Kokia įranga reikalinga baseinui?

Neretas turintis baseiną savo namų kieme susiduria su tam tikrais iššūkiais, susijusiais su baseino priežiūra. Situacijos kiekvienu atveju yra skirtingos, priklausomai nuo daugelio aplinkybių. Gera žinia ta, kad beveik visas jas galima išspręsti tinkamai parinkus ir sumontavus baseino įrangą.

Dažniausiai kyla klausimas, kokia baseinų įranga yra reikalinga? Tam, kad vanduo baseine būtų švarus ir saugus sveikatai, jis turi atitikti tam tikras higienos normas. Visų pirma, kiekvienam didesniam baseinui yra būtina vandens filtravimo sistema, kurios viena iš pagrindinių komponentų – vandens filtras. Jis išvalo vandenį, pašalina įvairias mechanines daleles ir užtikrina filtravimo sistemos ir vandens cirkuliaciją. Dėl to labai svarbu reguliariai keisti filtrus. Kitas neatsiejamas filtravimo sistemos komponentas – vandens siurblys.

Tačiau vien filtruoti vandenį baseine nepakanka, vandens kokybei užtikrinti reikalingos kitos papildomos vandens priežiūrai skirtos priemonės. Stovinčiame vandenyje, ypatingai šiltoje terpėje, labai greitai ima veistis įvairios bakterijos, dumbliai, kiti mikroorganizmai. Tai identifikuoti nėra sudėtinga – jeigu baseino dugnas ir sienos apsitraukia slidžiu sluoksniu, jau yra ženklas, kad vandenyje atsirado dumblių.

Todėl yra būtina pasirūpinti dezinfekavimo priemonėmis. Tam galima naudoti mums visiems įprastas chloro tabletes, skirtas baseinams, arba aktyvųjį deguonį, kuris neturi chloro. Šias priemones reikalinga vartoti tiksliai taip, kaip rekomenduoja specialistai, atsižvelgiant į baseino dydį ir kitas aplinkybes. O parametrus matuoti ir sekti reikalingas specialus matuoklis.

Baseiną būtina reguliariai valyti, tai galima daryti rankiniu būdu – šepečiais arba pasitelkti baseinų valymui skirtus robotus. Juos rinktis reikėtų atsižvelgiant į savo baseino tipą, dydį bei formą, pasirinkti tinkamo galingumo įrenginį. Būtina valyti baseino dugną ir sienas.

Jeigu norite baseinu mėgautis ir šaltuoju metų laiku, jums reikės pasirūpinti šildytuvu. Jie yra skirtingų tipų – elektriniai, jungiami prie centrinės šildymo sistemos, saulės kolektoriai ir kitokie. Šilumokaičio pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių ir finansinių galimybių.

Facebook Comments