Paskola automobiliui: daug svarbių patarimų

Paskola automobiliui

„Be automobilio – kaip be rankų“. Šią frazę galime girdėti iš daugelio vartotojų lūpų. Tai rodo, kad nuosava transporto priemonė yra reikšminga daugumos šiuolaikinių žmonių kasdienybės sudedamoji dalis. Įprastai, jei neturime transporto priemonės, tuomet naudojamės viešuoju transportu, tačiau tokie sprendimai mums nepadeda sutaupyti laiko ir išvengti įvairių papildomų nepatogumų, kuriuos neretai visiškai eliminuoja nuosavas automobilis. Tačiau vėlgi, puikiai suprantama, kad tikrai ne kiekvienas vartotojas turi pakankamai asmeninių lėšų, kuriomis galėtų įsigyti nuosavą transporto priemonę, todėl jei ir jūs susiduriate su tokia situacija, nepamirškite, kad egzistuoja ir automobilio paskola, kurią gali suteikti šiuolaikiniai kreditoriai.

Žinoma, ne kiekvienas žmogus į tokius finansinius įsipareigojimus žvelgia tinkamai. Trumpiau tariant, kai kurie vartotojai nemano, kad imti paskolą automobiliui įsigyti yra efektyvu. Tačiau, kaip bebūtų, reikėtų atminti, jog kiekviena situacija yra labai individuali ir skirtinga. Jei jūs turite pakankamai santaupų, puikiai suprantama, kad į finansinius įsipareigojimus galite žvelgti skeptiškai. Tuo tarpu, jei pinigų jums trūksta ir jūs nė nenumanote, kokiu būdu galėtumėte jų gauti nesiskolindami, natūralu, kad į automobilio paskolą žvelgsite kur kas palankiau ir priimtiniau. Todėl tikrai nevertėtų būti skeptikais manant, kad kreipimasis dėl paskolos visais atvejais yra neteisingas žingsnis. Juolab, kad neretai tik paskolos dėka vartotojams pavyksta įsigyti norimą transporto priemonę, tokiu būdu palengvinant ir savo gyvenimą.

Todėl jei jūs neturite automobilio ar dabartinė transporto priemonė jums pradėjo kelti tikrą galvos skausmą, dėl ko kaskart didėja jūsų patiriamos išlaidos ir kyla nemenkas stresas, pagalvokite apie naujo įsigijimą. Ir tikrai nėra svarbu, kad šią akimirką galite neturėti pakankamai asmeninių lėšų. Kaip jau supratote, pasinaudojus automobilio paskola, jus dominantį automobilį galite įsigyti kur kas lengviau ir greičiau.

Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad automobilio pasirinkimas taip pat turėtų vykti labai atsakingai ir apgalvotai, todėl jei iki šiol visas savo transporto priemones, kurias įsigydavote asmeninėmis lėšomis, pirkdavote pakankamai atsainiai ir spontaniškai, imant paskolą taip elgtis tikrai nereikėtų. Kuo daugiau dėmesio skirsite automobilio paieškoms, tuo geresnį sprendimą galėsite priimti.

Kaip sėkmingai pasirinkti automobilį?

Taigi, jei norite gauti paskolą automobiliui, pirmiausia jūs turėtumėte pasirūpinti, kad transporto priemonę, kurią pasirinksite, būtų pačios geriausios techninės būklės ir atitiktų visus jūsų keliamus reikalavimus. Tai padaryti tikrai nėra taip paprasta, kaip kai kuriems iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, todėl verta pateikti keletą naudingų patarimų, kurie turėtų palengvinti automobilio pasirinkimo procesą.

