Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Sklaidome mitus: nepriklausomi elektros tiekėjai

ElektrumNors jau nuo 2013 metų visi juridiniai asmenys privalo būti pasirinkę nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tačiau vis dar yra nepasirinkusių ir neskubančių to daryti, nepaisant raginimų bei kintančių sąskaitų už elektros energiją. Atrodo, tarsi naujos elektros kainos kas mėnesį matomos sąskaitoje už elektrą negąsdina ir neverčia pasidomėti alternatyvomis. Visgi dažniausiai to priežastis informacijos trūkumas bei paplitę mitai. Pastaruosius pasistengsime aptarti ir išsklaidyti šiame straipsnyje.

Mitas: Nepriklausomi elektros tiekėjai negarantuoja stabilių kainų.

Sudarant sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju, pasirenkamas tarifas bei suderinamos kainos visam sutarties periodui, kuris dažniausiai abipusiu susitarimu būna 12 mėn. Kainos visą šį sutarties periodą nekinta, nesvarbu kokia elektros kaina vyrauja rinkoje. Tad naujos elektros kainos suderinamos sudarant sutartį sekančiam periodui.

Mitas: pereinant pas nepriklausomus elektros tiekėjus sutriks elektros tiekimas.

Elektros tiekimą Lietuvoje užtikrina bendrovė „Lesto“, tiekusi elektrą iki šiol tiek juridiniams asmenims, tiek fiziniams. Sudarius sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju, šis informuoja „Lesto“ apie pasikeitusį tiekėją, tad keičiasi apskaita, o ne pats elektros tiekimas. Elektros tiekimas nesutrinka ir nepriklausomam tiekėjui užbaigus savo veiklą (bankrotas, likvidavimas, reorganizacija), tiesiog sutartis perima kita įmonė sutarties pagrindu arba garantinio tiekimo bendrovė „Lesto“.

Mitas: naujos elektros kainos nėra mažesnės, nes reikia mokėti ne tik „Lesto“, bet ir nepriklausomam tiekėjui.

Vykdant energetikos ūkio pertvarkymą atskirtas elektros, kaip prekės, pardavimas bei elektros skirstymo paslauga. Pastaroji bendrovės „Lesto“ atsakomybė, o elektros pardavimu užsiima nepriklausomi elektros tiekėjai. Buvusi elektros kaina padalinta į dvi dalis – už elektrą ir paskirstymą, o kadangi paslaugas teikia dvi įmonės, gaunamos dvi skirtingos sąskaitos, kurių suma yra mažesnė nei prieš pertvarkymą gauta iš „Lesto“. Dvi sąskaitos nereiškia dvigubos sumos, tai tik buvusios vienos sumos išskaidymas. Naujos elektros kainos yra mažesnės dėl elektros kaip prekės pigesnės pirkimo kainos.

Dažniausiai neaiškumai kyla dėl nežinojimo ir neįsigilinimo į situaciją bei siūlomas sąlygas. Nepriklausomas elektros energijos www.elektrum.lt tiekėjas būtinai atsakys į visus kilusius klausimus ir paneigs net įsisenėjusius mitus.

Facebook Comments