Kokiais pinigais naudotis užsienyje: grynais ar iš kortelės?

skaičiuokleVasarą daugybė atostogautojų pailsėti keliauja į svečias šalis. Ruošiantis į kelionę ne vienam iškyla klausimas, kaip užsienyje geriausia atsiskaityti už prekes ir paslaugas? Mokėti reikėtų grynaisiais pinigais ar kortele ir kokią kortelę geriausia rinkis? Jei nutarsite vežtis šiek tiek grynųjų pinigų, turėkite omenyje, kad apskaičiuoti tikslia sumą jums padės valiutų skaičiuoklė, esanti internete, kuri pagelbės ne tik aiškinantis kursą, bet ir greitai suskaičiuos jūsų nurodytą pinigų sumą pavertus ją reikalinga valiuta.
Jei neapsisprendžiate, kokia kortelę – debeto ar kredito – vežtis į užsienį, visų pirma reikėtų tiksliai išsiaiškinti, kuo jos skiriasi. Debetinė kortelė įprastomis sąlygomis yra išduodama be galimybės išleisti daugiau pinigų negu yra jūsų sąskaitoje, o kredito kortelė – priešingai. Taigi, pastaroji gali būti naudinga tuo, kad keliaudami po užsienio šalį visada būsite tikri, kad jums nepritrūks pinigų ir už prekes ar paslaugas galėsite atsiskaityti kreditu. Kita vertus, atsiskaitant už prekes bei paslaugas, taip pat išsiimant grynųjų pinigų, geriausia naudoti debetinę kortelę, kadangi paprastai jos mokesčiai būna kiek mažesni negu kreditinės. Šia kortele galima atsiskaityti įvairiose prekybos vietose, taip pat interneto parduotuvių svetainėse, galite rezervuoti viešbutį ir lėktuvo bilietus, netgi išsinuomoti automobilį bei sumokėti kelių mokesčius. Labai svarbu prieš išvykstant nepamiršti patikrinti ne tik visų asmens dokumentų, bet ir banko kortelių galiojimų laiko.

Puikus pasirinkimas į kelionę pasiimti dvi skirtingas banko korteles, o turimus pinigus paskirstyti per jas abi. Tokiu būdu išvengsite sunkumų, jei iškiltų atsiskaitymo problemų. Neatsiskaičius viena, visuomet tai galėsite padaryti su kita kortele. Kai vyksite į ekskursijas su savimi turėkite tik vieną kortelę. Taip pat nelaikykite jų šalia grynųjų pinigų – nepamirškite, kad gausiai turistų lankomose šalyse yra labai daug kišenvagių, todėl sudėję visus pinigus į vieną vietą galite likti svečioje šalyje be jų.

Nors kortelės ir labai patogus ir populiarus atsiskaitymo būdas, vis dėlto yra nemažai vietų, kuriose kortelėmis atsiskaityti negalėsite, pvz., taksi, kempingai, nakvynės namai, turgūs, atrakcionų parkai. Tokiu atveju reikės turėti grynųjų pinigų. Jais geriausia pasirūpinti iš anksto, dar neišvykus iš savos šalies. Tiesiog sekite kursą (tai padėti padaryti gali ir internetinė valiutų skaičiuoklė) ir pamatę palankiausią išsikeikite pinigus. Be abejo, nereikėtų persistengti keičiantis itin dideles sumas. Juk jeigu po keliones liks nemažai nepanaudotos valiutos, ypač retos, pvz., Azijos šalių, ją keisdami į vietinę patirsite nemažą nuostolį. Turėti daug grynųjų taip pat nerekomenduojama ir todėl, kad yra sunku tiksliai suskaičiuoti, kiek jų prireiks, nėra saugu juos visus su savimi nešiotis. Juk jei prarasite piniginę, pinigų tikrai nebeatgausite, o netekę kortelės ją galėsite užblokuoti ir joje esantys pinigai bus apsaugoti.

Kai užsienyje gryninsitės pinigus, visuomet naudokitės tik tais bankomatais, kurie priklauso žinomiems bankams, įrengti saugiose bei apšviestose vietose. Imdami grynuosius visada apžiūrėkite bankomato skaitytuvą, įsitikinkite, jog nėra jokių įtartinų įrenginių, taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar jūsų nestebi, koks įtartinas pašalinis asmuo.

Atsiskaitant kortele kavinėje, viešbutyje ar kitoje prekybos vietoje neleiskite aptarnaujančiajam personalui sąskaitos nuskaitymui nunešti jūsų kortelę į atokią vietą. Visi pinigai turi būti nuskaityti jums matant, naudojantis nešiojamu kortelių skaitytuvu. Tokiu būdu apsisaugosite nuo sukčių ir kelionės metu nekils jokių nepatogumų dėl pinigų.

Facebook Comments