  • Pirmiausia atsakykite sau į vieną labai paprastą, tačiau svarbų klausimą – kokių gamybos metų transporto priemonę norite įsigyti? Suprantama, kad kiekvienas vartotojas įprastai siekia įsigyti kuo naujesnį automobilį, tačiau nereikėtų pamiršti, kad tai yra tiesiogiai susiję ir su transporto priemonės kaina. Įprastai, kuo naujesnis automobilis – tuo jo kaina yra didesnė, todėl turėtumėte atsižvelgti ir į savo finansinę padėtį, kadangi pasirinkti kreditoriai, kurių prašysite automobilio paskolos, vertins jūsų gaunamas mėnesines pajamas ir kitus turimus finansinius įsipareigojimus. Trumpiau tariant, bus vertinamas jūsų mokumas, todėl ir automobilio vertė šiuo atveju turi labai didelę reikšmę. Kita vertus, nepamirškite, kad kiekviena automobilio markė ir modelis labai skiriasi, todėl nenustebkite, kad vienas ar kitas naujesnių metų automobilis pasižymės žemesne kaina nei tuo tarpu senesnio modelio kitos markės transporto priemonė. Tam įtakos turi ir automobilio patvarumas bei ilgaamžiškumas.
  • Būtinai atsižvelkite į automobilio techninę būklę, nuo kurios tiesiogiai priklausys jūsų tolimesnis pasirinktos transporto priemonės eksploatavimas. Pastebima, kad kai kurie automobilių pirkėjai vertina tik išorinę juos dominančios transporto priemonės būklę, tačiau tai yra labai neteisingas požiūris, kadangi automobilio prekinė išvaizda gali būti tobula, o techninė būklė labai prasta. Norint įsitikinti, kad automobilis bus techniškai tvarkingas, prieš įsigydami jums patikusį automobilį, nuvykite į autoservisą, kuriame būtų atlikta pilna techninė ir kompiuterinė diagnostika. Tai reiškia, kad tokio sprendimo atveju prieš pirkdami automobilį galėtumėte labai tiksliai žinoti su kokiais gedimais jis susidūrė ir kiek jums galėtų kainuoti techninių gedimų šalinimas. Žinoma, jei jūs neturite jokios patirties automobilių srityje, turbūt manote, kad visa tai jums yra nesuprantama, todėl nė neverta pradėti gilintis į patinkančio automobilio būklę. Tačiau ar tikrai manote, kad tokiu atveju galėsite pasirinkti kokybišką transporto priemonę? Svarbiausia, kad įsigytas automobilis jums tarnautų labai kokybiškai ir būtų patvarus, todėl visuomet į pagalbą galite pasitelkti automobilių srities specialistus, kurie pagelbės pasirenkant tinkamiausią transporto priemonę.
  • Atsižvelkite ir į automobilio prekinę išvaizdą. Kaip supratote, nors tai nėra pats svarbiausias veiksnys, jis taip pat turite nemenkos įtakos vartotojų sprendimui. Juk natūralu, kad norime vairuoti gražiai atrodančią transporto priemonę, dėl kurios mums nebūtų gėda ir nepatogu. Be to, nepamirškite, kad automobilio spalva turi tiesioginės įtakos ir jo kainai, todėl jei jūsų ieškote juodos spalvos transporto priemonės, galite būti tikri, kad ji kainuos gerokai brangiau nei tuo tarpu baltos ar kitos šviesios spalvos automobilio modelis.
  • Automobilį rinkitės neskubėdami. Skuba niekuomet nepadeda pasiekti norimo rezultato. Žinoma, galite sakyti, kad neturite daug laiko, tačiau šiandien kiekvienas vartotojas turi galimybę pasinaudoti internetine paieškos sistema ir įvairiais skelbimų portalais, kuriuose galima nesunkiai rasti didžiulį automobilių asortimentą. Be to, tokiu atveju galima rinktis tik iš tikslinio asortimento, tokiu būdu dar labiau palengvinant visą paiešką ir automobilio pasirinkimą.
  • Daug dėmesio skirkite ir transporto priemonės kainai. Suprantama, kad nemaža dalis žmonių stengiasi rasti automobilį, kuris pasižymėtų pačia žemiausia kaina, tačiau ar tikrai manote, kad tokiu atveju visuomet galima rasti puikios techninės būklės transporto priemonę? Dažniausiai gerokai pigiau nei rinkos kaina siūlomi automobiliai pasižymi įvairiais defektais, kurių sprendimas kainuoja nemažus pinigus, todėl įsigijus tokį automobilį galiausiai galima susidurti su didžiulėmis papildomomis išlaidomis, kurios akimirksniu priverstų mus patuštinti savo kišenes. Be to, kai automobilį norite pirkti naudodamiesi paskola, visi šie veiksniai tampa dar svarbesni, todėl jei transporto priemonę rinksitės sistemingai ir apgalvotai, galiausiai turėtumėte pasirinkti tai, kas atitiks jūsų lūkesčius.

