Sportinę karjerą baigęs olimpietis Saulius Ritter išbandė naują vaidmenį: „Rezultatai stebina“

Nors Trakuose gyvenimą kuriantis Europos čempionas, pasaulio vicečempionas, Rio de Žaneiro olimpinį sidabrą kolekcijoje turintis Saulius Ritter savo sportinę karjerą sustabdė dar prieš metus, regis, veiklos jam tikrai netrūksta. Šiuo metu jis eina Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) generalinio sekretoriaus pareigas, taip pat yra Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) programos „Believe in Sport“ ambasadoriaus, o neseniai išbandė ir dar vieną veiklą – atsidūrė dėstytojų ir studentų gretose.

Prieš kiek daugiau nei metus sportinę karjerą sustabdęs irkluotojas Saulius Ritter juokauja, kad veiklos dabar jam toli gražu netrūksta. Atsakingas LIF generalinio sekretoriaus pareigas einantis olimpietis kasdien turi įvairiausių užduočių, kurios nors ir ne tokios judrios kaip sporte, Sauliui – vis tiek artimos.

„Mano sportinė karjera baigėsi ne taip ir seniai, todėl jaučiu didelius sentimentus.  Džiaugiuosi, kad galiu būti ir dirbti toje federacijoje, kurioje ir pats sportavau. Juk viskas man čia yra puikiai pažįstama. Be abejo, dabar viskas kiek kitaip, esu sporto vadybininkas, organizuoju federacijos veiklą, o čia darbų nemažai – ataskaitos, daug taisyklių… Visgi, labai didžiuojuosi savo komanda, nes be jos tokių darbo negalėčiau nuveikti“, – pasakoja S.Ritter.

Nors Sauliaus kasdienoje vis dar nemažai disciplinos ir taisyklių, tuo pačiu joje pasitaiko ir kūrybos. Olimpietis pasakoja, kad labiausiai kūryba reikalinga tada, kai artėja varžybos ir reikia jas organizuoti bei išviešinti.

„Visuose darbų etapuose daugiausia kūrybos atsiranda tada, kai pradedame organizuoti varžybas. Nors yra nemažai taisyklių, galiausiai turime laisvę federacijos įvaizdžio kūrimui, regatų pristatymui, jų viešinimui“, – tikina sporto vadybininkas.

Tiesa, šiemet susidoroti su kūrybinėmis užduotimis Sauliui į pagalbą atskubėjo studentai.  Šių metų rudens startas jam prasidėjo tiek studento, tiek dėstytojo suole – lyg šiol ir pats studijuojantis sporto vadybą, šiemet olimpietis išbandė ir dėstytojo amplua. LIF bendradarbiaujant su Socialinių mokslų kolegija (SMK), S.Ritter pradėjo dirbti su kūrybiškais studentais, kurie jau turi žinių apie marketingą, komunikacijos ir viešinimo strategijas bei kt.

Jis su komanda studentams užduota kūrybines užduotis, leidžia laisvai dalintis jų idėjomis, kurti strategijas sporto organizacijos veiklai.

„Labai džiaugiuosi, kad studentai intensyviai domisi mūsų veikla, atlieka tyrimus, generuoja mintis ir galiausiai pateikia savo idėjas. Pavyzdžiui, Kūrybinių industrijų studentams skyriau užduotį išnagrinėti mūsų dvi regatas ir pateikti, kokios būtų jų viešinimo galimybės. Tai tapo studentų egzaminu, kuriuo metu teko juos vertinti iš dėstytojo pozicijos. Toks vaidmuo man išties patinka“, – pasakoja Saulius.

„Per vertinimus pastebėjom naudingas idėjas, išgirdom frazes, kurias be abejonės panaudosim. Pavyzdžiui, studentai paruošė vieną įspūdingą plakatą, tad jei jie sutiks, planuojame jį panaudoti ir viešinti“, – priduria olimpietis.

Kalbėdamas apie patirtį kolegijoje, S.Ritter ir pats prisimena, koks buvo studentas pirmaisiais studijų metais. Dabar jis juokiasi, kad toks pavyzdingas nebuvo ir visas savo jėgas skyrė sportui.

„Buvau smarkiai pasinėręs į sportą, tad nebuvau pavyzdingas studentas. Tai reikalavo beveik viso mano laiko, todėl stengiausi išsidėlioti prioritetus ir mokiausi tai, ko man tikrai reikia. Kai kurie dalykai sekėsi lengviau, kiti sunkiau. Visgi turiu pripažinti, kad studijos man yra svarbios ir tai prisideda prie ateities“, – tikina jis.

Galiausiai Saulius pasidžiaugia, kad darbas su studentais jį įkvepia kasdienei veiklai, o tuo pačiu leidžia suvokti ir kūrybos svarbą kiekvieno gyvenime. Sportininkas įsitikinęs, kad jam ir pačiam dar yra ko išmokti iš SMK studentų.

Pranešimą paskelbė: Agnė Tumšienė, VšĮ Socialinių mokslų kolegija
Sportinę karjerą baigęs olimpietis Saulius Ritter išbandė naują vaidmenį: „Rezultatai stebina“

Facebook Comments