Šiaulių „Runway Run“ – tūkstantinė dalyvių minia

Tūkstančiai šiauliečių ir miesto svečių plūdo į Šiaulių aerodromą, kurio atsarginiu kilimo ir tūpimo taku surengtas vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje „Runway Run 2019“! Tiesa, pats bėgimas yra tik viena renginio dalių, patriotiškumo ir vienybės jausmą buvo galima pajusti ne tik margame civilių ir kariškių bėgikų būryje, bet ir įspūdingoje  Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karinėje ekspozicijoje.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė pakvietė į tikra kariuomenės ir visuomenės švente tampantį bėgimą „Runway Run 2019“. Unikali atrakcija, kai atsarginiame

Šiaulių aerodromo kilimo ir tūpimo take išsirikiavę bėgikai tarsi lenktyniauja su pagrindiniu taku kylančiais NATO sąjungininkų naikintuvais, sutraukia minias aktyvaus laisvalaikio gerbėjų, patriotiškos bendruomenės ir smalsuolių. Unikaliame renginyje puikiai dera laisvalaikis su šeima ar draugais, kariuomenės ir visuomenės bendrystė, pagarba NATO vertybėms.

Šiųmetinis bėgimas yra dedikuotas net keletui gražių sukakčių: 15-osioms įstojimo į NATO aljansą metinėms, NATO organizacijos 70-mečiui ir Lietuvos karinių oro pajėgų įkūrimo 100-mečiui.

Organizatoriai skaičiuoja, kad šiemet 3000 metrų atstumą įveikė daugiau nei 8000 dalyvių. Vieni varžėsi dėl greičiausiųjų vardo, kiti stengėsi suburti kuo didesnę komandą ir tiesiog smagiai praleisti laiką. Buvo daugybė vaikų, riedančių paspirtukais ir riedučiais, jaunos šeimos atstumą įveikė stumdamos mažylių vežimėlius, senjorai žygiavo su šiaurietiško ėjimo lazdomis, kai kas vedėsi ir savo keturkojus draugus. Kartu bėgo įstaigų ir organizacijų kolektyvai, sporto klubai, greta –  Lietuvos kariai ir mūsų sąjungininkai.

Trasą įveikęs Šiaulių miesto meras džiaugėsi renginiu, kuris kasmet sulaukia vis daugiau gerbėjų.

„Gausybė kartu bėgančių karių bei civilių ir šalia kylantys naikintuvai demonstruoja bendrystę ir draugiškumą. Šiauliai yra puikus patriotiškumo pavyzdys, o ši šventė tapo gražia mūsų tradicija. Reikia džiaugtis, kad Lietuvoje žmonės iš tiesų vertina pamatines vertybes: laisvę, saugumą ir stabilumą“, – kalbėjo meras Artūras Visockas.

Šventės dalyvius pasveikinus krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui, paskelbti bėgimo rezultatai. Didžiausia kariškių komanda tapo Vaidoto bataliono karių grupė, ją sudarė net 450 bėgikų! Didžiausią civilių komandą subūrė Valstybinė mokesčių inspekcija, iš Šiaulių ir Panevėžio miestų į bėgimą susirinko per 120 šios įstaigos darbuotojų. Apdovanojimą atsiėmė Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkė Auksė Tutkutė. Gausiausią švietimo įstaigos grupę subūrė Gegužių progimnazijos bendruomenė, jiems atiteko originali rėmėjų UAB „Vilmers“ dovana – sofa.

Paskutinieji išdalinti oficialaus „Toyota“ atstovo Lietuvoje UAB „Sovli“ įsteigti piniginiai prizai. 200 eurų čekiai atiteko Robertui Mališauskui ir Auksei Linkutei. Antrųjų vietų laimėtojais tapo Mindaugas Viršilas ir Greta Kariniauskaitė, jie pasidalino po 300 eurų. Greičiausiais pripažinti ir 500 eurų čekius pelnė Justinas Beržanskis ir Remalda Kergytė.

Tradiciškai prie finišo linijos buvo paruošta Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karinė ekspozicija. Vaikai ir suaugusieji noriai apžiūrinėjo karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką. Pirmą kartą savo transportą, įrangą ir ginklus pristatė ir viešumoje retai pasirodančios Specialiųjų operacijų pajėgos. Daugiausiai dėmesio sulaukė Vokietijos karių atgabentas tankas Leopard.

Po ceremonijos renginio scenoje koncertavo grupė G&G Sindikatas.

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Facebook Comments