Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Topografinė nuotrauka: ką reikia žinoti ne profesionalams?

topografija

Jei domitės ir ieškote informacijos apie topografines nuotraukas, tikriausiai žinote, kad be jų neįmanoma pradėti jokių projektavimo darbų ar juo labiau statybų. Mūsų šalyje galioja tokia tvarka, kad projektavimo darbai gali būti pradedami tik tuomet, kai yra parengtas topografinis planas, ir jis parengtas ne vėliau negu prieš vienus metus. Topografinė nuotrauka parodo, kas egzistuoja konkrečiame žemės sklype, koks sklypo reljefas, ar per sklypą eina kokios nors požeminės komunikacijos ir panašiai. Prieš toponuotraukas įteikiant užsakovams, jų tikslumas suderinamas su atitinkamomis institucijomis ir joms patvirtinus, kad duomenys tikslūs, topografinės nuotraukos perduodamos sklypų savininkams.

Kokius dokumentus privalote turėti norėdami užsakyti toponuotrauką?

Jei jums reikalinga topografija Vilniuje ar kitame mieste, reikės šių atitinkamų dokumentų:

  • Specialios pažymos apie sklypo teisinę registraciją (arba kopiją išrašo, kurį gavote iš Nekilnojamojo turto registro).
  • Būtina turėti ir preliminarų arba detalųjį žemės sklypo planą.
  • Reikia turėti atitinkamą dokumentą apie esančių sklype statinių teisinę registraciją (dokumentas dar vadinamas Nekilnojamojo turto registro išrašu).
  • Reikalinga asmens, kuriam priklauso žemės sklypas, tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.

Tam, kad galėtų teikti šias paslaugas, specialistai turi turėti geodezininko kvalifikaciją ir tai liudijantį dokumentą. Topografinė nuotrauka įprastai parengiama per 2 savaites.

Kaip viskas vyksta? Pirmiausia geodezininkas atvyksta į sklypą ir jį nuodugniai pamatuoja. Matavimai yra pirmasis etapas ir viena būsimosios nuotraukos dalis. Kitas – antrasis – etapas – tai duomenų apdorojimas. Panašiai tiek pat užtrunka ir užfiksuotų duomenų apdorojimas, perbraižymas naudojant specialias kompiuterines programas, sujungimas su archyvine medžiaga, įvairių netikslumų patikslinimas, skaitmeninės topografinės nuotraukos ruošimas, toponuotraukos suderinimas su atsakingomis valstybinėmis institucijomis.

Geodezininkai, įteikę topografines nuotraukas, įspėja, kad jų galiojimo laikas yra ribotas. Per šį laiką nesuspėjus pradėti projektavimo darbų, topografija turi būti pakartotinai derinama vykstant į atsakingąsias institucijas. Prieš darydamas toponuotrauką antrą kartą, geodezininkas privalo įsitikinti, kad per tą laiką sklype nebuvo jokių pokyčių ir patikslinti duomenis, jei reikia – ir atlikti pakartotinius sklypo matavimus.

Facebook Comments