Kokie žaislai tinka vienerių metų sulaukusiam vaikui?

Jūsų mažylis atsistoja ir bando žengti pirmuosius žingsnius pažindamas savo aplinką. Vienerių metų vaikai tampa aktyvesni, o jų dėmesį traukia daugybė dalykų, kuriuos dabar gali pasiekti. Kaip tinkamai nukreipti vaiko smalsumą? Kokius žaislus galima duoti vaikams nuo 1 metų?

Vaikai leidžiasi pažinti pasaulio

Atrodo, visos durys ir durelės yra tam, kad vaikas jas atidarytų. O už jų visada atsiras įdomiausių žaislų. Aplink – tiek paviršių, ant kurių reikia išreikšti savo meninius gabumus. O visi daiktai, kuriais naudojasi tėveliai – turi būti suprantami ir mažajam.

1-erių metų amžiaus vaikams reikia žaislų, kurie stimuliuotų ir domintų jų sparčiai augančias smegenis. Svarbiausia – kuo labiau vaiko pojūčiai veikiami, tuo geriau vyks vaiko lavinimasis. Kad neprarasti mažylio susidomėjimo, reikia nepamiršti įtraukti ir aktyvios veiklos.

Ant savo kojų atsistojusiems mažyliams raumenis padės stiprinti žaislai, su kuriais žaidžiama stovint. Jūsų vaikui tiktų žaidimų staliukas. Jei tarp žaislų bus tokių, kuriuos galima atidarinėti ir uždarinėti, išrinkti ir vėl iš naujo sukrauti – veiklos bus ilgam.

Vienerių metų sulaukusiems vaikams lavinamieji žaislai turi padėti ugdytis motorinius įgūdžius, kurie yra svarbūs vaiko raidai. Stumdomi žaislai bus naudingi mažajam, kuris dar tik pradeda žengti savo pirmuosius žingsnius. Stumdomi žaislai ne tik skatina vaiko judrumą, bet pasitarnaus ir pusiausvyros ugdymui – vaikas galės į žaislą pasiremti.

Žaislai, traukiami už virvelių padės koordinuoti kelis judesius. Traukdamas paskui save žaislą vaikas norės atsigręžti ir į žaislą pažvelgti. Tai naujas gebėjimas vienerių metų vaikui.

Vaikų gabumai šiame amžiuje gali skirtis, bet dovanojant žaislus, galioja panašūs reikalavimai:

  • Žaislai negali turėti smulkių detalių, kurias vaikas galėtų praryti, nes pirmiausia, visi žaislai ,,paragaujami’’.
  • Mažieji mėgsta žaislus mėtyti ir sukelti šiek tiek triukšmo, todėl patartina rinktis iš minkštesnių medžiagų pagamintus žaislus.

Abiem atvejais tiks vaikiškos kaladėlės. Patiems mažiausiems sukurtos didesnės medinės, arba iš minkštos medžiagos pagamintos kaladėlės.

  • Labai tiks stimuliuojantys žaislai – ryškių spalvų, skirtingų tekstūrų ar grojantys žaislai.

Pirma pažintis su mokslais

Vaikiškų kaladėlių dėliojimas gali atlikti pirminę pažintį su matematika. Sukrovę kaladėlių bokštą ir jį nuvertę vaikai sužinos, kad veiksmas turi atoveiksmį. Pasitelkdami kaladėles vaikai mėgins sudėlioti įvairius dalykus. Tai žaislas, kuris augs su vaiku ir jo vaizduote. Kaladėlės pavirs statiniais, transporto priemonėmis.

Kaladėlės su abėcėlės raidėm bus vaiko pirmoji pažintis su skaitymu.

Tikslumui ir formų pažinimui ugdyti labai tiktų dėlionės pagal formas – tai pirmosios galvosūkių dėlionės vaikams. Žaislai, dėliojami pagal formas taip pat ugdys kruopštumą ir smulkiąją motoriką.

Tai tik dalis pasiūlymų žaislų, kurie tinka vaikams nuo 1 metų. Kiekvieno vaiko raida vyksta skirtingu tempu, todėl stebėdami savo atžalą daugiau suprasite, koks žaislas jam suteiktų ir džiaugsmo ir naudos.

Facebook Comments