Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Minimali alga ir jūsų siekiai

Minimali alga

Kiekvienais metais mūsų šalyje minimali alga tampa didesnė, tačiau įprastai gyventojai to nepajunta. Įdomu, kodėl? Atsakymas yra labai paprastas – lygiagrečiai pakyla tiek prekių ir paslaugų kainos, tiek ir mokesčiai. Be abejo, tai yra labai neteisinga ir visiškai suprantama, kad gyventojai jaučiasi apgauti. Minimalios algos didėjimas visiškai neturi jokios teigiamos įtakos jų gyvenimo kokybei. Todėl nėra stebėti, kad iki šiol pakankamai daug žmonių nusprendžia išvykti iš Lietuvos – vos tik baigia vidurinę mokyklą. Žinoma, visa ši situacija yra liūdinanti. Jei žmonės nemato perspektyvų savo gimtojoje šalyje, jie bando laimę užsienyje. Ir jei jiems pavyksta pasiekti sėkmę svečioje šalyje, jie gerina kitos šalies ekonominę situaciją ir tiesiogiai prisideda prie didesnio BVP kūrimo. Tuo tarpu, jei jiems pavyktų įsitvirtinti Lietuvoje, tą patį jie galėtų daryti savo gimtajame krašte, gerindami Lietuvos ekonominę padėtį. Deja, bet situacija yra tokia, kokia ji yra.

Ir šiuo atveju nereikėtų pernelyg ilgai piktintis dabartine padėtimi. Vietoje to, visas pastangas reikėtų nukreipti į savo asmeninės finansinės padėties gerinimą, į pagalbą pasitelkiant begalę įvairių kiekvienam iš mūsų prieinamų sprendimų. Žinoma, jei jūsų dabartinė finansinė padėtis nėra pavydėtina, visiškai normalu, jei jūs apie nuosavo verslo kūrimą nė negalėtumėte pagalvoti, kadangi tam reikėtų nemenkų papildomų investicijų. Tačiau vėlgi, niekas nesako, kad jūs negalite bandyti pajudėti pirmyn pasitelkdami savo turimus gabumus, žinias ir patirtį. Kartais norint pradėti užsiimti individualia veikla, kuri atneštų jums daugiau papildomų pajamų, nereikia investuoti daugybės lėšų. Tokiais atvejais gali visiškai pakakti ir jūsų laiko bei pastangų.

Todėl jei jūs turite tam tikrą hobį, kuriuo užsiimdami jūs tikrą to žodžio prasme mėgaujatės ir jaučiatės atsipalaidavę, galite pabandyti jį paversti savo darbu. Suprantama, kad pradžioje visa tai jums gali atrodyti, kaip pakankamai didelis iššūkis ar tiesiog labai sunkiai pasiekiama svajonė, tačiau tereikia perskaityti bent keletą sėkmės istorijų, kurios jums galėtų parodyti, kad galimybių yra ir tereikia jomis pasinaudoti. Begalė žmonių bent kartą gyvenime yra buvę tokioje padėtyje, kaip ir jūs, o tai reiškia, kad jei šiandien jie gyvena puikų gyvenimą ir yra suformavę labai tvirtą finansinį pagrindą po savo kojomis, lygiai tą patį galite padaryti ir jūs. Jums tereikia pabandyti.

Ir net jei jums pirmuoju bandymu nepavyks pasiekti to, ką pradžioje buvote užsibrėžę, tai tikrai nereiškia, kad jūs akimirksniu turėtumėte nuleisti savo rankas. Jūs turite suprasti, kad tokiu atveju jūs būsite įgiję didesnės ir labai naudingos patirties. Jūs taip pat galėsite efektyviau pradėti ir vystyti naują verslą, kuris galbūt pasižymės dar didesnėmis perspektyvomis. Kiekvienas suklupimas ir atsitiesimas yra labai svarbus veiksnys siekiant vis geresnių rezultatų ir kuriant savo norimą rytojų. Todėl niekuomet nepamirškite, kad nesėkmes, su kuriomis jums tenka susidurti savo gyvenime, turėtumėte vertinti kaip pamoką ir dovaną.

Bet kuriuo atveju, kiekvieno žmogaus gyvenimas yra labai skirtingas ir kiekvienas žmogus sau išsikelia skirtingus tikslus. Vieniems jų gaunami minimali alga yra pakankama ir jie jaučiasi komfortiškai, patenkindami visus savo kasdienius poreikius, o kitiems nepakanka ir dešimt kartų didesnės algos. Todėl svarbu, kad jūs paklaustumėte savęs, ko jūs tikitės iš savo gyvenimo ir ką jūs iš tikrųjų norėtumėte pasiekti. Tai leis jums lengviau numatyti tolimesnius veiksmus ir galiausiai pasiekti tai, ką būsite užsibrėžę.

Facebook Comments