Šiek tiek apie Oslą ir jo istoriją

Oslas

OslasNebeilgai tenka laukti, kol galima bus švęsti Oslo tūkstantmetį. Anot istorikų, Oslą savo amžių skaičiuoja nuo 1049 metų. Jo įkūrėjų laikomas karalius Haraldas Hardrodas. Nors, visai neseniai istorikai pateikė įrodymų, jog gyvenvietė toje vietoje egzistavo jau prieš 1000 – uosius metus, kas reikštų, jog Oslui jau daugiau nei 1000 metų!

Būdamas didelis ir svarbus miestas, Oslas net kelis kartus buvo sudegęs. 18 amžiuje, prasidėjus aktyvioms laivų statyboms ir suaktyvėjus prekybai, Oslo ekonomika sparčiai kilo ir miestas tapo prekybiniu uostu. Šiandien miestas yra svarbus tiek kaip uostas, tiek šalies sostinė, tiek kaip turistų traukos centras. Beje, įdomus faktas jog Oslas ilgą laiką buvo vadinamas Christiana ir tik 18 amžiuje pervadintas Oslą.

Oslas – laivų miestas. Jame galima pamatyti ir vikingų laivų, rastų purve ir restauruotų ar tiesiog atkastų, išvalytų ir išsaugotų, demonstruojamų atvykėliams. Ūkininkai, ardami savo laukus kartais užkliuvo ir istoriškai itin vertingų vikingų laivų, kurių amžius gali siekti ir tūkstantį metų. Toks radinys itin įdomus istorikams ir visiems, ką tik domina vikingų kultūra ar tiesiog senovinės plaukiojimo priemonės, naudotos tiek prekybai, tiek karams. Be vikingų laivų galima pamatyti ir, pavyzdžiui, laivą Kontikį. Jis buvo naudojamas garsioje Turo Hejerdalo kelionėje Ramiuoju vandenynų iš Pietų Amerikos į Vakarus. Šis plaustas, pastatytas iš balzos medžio yra kopija, senovinių plaustų, atkurta pagal senus piešinius. Šios kelionės istorija išties labai įdomi – drąsus keliautojas Turas Hejerdalas tikėjo savo sėkme ir, nors daugelis prognozavo, jog jo plaustas per dvi savaites prisigers vandens ir nuskęs, jis vis tiek leidosi į kelionę ir ją sėkmingai įveikė kartu su visais savo bendražygiais.

Oslas yra „žalias“ miestas. Jame gausu krūmų, medžių, žalių teritorijų. Be to, Oslas yra įsikūręs fiordo gale, o šis fiordas, vadinamas Oslofiord turi daugiau nei 40 salų, tad turint laiko, verta po fiordą paplaukioti ir pasigrožėti salelėmis. Nepaisant visų grožių, įdomu, jog Oslas anot Jungtinių Tautų yra geriausias miestas gyventi – čia yra mažiausias nedarbingumo lygis visame pasaulyje, o žmonės gyvena pasiturinčiai. Šios priežastys skatina kai kuriuos kitų šalių gyventojus, ypač rytų ir pietryčių Europos, veržtis į Oslą užsidirbti pinigų ar tiesiog laimės ieškoti. Tiesa, orai čia ne patys geriausi, norvegai netgi turi posakį, jog Norvegijoje blogo oro nebūna – būna tik bloga apranga.

Facebook Comments