Ką gali nuveikti spalį, jog prieš Kalėdas neskaudėtų galvos?
|Prisimeni, kaip pernai (ir užpernai, ir prieš 4 metus) įjai iš proto paskutinėmis dienomis prieš Kalėdas bandydama suspėti ir Kūčioms 12 patiekalų paruošti ir Kalėdų rytui visas dovanas supakuoti? O kur dar namų tvarkymas, valanda pas manikiūristę ar eilė kosminio ilgio Maximos kasoje vien dėl to, kad pamiršai nusipirkti džiovintų spanguolių… Bet šiemet tu gudresnė, protingesnė ir sumanesnė, nes apie Kalėdas pradedi galvoti dar spalio mėnesį. Ne, tai nėra kvaila, mes šias mintis laukan, tai kaip tik protinga. Tik pradėdama ruoštis iš anksto galėsi būti tikra, jog visą Kalėdų karštinę galėsi su pašaipa stebėti iš šono su martinio taure rankoje. Taigi, pradedam! Nuo ko pradėti spalio mėnesį, jog Kalėdos ateitų be streso.
#1: Kur sutiksi Kalėdas?
Susėsk su šeima ir „suderinkite“ mintis apie švenčių planus. Ar organizuosite namuose, ar vyksite pas senelius, o gal tetulę? Galbūt gyveni užsienyje ir norėtum su šeima grįžti Kalėdas sutikti Lietuvoje? Tuomet reikia suderinti atostogų planus darbovietėje, įsigyti lėktuvo planus, rezervuoti nakvynę atostogų apartamentuose ir pan. Yra ką veikti! Tad būtina pradėti kalbėtis šia tema su artimaisiais, susiderinti ir įsitraukti viską į planą.
#2: Užsivesk Kalėdų kalendorių.
Pasidaryk atskirą darbo kalendorių su visais prieškalėdiniais įvykiais: kalėdinė mugė, kalėdinis spektaklis mokykloje, darbovietės naujametinis-kalėdinis žiburėlis, svečiai iš užsienio, su kuriais reikia susitikti ir pan. Matydama viską prieš akis galėsi lengviau planuoti kitus dalykus, pavyzdžiui, vizitą pas manikiūristę ar ramų vakarą su drauge, kol dar Kalėdiniai reikalai visai nepašėlo.
#3. Kas buvo geras šiais metais?
Taip, taip, kas buvo pakankamai geras šiais metais, jog nusipelnytų tavo dovanos po Kalėdų egle? Sudaryk sąrašą ir išskirstyk dovanų gavėjus pagal kategorijas – kas nusipelnė tik atvirutės, kas bus pavaišintas pyragu, kam mažesnę, o kam didesnę dovanėlę norėtum įteikti. Priskirk kategorijai biudžetus ir paskaičiuok kiek išleisi. Dažnai skaičius nustebina (blogąja prasme) ir žmonės linkę perdėlioti prioritetus ir brangesnes dovanas teikti mažesniam skaičiui žmonių. O įsivaizduok, be sąrašo, be plano, tiesiog iš galvos prisimindama kam nori teikti dovaną, išleistum dar kelis kartus daugiau Kalėdų biudžeto. Planavimas =taupymas.
#4. Sudaryk pirkinių sąrašą.
Nereikia spalio mėnesį galvoti apie tai ką patieksi šalia keptos žąsies, tačiau apsižvalgyti namuose jau gali. Galbūt šventiniu laikotarpiu turėsi svečių su nakvyne, tačiau visiškai neturi naujų rankšluosčių svečiams? O galbūt kepimo popierius jau baiginėjasi, o per šventes visada daug kepi? Valymo priemonės, tualetinis popierius, papildoma patalynė, negendantys produktai gali būti įsigijami iš anksto ir netgi patykojus kokią nors akciją. Taip daug patogiau ir pigiau.
#5. Pradėk supirkinėti dovanas.
Jei esi kažką nužiūrėjusi internete, užsienio portaluose, tuomet turėtum žinoti, jog kuo vėliau užsakysi, tuo didesnė tikimybė, pataikysi ant kalėdinio pirkimo įkarščio ir siuntiniai gali vėluoti. Pirkti dabar būtų pats laikas. O jei nori dovaną kaip nors specialiai apdirbti, pavyzdžiui, išgraviruoti sveikinimą, palinkėjimą, tuomet tikrai jau verta kulniuoti pas graviravimo specialistus. Jei darbe esi atsakinga už dovanų, apdovanojimų ir suvenyrų įsigijimą, taip pat laikas pradėti žvalgytis potencialių dovanų idėjų ir siūlyti jas vadovui. Nors apdovanojimų gamyba ir trunka vos dieną ar dvi, tačiau kuomet prieš pat šventes visi puola vienu metu, žinoma, procesas gali užtrukti ilgiau.
#6. Peržiūrėk kalėdines dekoracijas.
Per metus garantuotai pamiršai kas slepiasi toje dėžėje ant kurios užrašyta „Kalėdoms“. Galbūt sudūlėjo popierinės dekoracijos, o kandis įsisuko į veltinius žaisliukus. Peržiūrėk, nuvalyk, išmesk tai kas nebenaudojama ir susidaryk sąrašą, ką reikėtų įsigyti naujo, kad papildytum kalėdinių dekoracijų arsenalą.
Patarimais dalinosi Gravideja.lt