Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Pietūs, jūra ir šilta Andalūzijos saulė

Ar atkreipėte dėmesį, jog vis daugiau keliautojų renkasi savarankiškas keliones? Vis mažiau ką domina konkretūs viešbučiai, retas apsiriboja miesto pažinimu, o kur kas dažniau domimasi visu regionu, kuriame planuojamos atostogos? Tai galioja toli gražu ne tik šiaurės Europos šalims, kur įprastas aktyvesnis turizmas, bet ir kurortinėms valstybėms pietuose. Ispanija ar Italija čia jokios išimtys. Ir jei seniau žmonės keliaudavo ilsėtis į Barseloną ar Alikantę, tai dabar tai skamba kur kas plačiau – Andalūzija ar Katalonija. Ištisi regionai, tūkstančiai kvadratinių kilometrų ir viskas, ką norisi spėti per trumpą atostogų savaitę.

Bet gi kodėl keliauti į tą Kataloniją ar Andalūziją? Ir kaip jau ten taip viską pamatyti? Pradėkime nuo antro klausimo. Be abejo, pažintinės ir aktyvios kelionės sunkiai įmanomos be nuomoto automobilio. Tai darosi vis dažnesniu atostogų atributu. O nuomotis automobilį Ispanijoje kainuoja tikrai nedaug.

Dėl kelionės viską išsiaiškinome greitai ir paprastai – dar oro uoste pasiimate internetu rezervuotą automobilį ir leidžiatės į nuotykius. Bet kas gi dažniausiai lankoma Katalonijoje ir kokios Andalūzijos lankytinos vietos traukia turistus? Be abejonės, viskas prasideda nuo to, jog tai yra Ispanija – saulės ir jūros šalis. Tad pajūris, paplūdimiai, smėlis ir jūra būtinai turi būti aplankyti abiem atvejais. Kataloniją renkasi daugiau istorijos, kultūros gerbėjai, bei, kiek atvirkščiai – aktyvių pasivaikščiojimų kalnuose mėgėjai. O štai Andalūzija puikiai tinka arba jūros sporto mėgėjams, arba tiesiog mėgstantiems mažus pajūrio miestelius. Važiuojant pietine Ispanijos dalimi, aplankant Gibraltarą, tai nutolstant, tai vėl priartėjant prie jūros neišvengiamai pervažiuosite per dešimtis ar net šimtus įvairaus dydžio pajūrio miestų ir miestelių. Būtent tuo Andalūzija lankytinos vietos labiausiai ir pasižymi.

Vieni tų miestelių bus stipriai turistiniai, su daug klubų, viešbučių bei įvairių pramogų. Jie gal ne tokie malonūs romantikos ir autentikos mėgėjams, bet puikiai tinka norintiems tikro tradicinio poilsio pajūryje. Bet mažų, tikrų, beveik turistų nematančių miestelių Andalūzijoje dar daugiau. Čia ispanai gyvena savo gyvenimus, dirba savo darbus, valgo savo maistą. Čia galite pamatyti, pajausti ir paragauti tokį gyvenimą, koks jis yra tikras eiliniam Andalūzijos gyventojui. Tiesa, greičiausiai jokia kita kalba nei ispanų čia nesusikalbėsite. Tai prideda dar daugiau žavesio bei nuoširdumo, nors, kita vertus, gali šiek tiek ir apsunkinti kelionę. Bet juk visa yra patirtys. Dėl jų ir keliaujame.

Facebook Comments