Nuoma ar paskola?

paskolosPastarieji metai kaip niekad palankūs tiems, kurie nori iš bankų ar kitų kredito įstaigų pasiskolinti pinigų. Kiekviena ilgalaikė paskola ar ilgalaikis kreditas suteikiami su ypač mažomis palūkanomis. Ekspertai teigia, kad palūkanų norma 2014-aisiais buvo istoriškai maža. Taigi pats metas pasvarstyti ir apie nuosavo būsto įsigijimą ar verslo steigimą (plėtojimą).

Kuo patraukli ilgalaikė paskola?

Tikriausiai, jei domėjotės, esate girdėję apie įvairių rūšių paskolas – greituosius kreditus, vartojamąsias paskolas ir kt. Tačiau būtent ilgalaikių paskolų didžiausias privalumas toks, kad jų palūkanos yra mažiausios, o skolinama ilgam laikotarpiui – net iki 40 metų. Vadinasi, paskolą galima mažomis sumomis kas mėnesį mokėti visą gyvenimą nė nejuntant pinigų stygiaus.

Nuosavas būstas ar nuoma?

Svarstant, ar būstą nuomotis, ar nusipirkti, pakanka pasidairyti po nuomojamo nekilnojamojo turto skelbimus: didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt. – butų nuomos kainos yra labai aukštos. Štai Vilniuje padoresnio būsto, beieškančiųjų teigimu, neišsinuomotume be 1000 litų. Tad palankesnė yra ne nuoma, bet paimtas ilgalaikis kreditas. Kaune dviejų kambarių buto nuoma kainuoja vidutiniškai per 500-600 Lt.

Panašios kaip Kaune nuomos kainos yra ir Klaipėdos mieste. Kiek žemesnės jos yra Šiauliuose ir Panevėžyje, tačiau dėl paklausos ir minėtuose miestuose jau po truputį auga. Tad dėl kylančių būstų nuomos kainų, pasak ekspertų, verčiau pasvarstyti apie paskolas: paėmę paskolą, asmenys moka ne tuščiai, nes galiausiai turtas atitenka jiems.

Kriterijai ilgalaikėms paskoloms ir kreditams gauti

Norintiesiems pasiskolinti pinigų keliami tam tikri reikalavimai. Ilgalaikė paskola suteikiama ne visiems – svarbiausi kriterijai yra kad asmuo uždirbtų tam tikro dydžio atlyginimą ir jo kredito istorija būtų palanki, tai yra asmuo turi neturėti įsiskolinimų, laiku būti grąžinęs anksčiau paimtas paskolas ir kreditus, laiku mokėti mokesčius. Plačiau apie tai galima pasiskaityti internete.

Be to, kas mėnesį paskola su palūkanomis turi sudaryti ne daugiau nei 40 proc. asmens ar šeimos mėnesinių pajamų. Paprasčiau paskolas gauti tiems, kurių pajamos yra didesnės. Mažesnes pajamas gaunantieji asmenys turi turėti laiduotojus, kurie sutiktų prisiimti įsipareigojimus paskolos ėmėjams negebant išsimokėti.

Facebook Comments