Vestuviniai žiedai: įdomios ir svarbios detalės, kurių galbūt dar negirdėjote
|Šiandien vestuviniai žiedai su deimantais, klasikiniai vestuviniai žiedai ir modernių modelių vestuviniai žiedai yra pačios svarbiausios kiekvienų vestuvių detalės. Tai yra pagrindiniai vestuvių atributai, be kurių nebūtų galima įsivaizduoti nei vienos vestuvių ceremonijos. O visų svarbiausia, kad vestuviniai žiedai turi ir labai turtingą bei įdomią istoriją, todėl apie juos verta įvardinti ir ne vieną faktą.
Ankstyviausi žinomi vestuviniai žiedai
Kai ištisus šimtmečius vestuviniai žiedai vaidino tokį svarbų vaidmenį, verta pakalbėti ir apie jų atsiradimo pradžią. Manoma, kad pirmieji vestuviniai žiedai pradėti naudoti senovės Egipte. Taigi, ankstyviausi žinomi vestuviniai žiedai buvo naudoti dar prieš 6000 m. Tuo laikotarpiu vestuviniai žiedai buvo gaminami iš papiruso ir įvairių šakelių, kurios būdavo surišamos taip, jog suformuotų žiedo formą. Deja, bet tokie vestuviniai žiedai neišliko, tačiau papirusuose buvo rasta labai detali informacija apie šią senovės egiptiečių tradiciją ir tai, kaip atrodė ankstyvieji vestuviniai žiedai.
Senieji prietarai
Greičiausiai kiekvienas žmogus galėtų įvardinti bent vieną prietarą. Tai yra tiesiog neatsiejama nuo žmonijos istorijos. Tačiau ar žinojote, kad vienas senas prietaras sako, jog jei būsima mama pakabina vestuvinį žiedą ant virvelės ir laiko jį virš pilvo, pagal žiedo judėjimo kryptį galima nustatyti, kokia bus vaikelio lytis? Jei žiedas juda pirmyn atgal, tuomet tai bus berniukas, o jei žiedas sukasi ratu – gims mergaitė. Tuo tarpu, jei netekėjusi moteris pakabina vestuvinį žiedą ant savo pačios plaukų ir laiko jį virš stiklinės, tai gali parodyti, kiek metų praeis, kol ji ištekės – tiek kartų, kiek žiedas atsitrenkia į stiklinės kraštą, parodo, kiek metų jai teks laukti. Ir tai tikrai nėra vieninteliai prietarai, susiję su vestuviniais žiedais.
„Paslėptos“ žinutės
Vestuviniuose žieduose išgraviruotos asmeniškos žinutės yra gerokai senesnės nei dauguma žmonių galėtų įsivaizduoti. Žinoma, graviravimo technologija nuo pirmųjų išgraviruotų žiedų labai smarkiai pasikeitė ir patobulėjo. Renesanso laikotarpyje vestuviniuose žieduose buvo labai populiaru graviruoti įvairias poezijos eilutes, todėl tokie žiedai buvo imti vadinti „Poezijos žiedais“ ir buvo dažnai gaminami iš sidabro.
Kodėl gi kairioji ranka?
Visų pirma lietuviams yra įprasta vestuvinį žiedą mūvėti ant dešiniosios rankos bevardžio piršto, todėl galbūt kai kurie žmonės nustebs, jog iš tikrųjų didžiojoje pasaulio dalyje vestuviniai žiedai nuo seno yra mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto. Taigi, kyla klausimas, kodėl gi buvo pasirinkta kairioji ranka? Taip yra todėl, kad senovės egiptiečiai tikėjo, jog kairiosios rankos bevardis pirštas yra ypatingas, nes juo teka vena, susijungianti su širdimi. Tai nulėmė, jog ši vena buvo pavadinta „meilės vena“. Žinoma, turbūt svarstote, ar tokia vena iš tikrųjų egzistuoja? Deja, bet atsakymas neigiamas. Tai yra tik mitas, kuris nulėmė šios tradicijos atsiradimą.
Aukso trūkumas
Karo metais nuotakų vestuviniai žiedai būdavo kur kas lengvesni. Taip nutiko dėl to, jog karo metais buvo susiduriama su aukso atsargų trūkumu. Taigi, vestuviniai žiedai būdavo labai lengvi ir gaminti tik iš 9 karatų aukso, vietoje tradicinio 22 karatų aukso.
Ne visuomet abu sutuoktiniai mūvėdavo žiedus
Anuomet vestuviniai žiedai tradiciškai būdavo mūvimi tik ištekėjusios moters. Tai reiškia, kad vedę vyrai vestuvinių žiedų nemūvėdavo. Turbūt jums kyla klausimas, kada gi visa tai pasikeitė? Vyrai vestuvinius žiedus ėmė mūvėti tik Antrojo pasaulinio karo metais.