Ar skolintis galima perkant tik naują ar ir naudotą automobilį?

Kai kurie vartotojai mano, kad paskolą galima gauti tik naujam automobiliui, tačiau toks požiūris yra klaidingas. Transporto priemonė gali būti tiek nauja, tiek ir naudota, todėl jei jūsų gaunamos oficialios mėnesinės pajamos nėra pakankamos visiškai naujo automobilio įsigijimui, tuomet galite rinktis ir naudotą, kurio kaina būtų gerokai mažesnė.

Tokie šiuolaikiniai finansavimo sprendimai padeda daugeliui vartotojų išspręsti transporto priemonės trūkumo klausimą. Todėl jei jums trūksta automobilio, kuris padėtų jums išspręsti daugybę kasdienių klausimų, galite pasinaudoti automobilio paskola.

Ar būtina turėti pradinį įnašą norint gauti paskolą automobiliui?

Šis klausimas yra labai aktualus kiekvienam vartotojui, kuris nori pasinaudoti automobilio paskola. Tačiau vienareikšmiško atsakymo į jį nėra. Taip yra todėl, kad kiekvienas kreditorius taiko skirtingas sąlygas. Vieni reikalauja pradinio įnašo, o kiti gali finansuoti iki 100 proc. automobilio vertės, todėl jei jūs neturite santaupų ar tiesiog nenorite patirti didesnių pirminių išlaidų, rinkitės tuos kreditorius, kurie gali suteikti pilną finansavimą. Tai padės jums išvengti didesnių finansinių nepatogumų, jei norėtumėte pasiskolinti greitai ir sklandžiai, nelaukdami, kol sukaupsite pradinio įnašo sumą.

Kokios vertės automobilį galima įsigyti naudojantis kreditorių teikiamomis paslaugomis?

Žinoma, kad visa tai taip pat tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų kreditorių. Skolintis automobiliui galite kredito bendrovėse, kredito unijose, komerciniuose bankuose, naudodamiesi tarpusavio skolinimosi platformomis ar kreipdamiesi į pavienius paskolas teikiančius fizinius asmenis. Tai reiškia, kad kiekvieni kreditoriai gali finansuoti vis kitokią automobilio vertę. Vieni siūlo paskolas tik iki penkių ar dešimties tūkstančių eurų. Tuo tarpu kiti kreditoriai gali finansuoti ir iki 35 000 EUR vertės automobilius, todėl jei jūsų lūkesčiai yra pakankamai dideli ir jūs norite įsigyti kaip įmanoma naujesnį ir techniškai tvarkingesnį automobilį, pasirinkite tuos kreditorius, kurių finansuojama suma atitinka jūsų keliamus reikalavimus.

Be to, nereikėtų pamiršti, kad renkantis paskolą, svarbu atsižvelgti ir į paskolos palūkanas. Palūkanų norma turi tiesioginės įtakos bendrai paskolos vertei. Todėl kuo ji yra mažesnė, tuo mažiau turėsite mokėti. Todėl prieš pasirinkdami vieną ar kitą paskolos automobiliui variantą, labai atidžiai apgalvokite visas svarbiausias detales, tarp kurių taip pat turėtų būti ir paskolos grąžinimo terminas.

Kaip galima gauti paskolą automobiliui įsigyti?

