Balansiniai dviratukai – vaikams patinkanti naujovė

Balansiniai dviratukai – tai dviratukai be pedalų, grandinių ar papildomų ratukų skirti vaikams nuo 2 iki 5 metų amžiaus. Kaip nusako pats pavadinimas, balansiniai dviračiai moko vaikus balansuoti, išlaikyti pusiausvyrą ant dviratės transporto priemonės. Tai tarsi mokomoji priemonė, prieš sėdant ant tikro dviračio. Dažnai griuvimas nuo dviračio ir nubrozdinti keliai yra pedalų pasekmė – vaikas koncentruojasi į pedalų minimą, o ne į aplinką ir lygsvaros išlaikymą. Balansiniai dviratukai išsprendžia šią problemą – vaikas išmoksta važiuoti išsilaikydamas ant dviračio, išlaikydamas pusiausvyrą, o tuomet ir persėsti ant tikro dviračio daugeliui vaikų tampa lengviau.

Nors manoma, jog balansiniai dviračiai šių dienų mada, tačiau pasidomėjus istorija sužinome, jog pirmojo balansinio dviračio išradėjas buvo vokietis Karlas Draisas, pirmą kart „pasivažinėjęs“ savo išradimu 1817 m. birželio 12 d. Tai buvo šiuolaikinio dviračio ir motociklo prosenelis. Šiandien balansiniai dviračiai atgimė kaip priemonė vaikams mokytis važiuoti dviračiu ir mokytis išlaikyti balansą.

Balansinių dviračių pasiūla šiandien yra pakankamai didelė, tad tėveliams reikia itin pasukti galvą, kokį dviratuką išsirinkti savo vaikui. Dviračiai būna mediniais ir metaliniais korpusais. Medinukus itin mėgsta lietuviai, nes tai ekologiška, natūrali ir šilta medžiaga. Tačiau tokiam dviratukui reikalinga ir didesnė priežiūra, pavyzdžiui, jam kenkia drėgmė, tad jo negalima laikyti balkone ar rūsyje. Tuo tarpu plieninis korpusas yra daug atsparesnis nei medinis, tačiau gali rūdyti bei yra sunkesnis ir atlaiko didesnį svorį, tad tinka tvirtesnio sudėjimo vaikui arba vyresniam. Aliuminiai dviratukai vaikams lengvi, tačiau dėl to patys atlaiko mažesnį svorį ir yra tinkamesni jaunesnio amžiaus vaikams.

Perkant dviratuką svarbu įsitikinti, jog vaikas jo nori, jog jam tiks ir patiks dviračio dizainas. Patinkantis dviratukas taps neatskiriamu laisvalaikio žaislu, privers vaiką, o kartu ir visą šeimą daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore. Su dviratuku vaikas įgaus daugiau pasitikėjimo, taps savarankišku, nepriklausomu, tinkamai pasiruoš važiavimui įprastu dviračiu. Juk išmokus išlaikyti pusiausvyrą ant balansinio dviratuko beliks išmokti minti pedalus.

Facebook Comments