Vartojimo kredito įstatymo pataisos turi būti griežtesnės

greitieji kreditaiNuolat atnaujinamos vartojimo kredito įstatymo pataisos bei mokumo vertinimo nuostatos neduoda reikiamų rezultatų – vis tiek žmonės klimpsta į greituosius kreditus. Blogiausia tai, kad nėra bandoma užgesinti tokių problemų židinio – sprendimai tiesiog sugriežtina kredito išdavimo tvarką, tačiau nepadeda vartotojams lengviau kapstytis iš įsiskolinimų. Galima matyti, kad per pastaruosius kelerius metus daugiau dėmesio buvo skiriama metinių palūkanų normos mažinimui – kreditoriams uždrausta lupikauti, jie tiesiog turėjo nuleisti palūkanas. Tai niekaip nepakeitė situacijos – skolinasi tiesiog tie patys žmonės, tik kad šiek tiek pigiau. Blogiausia tai, kad greitieji kreditai vis tiek šiuo metu yra gerokai brangesni nei bankų paskolos, todėl juos grąžinti nėra taip lengva.

Norint sumažinti prasiskolinusių asmenų skaičių, pirmiausia reikia pradėti galvoti apie kiek kitokią tvarką. Geriausia būtų paimti pavyzdį iš komercinių bankų bei kredito unijų. Bankai bei unijos, suteikdamos būsto paskolą ar vartojimo kreditą, suteikia galimybę vartotojui per mokėjimo laikotarpį pasinaudoti pratęsimo terminais. Viskas priklauso nuo laikotarpio, bet dažniausiai minėti kreditoriai leidžia pratęsti paskolos įmokos terminą maždaug 9 mėnesiams. Tai reiškia, kad vartotojas gali išnaudoti tokį laikotarpį atidedant kažkokią kredito įmoką. Greitųjų kreditų bendrovės leidžia atidėti įmokas taip pat, bet aišku – ne visos. Blogiausia tai, kad atidėjimas yra labai brangus, nes čia kreditų palūkanos yra didesnės, o jos ir sudaro būtent pratęsimo mokestį.

Norint padėti vartotojams išsikapstyti iš skolų, būtų geriausia įpareigoti kreditorius, jog šie leistų vartotojams atidėti kredito įmoką kad ir kelioms dienoms. Vartotojai tokius kreditus yra priversti atidėti bent jau mėnesio laikotarpiui. Atidedant kelioms dienoms, nereikia mokėti didelių palūkanų. Pavyzdžiui, jeigu kredito bendrovė paima kredito pratęsimo mokestį už mėnesį, nors vartotojui reikia vos kelių dienų, tai ji negrąžina permokos, jeigu klientas sumoka anksčiau laiko visą įmoką. Štai kur yra didelė problema.

Visos ilgalaikės paskolos internetu yra suteikiamos tokiu būdu, bet kartais kai kurios bendrovės net nesuteikia galimybės atidėti kredito įmokos mokėjimo dienos, todėl suvėlavus bent dieną, jos reikalauja visos sumos – reikia įvesti priverstinį kredito įmokos atidėjimą kiekvienai bendrovei t.y. reikia nurodyti, kad kiekviena bendrovė sutiktų atidėti įmokos mokėjimo dieną.

Facebook Comments