Nusprendėte imti paskolą būstui? Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

greitas ilgalaikis kreditas internetuJei nusprendėte prašyti paskolos nekilnojamajam turtui, visų pirma turite objektyviai įvertinti savo poreikius ir finansines galimybes. Gautų pinigų panaudojimas turi būti kiek įmanoma efektyvesnis – siekdami šio rezultato, rinkitės realias jūsų galimybes atitinkantį būstą ir patikimą paskolų bendrovę.

Daugelis gyventojų piktinasi itin dideliu pradiniu būsto paskolos įnašu. Vis dėlto paskolą suteikiančios bendrovės turi rimtą argumentą – pradinio įnašo taupymas yra tam tikra pamoka, leidžianti suprasti realias finansines galimybes. Jei galite kas mėnesį atidėti tam tikrą sumą pinigų, greitai sutaupysite pageidaujamą įnašo sumą. Jei to padaryti negalite, galbūt paskolos ėmimą turėtumėte atidėti ateičiai? Kaupti taupomus pinigus padės mokėjimo kortelės. Tiesa, santaupas galite patikėti bankui ir būti visiškai tikri pinigų saugumu.

Prieš imdami paskolą, pagalvokite apie papildomas išlaidas – jums reikės mokėti ne tik nuolatines paskolos įmokas, bet ir draudimo įmokas. Nepamirškite įvertinti ir išlaidų, skirtų būsto atnaujinimui bei remontui, naujiems baldams ir buitinei technikai. Dėl šios priežasties, paskola negali viršyti 40 proc. besiskolinančiojo pajamų. Iš tiesų ši dalis negali sudaryti daugiau negu ketvirtadalio visos šeimos pajamų. Jei įmokos riba yra arti 40 proc., tai gali sukelti rimtų sunkumų – paskolos suteikimas gali tapti jūsų materialinių sunkumų pagrindu. Žinoma, visuomet yra tikimybė, kad pajamos didės, deja, tuo pasigirti gali tik nedaugelio specialybių darbuotojai. Tiesa, geresnias būsto paskolos sąlygas siūlo bankai, su kuriais besiskolinantysis palaiko ryšius, pvz., jo turimos mokėjimo kortelės yra pasirinkto banko nuosavybė. Plačiau apie skirtingų mokėjimo kortelių sąlygas galite sužinoti tinklalapyje Sutaupyk.com

Viena sunkiausių ir svarbiausių užduočių imant paskolą, yra skaityti paskolos sutartį ir ją suprasti. Sutarčiai reikia skirti laiko – ją būtina perskaityti kruopščiai ir aptarti visus dokumento punktus. Susipažinkite su banko įsipareigojimais ir teisėmis, palūkanų mokėjimo ir jų keitimo sąlygomis, reikalavimais delspinigiams ir galimų baudų niuansais. Turėkite omenyje, kad daugelį sutarties punktų galima keisti, jei tik turite tvirtų argumentų ir aiškią derybinę poziciją.

Kitas žingsnis – objektyviai įvertinti, kokio dydžio paskolos jums reikia. Tiesa, visi norime džiaugtis itin patogiu, moderniu ir gerame rajone įkurtu butu, o jei dar gauname reikiamą sumą, atrodo, kad visi keliai atviri. Deja, retai pagalvojame apie ateitį. Nepamirškite – kuo didesnę paskolą imsite, tuo didesnę mėnesinę įmoką turėsite mokėti.

Facebook Comments