Dar vienas klausimas, kuris kyla bene kiekvienam šiuolaikiniam vartotojui. Tačiau nepaisant to, šiandien gauti paskolą yra gerokai paprasčiau nei anuomet. Turbūt pamenate laikus, kuomet norint pasinaudoti kreditorių paslaugomis, visuomet tekdavo keliauti į jų filialus, pildyti daugybę dokumentų ir dienų dienas ar net savaičių savaites laukti jų atsakymo. Tai būdavo labai varginanti ir nepatogi procedūra, kuri sukurdavo daug papildomų nepatogumų. Tuo tarpu šiandien tokių keblumų nekyla, kadangi paskola automobiliui gali būti suteikiama internetu.

Trumpiau tariant, jei norite gauti automobilio paskolą, pirmiausia pasinaudokite internetine paieškos sistema. Į jos laukelį galite įrašyti atitinkamą raktinę frazę, pvz., „paskola automobiliui“. Tuomet paieškos sistema atrūšiuos internetinius tinklalapius ir pateiks jums tik tuos, kurie geriausiai atitinka jūsų pateiktą internetinę užklausą. Didžioji dalis internetinių tinklalapių, kuriuose rasite, bus priklausantys kreditoriams, kurie teikia paskolas automobiliams įsigyti. Žinoma, nenustebkite, kad tokių paslaugų teikėjų bus ne vienas ir ne du, todėl jei jūs norite pasirinkti patį geriausią variantą, turėtumėte neskubėti ir labai kruopščiai peržiūrėti jų internetinius tinklalapius.

Kai tai padarysite, jums taps kur kas aiškiau, kokias sąlygas siūlo vieni ar kiti tokių finansinių paslaugų teikėjai. Be to, tai leis jums lengviau palyginti skirtingus kreditorius, kartu dar geriau apgalvojant visas svarbias detales. Kaip bebūtų, kai galiausiai rasite jums tikusius kreditorius, turėtumėte užpildyti paskolos paraišką, kurią pateiktumėte internetu. Įprastai, jei paraiška paskolai gauti yra pateikiama darbo valandomis, kreditoriai su vartotoju susisiekia kelių valandų bėgyje, kartu pateikdami ir atsakymą.

Žinoma, pasirinktų kreditorių atsakymas tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų finansinės būklės, todėl jei norite gauti didesnės vertės paskolą automobiliui įsigyti, turėtumėte būti tikri, kad jūsų finansinė padėtis yra tinkama. Ir nors kiekvienas kreditorius taiko skirtingas sąlygas, kai kurios iš jų būna vienodos arba labai panašios.

Pavyzdžiui, paskolą automobiliui gauti norintis asmuo turėtų būti pilnametis. Jis taip pat turėtų gauti nuolatines ir oficialias pajamas. Jo finansinių įsipareigojimų įmokų suma per mėnesį neturėtų viršyti 40 proc. visų jo gaunamų mėnesinių pajamų. Taipogi, klientas turėtų būti mokus, t.y. neturėti pradelstų finansinių įsipareigojimų, kurie rodytų, kad klientas yra nepatikimas. Be abejo, sąlygų būna kur kas daugiau, todėl į visą tai žvelkite labai atsakingai.

Ką daryti, kad gautą paskolą automobiliui grąžinti būtų lengviau?

Tai yra bene svarbiausias ir aktualiausias klausimas, kurį sau turėtų iškelti kiekvienas vartotojas, kuris naudojasi kreditorių teikiamomis paslaugomis. Tačiau, kaip bebūtų gaila, tikrai ne kiekvienas vartotojas į tokius finansinius įsipareigojimus žvelgia teisingai, kartu pasirūpinant ir savo asmeninių finansų valdymu. Žinoma, jei į paskolas žvelgiama pro pirštus, galiausiai galima susidurti su labai rimtomis finansinėmis problemomis, todėl jei jūs nenorite su tuo susidurti ir jūsų visiškai nežavi mintis sugadinti savo asmeninę kredito istoriją ir pakenkti bendrai finansinei padėčiai, į savo asmeninių finansų valdymą imdami paskolą automobiliui turėtumėte žvelgti gerokai rimčiau ir atsakingiau.

