Ką daryti, jog dantų implantai tarnautų kuo ilgiau

Dantų gydytojai

Dantų gydytojai
Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, vis daugiau žmonių susiduria su dantų ir dantenų ligomis, tame tarpe net iki 90 proc. mokyklinio amžiaus vaikų. O retas kuris iš vyresnių nei 65 metų žmonių turi visus savo dantis. Lietuvių odontologai patvirtina, jog čia situacija ne ką kitokia nei pasaulinė. Deja, tenka paminėti ir didelį skaudulį odontologijoje – šios profesijos atstovai dažnai patenka į sąrašus specialistų, kurių privengiama ir į kuriuos kreipiamasi tik nesant kitos išeities. T.y. tik tokiu atveju, kai nebeįmanoma tverti danties skausmo arba netenkama dantų.

Šiais laikais dantų netekimas nėra kažkas baisaus, nes jau ne vienerius metus taikoma implantų technologija leidžia užtikrinti dantų atkūrimą. Iš kitos pusės, dantų implantai laikomi investicija, jų kaina nėra maža vidutines pajamas uždirbančiam tautiečiui, todėl technologijos ilgaamžiškumas yra kaip niekad aktualus. Tad ką daryti, kad dantų implantai tarnautų kaip galima ilgiau arba nuo ko priklauso jų ilgaamžiškumas?

  • Danties kaulo storis ir tvirtumas. Kaip sakoma, šito nepasirinksi, tačiau kuo geresnė kaulo būklė, tuo didesnė tikimybė, jog implantas prigis ir tarnaus ilgiau. Anot specialistų, reikia jog aplink implantą būtų ne mažiau kaip 1,5 mm kaulinio audinio.
  • Kokybiškas protezavimas. Itin svarbu išsirinkti patikimą odontologijos kliniką, kuri atsakingai žiūrėtų į savo darbą, o specialistai kokybiškai atliktų implantavimo procedūrą. Štai pavyzdžiui, neteisingai suformavus danties protezą, kandimo jėga pasiskirsto netolygiai, todėl gali atsirasti netolygaus nusidėvėjimo požymių ir implantas ilgainiui gali nebeatlikti savo funkcijos.
  • Burnos higiena. Implantai yra tarsi nuosavo dantys, todėl jų priežiūra turi būti kruopšti. Du kartus per dieną reikėtų valyti dantis ne tik dantų šepetėliu, tačiau ir tarpdančių siūlu, skalauti dantų skalavimo skysčiu. Taip pat rekomenduojama reguliariai apsilankyti pas burnos higienistą ir bent kartą per metus atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Taip pat kartą per metus reikėtų apsilankyti ir pas odontologą.

Vienas svarbiausių dalykų planuojant pasirinkti dantų implantus kaip dantų atkūrimo būdą, yra pasitikėjimas specialistu. Renkantis kas atliks šią procedūrą, pirmiausia ieškokite informacijos internete, atsiliepimų apie patį specialistą bei apie pačią kliniką. Žmonių atsiliepimai leidžia susidaryti įspūdį ne tik apie bendravimą, tačiau ir apie darbų kokybę, implantų ilgaamžiškumą. Jei žmogui implantas neišlaikė nė metų, tikrai apie tai bus ne vienas atsiliepimas. Žinoma, svarbu ir pats bendravimas, nes dantų implantai nėra kažkas tokio, apie ką visi žino nuo a iki z. Tad jei negalite gauti atsakymų į savo klausimus, vargu ar jausitės saugūs.

 

 

Facebook Comments