Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Paskola ir asmeninių finansų valdymas

PaskolaDažnai kreditų bendrovių paslaugomis baiminamasi naudotis vien dėl to nemokėjimo teisingai ir tiksliai apsiskaičiuoti savo finansų. Su šia problema susiduria labai didelis procentas ne tik mūsų šalies gyventojų, bet ir užsienio šalių piliečių. Dėl nemokėjimo valdyti finansų žmonės dažnai nukenčia ne tik asmeniškai, bet pridaro problemų ir kitiems, visų pirma savo šeimos nariams ar artimiems draugams. Jei, turint finansinių problemų pečius, slegia dar ir papildoma paskola, situacija tampa visai nepavydėtina. Tačiau taip nutinka tik tada, kai žmogus nemoka optimizuoti savo turimo mėnesinio biudžeto.

Kaip jau žinote, biudžetas yra viena pagrindinių sričių mūsų gyvenime. Išmokus jį valdyti, labai greitai prie to priprasite ir ilgainiui net negalėsite įsivaizduoti, kad būtų galima elgtis kaip nors kitaip. Biudžetas gali padėti jums susidoroti su turima paskola, tvirtai žengti į savo užtikriną finansinę ateitį ir be jokios abejonės – padaryti jus laimingesniais žmonėmis. O svarbiausia yra tai, kad nustatyti savo biudžetą nėra taip sudėtinga. Taigi, dabar trumpai aptarsime, kaip sėkmingai tvarkyti savo pinigus.

Turite nustatyti savo viso mėnesio pajamas. Galbūt jūs dirbate darbą, už kurį kiekvieną mėnesį gaunate fiksuotą atlygį, tad gerai žinote, kiek pinigų galite išleisti kiekvieną savaitę. O galbūt jūs esate laisvai samdomas darbuotojas ir kiekvieną mėnesį gaunate skirtingo dydžio pajamas. Turėti aiškią viziją, kiek pinigų galite tikėtis gauti per mėnesį, yra labai svarbus žingsnis, formuojant sėkmingą biudžetą. Pavyzdžiui, jei jūs esate nepriklausomas ir laisvai samdomas darbuotojas, turite įsisąmoninti, kad suma, kurią į namus parsinešate kiekvieną mėnesį, nėra ta suma, kurią galite išleisti savo poreikiams. Turite atminti, kad galite naudoti tik tą sumą, kuri lieka atskaičius mokesčius valstybei.

Toliau, norėdami, kad paskola neapsunkintų jūsų kasdienybės ir galėtumėte lengviau pasitikti kiekvieną dieną, nustatykite, kaip jūs išleidžiate pinigus. Kokios yra jūsų mėnesinės sąskaitos? Ar vakarienės su draugais keliaujate kiekvieną penktadienio vakarą, o gal vieną kartą per savaitę lankotės kino teatre? Žinodami, kur nukeliauja jūsų pinigai, jūs galėsite lengviau juos sekti ir kontroliuoti. Išskaidykite savo išlaidas į tam tikras kategorijas. Matydami jas, gebėsite nustatyti, kurios iš jų gali būti išbrauktos.

Ką gi, atėjo laikas sulyginti savo mėnesines išlaidas su savo gaunamomis pajamomis. Ar jūs matote neigiamą skaičių? Jei taip, tuomet akivaizdu, kad jūs gyvenate kur kas plačiau, nei leidžia jūsų finansai. O jei skaičius, kurį matote, yra teigiamas, likusius pinigus padalykite į kelias grupes, pvz., pinigus, kuriuos galite leisti įvairioms reikmėms, pinigus, skirtus santaupoms, pinigus, kurie bus skirti nenumatytai padidėjusiems mokesčiams padengti ir pan. Atlikę visas aukščiau minėtas užduotis, įsitikinsite, kad paskola nėra jau toks sunkus ir nepakeliamas įsipareigojimas. Jums nekils rūpesčių ją grąžinant, o kiekvieną naują mėnesį pasitiksite su šypsena veide, nes žinosite, kad jums nebekils jokių nesklandumų dėl gaunamų ir išleidžiamų pinigų.

Facebook Comments