  • Supraskite, kokia yra jūsų dabartinė finansinė padėtis. Žinoma, galbūt kai kuriems vartotojams šis patarimas skamba labai keistai – juk kiekvienas žino, kokia yra jų tikroji finansinė padėtis. Tačiau iš tiesų viskas nėra taip, kaip daugeliui atrodo. Atminkite, kad oficiali nuo tikrosios finansinės padėties gali labai skirtis. Kai kuriais atvejais vartotojai turi daug neoficialių įsipareigojimų, kurių negali matyti kreditoriai, todėl jei patenkama į tokią padėtį, kuomet kiekvieną mėnesį finansinių įsipareigojimų padengimui tenka patirti gerokai daugiau nei penkiasdešimt procentų visų savo gaunamų pajamų, galima susidurti su labai didelėmis finansinėmis problemomis. Todėl būtinai pagalvokite ar jūsų padėtis yra tinkama imti paskolą automobiliui.
  • Sumažinkite savo kiekvieną mėnesį patiriamas išlaidas. Galite manyti, kad tai kur kas lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau visa tai priklauso tik nuo jūsų dabartinio požiūrio ir įsitikinimų. Jei jūs manysite, kad neturėsite jokio gyvenimo, jei teks daugiau dėmesio skirti savo išlaidoms, puikiai suprantama, kad galiausiai galite labai lengvai ir greitai patekti į daugiau nei keblią finansinę padėtį, kuomet nebepajėgsite grąžinti jums suteiktos paskolos ir padengti kitų turimų finansinių įsipareigojimų. Tačiau jei perlipsite per save ir pasistengsite vadovautis tinkamu požiūriu, sumažintos išlaidos padidins jūsų grynąsias mėnesio pajamas, kuriomis galėsite kur kas lengviau padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Tuo tarpu, jei iki šiol niekuomet nesekėte savo patiriamų išlaidų, pats metas tai pradėti daryti. Bent vieną mėnesį pabandykite fiksuoti absoliučiai visas savo patiriamas išlaidas. Galiausiai jūs žinosite, kur ir kiek išleidžiate. Tokiu atveju galėsite atisakyti išlaidų, kurios nėra būtinos.
  • Ieškokite papildomų uždarbio būdų. Suprantama, kad nemaža dalis žmonių, kurie turi nuolatinį ir oficialų darbą, nėra linkę ieškoti papildomų uždarbio būdų vien dėl to, kad laikosi netinkamos nuomonės. Jie mano, kad likusį laiką turėtų skirti poilsiui, nebesukant galvos dėl darbo. Tačiau jei mes kalbame apie savo finansinės padėties gerinimą ir finansinio pagrindo stiprinimą, tokį požiūrį turėtume pakeisti. Papildomas uždarbis padėtų lengviau pajudėti iš vietos ir leistų sutaupyti daugiau lėšų. Tai reiškia, kad jūs ne tik taptumėte finansiškai nepriklausomi, tačiau išvengtumėte būtinybės ateityje galvoti apie papildomų paskolų ėmimą.
  • Nepamirškite, kad paskolą grąžinti galite anksčiau. Žinoma, galbūt esate girdėję, kad jei paskola grąžinama anksčiau nei nustatyta paskolos sutartyje, jūs turite patirti papildomų išlaidų, t.y. padengti atsirandančius mokesčius. Tačiau tokias nepatogias sąlygas taiko tikrai ne visi kreditoriai. Jei planuojate paskolą grąžinti anksčiau, tuomet ieškokite tokių kreditorių, kurie netaiko išankstinio paskolos grąžinimo mokesčio.

Taigi, jei visų šių patarimų nepamiršite ir pritaikysite juos savo praktikoje gerinant finansinę padėtį, galite būti tikri, kad paskolos automobiliui grąžinimas bus lengvesnis ir efektyvesnis.

