilnius“ kuruojamu projektu, siekiančiu telkti ir įtraukti medinių Šnipiškių gyventojus į kultūros paveldo atgaivinimą istorinėse Šnipiškėse. Per namus ir namų jausmą, žmonių ir daiktų istorijas bei jų sąryšį su miesto aplinka, kviečiame kurti tarpusavio dialogą kartu,“ – sako projekto vadovė Gabrielė Janilionytė.

Birželio 8 ir 12 dienomis Šnipiškėse Šilutės ir Fino gatvių sankryžoje įsikurs laikina fotoateljė, kurioje Vilniaus muziejus ir Medinės miesto architektūros muziejus kvies įamžinti Šnipiškes liudijančius objektus ir pasidalinti jų istorijomis.

Dalį daiktų eksponuosime po metų vyksiančioje parodoje apie Šnipiškes. Sandėliuke padėtos langinės, šeimos relikvija tapęs laikrodis ar kasant daržą rastas butelis yra svarbūs vietos istorijos liudytojai ir gali tapti parodos apie Šnipiškes dalimi.

Trumpam, gatvėje įsikursiančioje ateljė fotografuosime daiktus, kuriuos atneš šnipiškiečiai. Fotosesijoje lauksime ne tik medinių, bet ir mūrinių Šnipiškių gyventojų. Kviečiame pagalvoti, koks daiktas (ar daiktai) Jums atrodo susiję su Jūsų namu, kiemu, gatve, šeima, kaimynais, su gyvenimu Šnipiškėse apskritai.Daiktai nebūtinai turi būti seni, bet turėtų turėti bent trumputę istoriją: Kaip jie pas Jus atsirado? Ką primena? Kodėl yra svarbūs?

Atneštų daiktų nepasiliksime – nufotografuosime ir grąžinsime savininkams, o rengiant parodą susisieksime ir prašysime paskolinti daiktus keliems mėnesiams. Taip pat, prašysime trumpai papasakoti apie atneštus daiktus. Istorijas užsirašysime, jos lydės daiktų fotografijas muziejaus rinkinyje ir pačius daiktus būsimoje parodoje. Kviečiame kartu kurti Šnipiškių muziejų!

Fotoateljė Šilutės ir Fino gatvių sankryžoje veiks:

Birželio 8 d. 14-18 val.*

Birželio 12 d. 18-20 val.

*Birželio 8 d. dizaino agentūra BLUMA lygiagrečiai rengs individualius pažintinius pokalbius su gyventojais ir vizitus į jų kiemus, kuriuose dalyvaus ir keli vietos menininkai.

Šių susitikimų metu su gyventojais bus fiksuojamas teritorijos charakteris, o pokalbių metu bus siekiama atskleisti skirtingus medinių Šnipiškių identitetus. Šis unikalus vietos charakterio paveikslas taps vertingu šaltiniu specialistams, siūlantiems sprendimus šiai teritorijai ar siekiantiems ją apsaugoti.

Užsiregistruoti BLUMA vizitui ir pokalbiui galite užpildydami šią anketą: https://shorturl.at/z0wh6

Renginio metu bus filmuojame ir fotografuojama. Medžiaga bus naudojama projekto viešinimo tikslais.

Projekto vykdytojas/koordinatorius: „ID Vilnius“, projekto partneriai MB „Bluma“. Draugai: Vilniaus muziejus, Medinės architektūros muziejus, VšĮ „Eik art“. Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Pranešimą paskelbė: Jokūbas Baltrukonis, UAB ID Vilnius

Facebook Comments