Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Lauko baseinų uždangalai ir jų nauda

Baseino įrengimas

Pasibaigus šiltajam sezonui, daugeliui baseinų turėtojų tenka skaudančia širdimi atsisveikinti su jo teikiamais vandens malonumais iki pavasario. Tuo pačiu dar reikia pasirūpinti ir jo paruošimu žiemai bei uždengimu.

Pasirodo, kad ne vien tik baseino įrengimas ir jo priežiūra yra aktualu, baseino uždangalai taip pat kelia nemažai klausimų. Tiesa, ne tik tiems, kurie ruošia baseiną žiemojimui, bet ir tiems, kurie turi šildomą baseiną ir nori baseinu naudotis žiemą.

Bent trys priežastys, kam reikalingi baseino uždangalai, bei jų panaudojimo galimybės:

  • apsauga nuo įvairių šiukšlių ir teršalų – lapų, medžių šakų ir pan.;
  • pagalba vandens temperatūrai palaikyti;
  • galimybė naudotis baseinu šaltuoju laikotarpiu.

Baseinų uždangalų tipai

Priklausomai nuo to, kokią paskirtį jūsų atveju uždangalas turi atlikti, nesudėtinga apsispręsti dėl jo pasirinkimo. Rinkoje šiuo metu populiariausi kelių tipų uždangalai baseinams:

  1. Plūduriuojanti polimerinė danga (plaukiojantys tentai) ir „žaliuzi“ tipo uždengimai

Tokie baseinų uždengimai gali būti naudojami tiek vasarą, tiek žiemą, tiek lauke, tiek viduje. Pagrindinis jų privalumas – padeda palaikyti tam tikrą vandens temperatūrą ir sumažinti šilumos nuostolius, kai baseinu nesinaudojama.

Šildomame baseine tuo pačiu tai padeda sumažinti šildytuvo galią bei energijos suvartojimą, kadangi temperatūros palaikymui šildytuvas dirba mažiau. Naudojant šiuos uždengimus galima sutaupyti net 50 % ir daugiau energijos.

Vienintelis šių uždangalų trūkumas, kad naudojantis baseinu juos būtina pašalinti, o pasinaudojus – vėl ištiesti. Tačiau tai padaryti visiškai nesudėtinga, pasitelkiant specialius vyniojimo mechanizmus.

Polimerinė danga tuo pačiu sugeria saulės spindulius ir šilumą perduoda baseino vandeniui. „Žaliuzi“ tipo uždangalai yra atsparūs šalčiui ir krušai, be to, gali išlaikyti net iki 150 kg svorį į 1 m2.

  • Teleskopiniai baseinų uždengimai

Šie uždangalai gali būti įvairių išmatavimų tiek ilgio, pločio, tiek ir aukščio prasme, todėl jų panaudojimo galimybės yra itin plačios. Jie gali būti skirtingų formų, pritaikyti tiek keturkampiam, tiek apvaliam baseinui.

Teleskopinius uždengimus galima naudoti kaip apsaugą nuo šiukšlių patekimo į baseiną ir vandens temperatūros palaikymui. Tačiau taip pat galima įrengti uždangalus, kurie atliktų stoginės paskirtį ir suteiktų galimybę žiemos metu ar esant prastam orui naudotis baseinu.

Facebook Comments