Kalėdinio chaoso grėsmės: kaip išvengti nelaimingų atsitikimų?

Daugeliui žmonių šventinis žiemos laikotarpis yra pats gražiausias laikas metuose. Tačiau kartu su šventine nuotaika žmonių pečius neretai užgula ne tik rūpesčiai dėl dovanų, bet ir su šiuo laikotarpiu susijusios grėsmės. Kad Kalėdų ryto netemdytų neapgalvotų sprendimų pasekmės, primename, apie ką reikėtų pagalvoti atliekant paskutinės minutės pasiruošimo darbus.

Pirmiausia pasirūpinkite ne dovanomis, o saugumu

Pavojus keliuose ir gatvėse itin padidėja žiemą. Šiuo metų laiku pablogėja matomumas, anksti temsta, gatvėse pasidaro slidu. Atsakingesni kelyje turi tapti ir pėstieji, ir vairuotojai. Pėstiesiems tamsiu paros metu būtina dėvėti atšvaitus, taip pat ir pasirūpinti avalyne, kuri būtų pritaikyta žiemai ir turėtų neslystantį padą. Pėstieji turėtų vengti vaikščioti blogai apšviesuose keliuose, taip pat blogai nuvalytais šaligatviais ir po nuo stogų kabančiais varvekliais.

Atidesni turėtų būti ir vairuotojai. Vos prasidėjus žiemai reikėtų pasitikrinti, ar galioja automobilio draudimas, kuris apsaugo nuo finansinės naštos, jeigu jūs sukelsite avariją arba sužalosite pėsčiąjį. Rizika sukelti eismo įvykį padidėja dėl pablogėjusio matomumo, slidžių kelių, pailgėjusio stabdymo laiko. Kad tai išvis neįvyktų, pasitikrinkite regėjimą, pasidėkite mobilųjį telefoną į šalį ir nevairuokite pavargę.

„Prasidėjus šventiniam maratonui, keliuose itin padaugėja eismo dalyvių, susidaro spūstys. Jei nespėjote dovanomis pasirūpinti anksčiau – užsakykite jas internetu ar pabandykite pagaminti patys. Jeigu visgi pasirinkote vykti jų ieškoti į parduotuves, nepamirškite pasirūpinti savo saugumu kelyje, ir būkite atidūs. O svarbiausia, nors tai savaime suprantama, dirbdami su gyvybės draudimu labai tai pabrėžiame – grįždami iš Kalėdinių vakarėlių visų pirma pasitikrinkite ar nėra viršytas leistinas alkoholio kiekis kraujyje ir tik tada sėskite už automobilio vairo“, – perspėja „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ produktų ir rizikos valdymo skyriaus vadovė Brigita Poškuvienė.

Pritrūkus dovanų idėjų vaikams – netradiciniai sprendimai

Visgi svarstymas, kuo nustebinsite savo artimuosius, vargina – vienems sunku išsirinkti iš pasiūlymų gausos, kitiems sunku rasti dovaną žmogui, kuriam nieko nereikia. Labiausiai galvą laužo tėvai, galvodami, ką padovanoti savo vaikams. Lengviausiai iš padėties išsisuka tie tėvai, kurių vaikai parašo laišką Kalėdų Seneliui, ir taip išduoda, ko labiausiai tikisi sulaukti po eglute. Tačiau ką daryti, jeigu vaikas pats savo norų išreikšti dar negali? „PZU“ atstovė siūlo išeitį:

„Žinoma, mažiesiems visuomet galima padovanoti lavinamųjų žaislų, įvairių knygelių, tačiau aš siūlyčiau mažyliui suteikti ilgalaikę dovaną, kuri būtų naudinga ateityje. Būdamas itin mažo amžiaus, jis nesupranta dovanos prasmės, tačiau padovanojus jam rūpestį ir meilę su kaupiamuoju draudimu, pasirūpinsite vaiko saugumu ir sėkme, o sukaupti pinigai gali būti panaudoti jo studijų apmokėjimui. Draudžiant vaiką, tėvams taip pat nederėtų pamiršti ir savęs. Apdraudę vaiką, apdrauskite gyvybės draudimu ir save. Nelaimės atveju, vaikas bus finansiškai aprūpintas sunkiu laikotarpiu“, – apie netradicinių dovanų pasiūlymus pasakoja B. Poškuvienė.

Iš anksto sumažinkite rūpesčius kitiems metams

Specialistė teigia, kad atsakingas planavimas yra svarbus ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir visus metus. Nepalikus dovanų paskutinei minutei, o visus metus kas mėnesį atsidedant po truputį pinigų arba apsidraudus kaupiamuoju draudimu, atėjus šventiniam laikotarpiui pinigų tikrai nepritrūks nei dovanoms, nei vaišėms.

„Jei per šiuos metus Kalėdų šventėms netaupėte, tai gali būti patarimas kitiems metams. Žinoma, lengviau pasakyti, nei padaryti, tačiau pradėję ruoštis kitų metų šventėms iškart po Kalėdų, vėliau išvengsite ne tik finansinių rūpesčių, bet ir spūsčių prie prekybos centrų ar paskutinės minutės dovanų paieškos tamsoje, kuomet dėl spūsčių ir streso kyla didesnė nelaimingų atsitikimų rizika“, – primena B. Poškuvienė.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency
Kalėdinio chaoso grėsmės: kaip išvengti nelaimingų atsitikimų?

Facebook Comments