Keli patarimai pabaigai

Atminkite, kad kiekvienas kreditorius taiko skirtingas sąlygas, todėl atidžiai peržiūrėkite dabartinę pasiūlą. Kai tai padarysite ir palyginsite skirtingus paskolų pasiūlymus, jums tikrai neturėtų būti sudėtinga išsirinkti. Be to, nevertėtų pamiršti ir KASKO draudimo. Kai kurie kreditoriai savo vartotojams taiko būtiną KASKO draudimo sąlygą, tačiau tai tikrai nereiškia, kad tokia sąlyga taikoma visuomet. Jei norite to išvengti, ieškokite šių paslaugų teikėjų, kurie nereikalauja KASKO draudimo. Tai leis jums daugiau sutaupyti, išvengiant papildomo įprastai brangiai kainuojančio draudimo.

Be abejo, galite pasiskolinti ir didesnę pinigų sumą, nei kainuoja pats automobilis. Tokiu atveju papildomos lėšos galėtų padėti jums atlikti transporto priemonės techninį aptarnavimą, tinkamai paruošiant jį tolimesniam eksploatavimui.

Be to, jei jums kyla papildomų klausimų ir jūs iki šiol niekuomet nebuvote naudojęsi kreditorių teikiamomis paslaugomis, visuomet galite kreiptis dėl profesionalios konsultacijos. Tai galite padaryti tiek susisiekę su asmeninių finansų konsultantais, tiek ir kreipdamiesi tiesiogiai į pasirinktus kreditorius. Tokiais atvejais paskolų vadybininkai atsako į visus vartotojams kylančius klausimus, padedant jiems suprasti, į ką reikėtų atsižvelgti ir kaip reikėtų elgtis, kad paskolą būtų galima grąžinti kur kas paprasčiau. Taip pat tokių konsultacijų metu galima suprasti ir savo tikrąsias finansines galimybes, į kurias atsižvelgia kiekvienas kreditorius.

Taigi, jei jūs jau apsisprendėte, kad naują automobilį pirksite pasinaudoję paskola, būtinai įgyvendinkite visus svarbiausius veiksmus. Atlikę išsamią kreditorių paiešką ir palyginę skirtingų dydžių paskolas bei joms taikomas palūkanas, kartu su paskolos grąžinimo terminu, galėsite atrasti jūsų lūkesčius atitinkantį paskolos automobiliui pasiūlymą. Tuomet, kai išsirinkti jums tinkantį variantą, būtinai atlikite visus veiksmus, kurie turės tiesioginės įtakos jūsų asmeninės finansinės padėties gerinimui. Galiausiai, kai tai atliksite, susisiekite su pasirinktais kreditoriais ir susitarkite dėl konsultacijos, kuri padėtų jus nukreipti tinkama linkme ir priimti dar teisingesnį sprendimą.

Žinodami visą šiame straipsnyje paminėtą informaciją, galite susidaryti kur kas aiškesnį vaizdą apie tai, kas yra paskola automobiliui. Tai taip pat leidžia suprasti, kodėl paskolos automobiliams šiomis dienomis yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas. Todėl tikrai nevertėtų manyti, kad kur kas geriau vairuoti labai seną transporto priemonę ar naudotis viešuoju transportu, nei imti paskolą ir įsipareigoti kreditoriams. Pastarasis požiūris būtų labai neteisingas ir nepadedantis pasiekti norimo rezultato. Dėl šios priežasties kiekvienas vartotojas, kuris susiduria su transporto priemonės trūkumo problema, neturėtų delsti ir dvejoti. Jei žmogaus finansinė padėtis yra stabili ir jis atitinka kreditorių taikomus reikalavimus, toks sprendimas gali būti daugiau nei efektyvus ir produktyvus. Šiuolaikinių kreditorių dėka paskolą galima gauti akimirksniu, o tai reiškia, kad ir savo naująjį automobilį galima pradėti eksploatuoti labai greitai, eliminuojant bet kokius papildomus nepatogumus, kurie įprastai kildavo kaskart, kai tekdavo sukti galvą, kaip pasielgti neturint nuosavos transporto priemonės. Todėl dabar belieka rasti transporto priemonę, kuri būtų techniškai tvarkinga ir saugi, kartu išsirenkant kreditorius bei stabilizuojant savo finansinę padėtį. Visa tai tiesiogiai prisidės prie lengvesnio tikslo pasiekimo.

Facebook Comments