Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Sąskaitos faktūros už greitą paskolą negalite priskirti prie IV išlaidų

saskaita fakturaJeigu domitės individualia veikla, tai jums reikėtų žinoti ir keletą svarbių akcentų. Dabar kiekvienas gali užsiimti savarankiška veikla, bet reikia nepamiršti, kad galioja tam tikri teisės aktai bei tvarka, kurių privaloma laikytis. Ne paslaptis, kad individualią veiklą vykdantys asmenys privalo vesti apskaitą, o ją sudaro būtent apskaitos žurnalas, kur nurodomos pajamos bei išlaidos ir aišku – klientams pateikiami apskaitos dokumentai. Jums reikia žinoti ir keletą nestandartinių atsakymų į klausimus, kurie yra labai svarbūs, nes vykdantys tokią veiklą neretai susiduria su problemomis, kuomet prie išlaidų priskaičiuoja sumas, kurios negali būti įtraukiamos prie leidžiamų atskaitymų.

Pirmiausia, individualios veiklos apskaitą sudaro itin mažai dokumentų: individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalas bei sąskaitos faktuos, kvitai arba PVM sąskaitos faktūros. Jeigu jūsų veikla yra internetinė bei nesate PVM mokėtojai, tada jūs klientams nuolatos turėsite pateikti sąskaitas faktūras. Čia yra sąskaitos faktūros šablonas, kurį galite drąsiai naudoti pritaikant prie savo veiklos.  Veiklos žurnalą taip pat būtina pildyti. Paprasčiausiai, jūs turėsite visada klientu išrašyti sąskaitą faktūrą, kurioje nurodysite paslaugų kainą. Tada tą sąskaitą faktūrą jūs turėsite nurodyti apskaitos žurnale.

Kas liečia leidžiamus atskaitymus, tai jums reikia pasidomėti ką galima priskirti prie leidžiamų atskaitymų (išlaidų) ir ko negalima. Išlaidos yra registruojamos tame pačiame žurnale, tik skiriasi sumos laukeliai. Jums reikia žinoti tai, kad jeigu greita paskola buvo paimta individualiai veiklai, tai jos jums prie išlaidų priskirti negalima. Jūs turite vesti tik tą išlaidų apskaitą, kuri leidžiama. Trumpai tariant, prie išlaidų galima laikyti tik tas sumas, kurios patiriamos būtent individualios veiklos vykdymui. Tai yra medžiagų įsigijimas, paslaugų užsakymas, prekių įsigijimas, įrangos įsigijimas ir t.t.

Individualią veiką vykdantys asmenys taip turi nepamiršti, kad mokesčius reikia mokėti laiku, nes kitu atveju gali kauptis delspinigiai. Mokesčiai mokami pasirinktinu laikotarpiu – kas metus, kas mėnesį, ketvirtį ir t.t. Kiekvienais metais tenka pateikti ir pajamų mokesčio deklaraciją, todėl jeigu jau pernai pradėjote vykdyti veiklą, tai šiemet tą deklaraciją būtinai turėsite pateikti.

Facebook Comments