Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokie traktoriai Lietuvoje yra laikomi moderniausiais?

modernus traktoriaiBe jokios abejonės, traktorius yra viena iš svarbiausių technikos dalių, reikalingų kiekviename žemės ūkio projekte. Pasižiūrėkime, kokie moderniausi traktoriai Lietuvoje šiuo metu yra taip pat patys paklausiausi, taip pat pamėginkime atsakyti į klausimą – pagal ką rinkis naują traktorių ir kaip sutaupyti, neprarandant kokybės?

Vienas mūsų kalbintas žemės ūkio ekspertas teigia, kad nors galia yra labai svarbus dalykas, tačiau prieš imant traktorių su kuo didesne galia, reikia įvertinti ir kitus labai svarbius aspektus. Pavyzdžiui, koks yra dirvos tipas, taip pat reikia įvertinti ir konkrečią vietovę, jos specifiką. Padargo, su kuriuo bus dirbama, dydis – taip pat labai svarbus kriterijus.

Žemės dirbimo padargą žinant, galima jau konkrečiai apskaičiuoti, kokios galios traktorius jums labiausiai tiks šiam projektui. Jeigu reikia traukti vieną plūgo korpusą, tai ko gero jums reikės apie 35 AG. Jeigu diskai yra didesni, siekiantys apie 60 centimetrų, tuomet tinkama galia gali būti 55 AG ar maždaug tiek.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į masės ir galios santykį

Taigi, renkantis naują traktorių, iš pradžių atkreipkite dėmesį ne į gerai žinomą vardą ar ilgą garantiją, tačiau į tai, koks yra šio traktoriaus masės ir galios santykis. Dažniausiai, 50 kilogramų traktoriaus reikia 1 AG galios. Tokiu atveju, jeigu masė nebus tokia didelė, galimas daiktas, kad traktorius neveiks taip stabiliai – ratai gali pradėti strigti, gali tekti sunaudoti kur kas daugiau degalų, negana to – susidursite su pastoviu darbo efektyvumo mažėjimu. Taigi, labai svarbu surasti tinkamą balansą tarp masės ir galios. Pats geriausias variantas būtų, jeigu vienoda apkrova būtų pateikta tiek priekiniams, tiek ir galiniams ratams.

Kalbant apie traktorius, verta išskirti, jog daugelis ūkininkų nori tokių traktorių savybių – jie turi patikimai ir stabiliai veikti, būti universalūs ir negadinti dirvos. Visgi, kartais nusipirktas traktorius būna visiškai nestabilus, todėl mažėja darbo efektyvumas, o kartais net gadinasi dirva. Kokios būna dažniausios to priežastys?

  1. Netinkamas subalansavimas. Kaip jau minėjome, labai svarbu suderinti masę ir galią, tačiau taip pat ne ką mažiau svarbu paskirstyti vienodą krūvį ratams.
  2. Jeigu traktorius yra senesnio modelio. Moderniausi traktoriai Lietuvoje turi nemažą pranašumą prieš senesnio modelio traktorius – visų pirma todėl, kad net jei ir perkate iš pažiūros kokybišką ir dar nesugadintą traktorių, jis labai greitai gali išsiderinti. Turime omeny galios šuolius – su tokiomis problemomis susiduria labai dažni senų traktorių savininkai. Taip įvyksta dėl to, kad traktorius svyruoja apie savo masės centrą. Be abejonės, tai pakenkia darbo našumui, kadangi toks traktorius gana nelygiai važiuoja ir kai kurių dirvų net neįveikia.

Taigi, galime prieiti prie vienos gana konkrečios išvados – moderniausi traktoriai Lietuvoje gerokai lenkia seno modelio traktorius. Verčiau iš karto daugiau investuoti į naujausius traktorius, negu pirkti jau naudotus. Taip yra vien todėl, kad su nauju traktoriumi gausite ilgesnę garantiją, o štai senas traktorius gali pigiai kainuoti iš pradžių, tačiau vėliau teks nemažai investuoti į remontą.

Facebook Comments