Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokį židinį rinktis namams?

Židinys namuose – tai ne tik šilumos šaltinis. Degančių malkų traškėjimas židinyje šaltais žiemos vakarais sukuria namų jaukumo ir ramybės aplinką. Planuojantiems namuose įsirengti židinį, be abejo iškyla klausimas – kokį židinį pasirinkti? Jų yra keletas rūšių, todėl norint pasirinkti tinkamiausią, svarbu žinoti kiekvieno iš jų savybes. Mes pateikiame šią naudingą informaciją.

  • Ketaus židiniai

Šie židiniai vieni populiariausių Lietuvoje. Iš ketaus pagaminti židiniai pasižymi dideliu naudingumo koeficientu, t.y. pakankamai dideliu kiekiu pagaminamos šilumos nepatiriant didelių šildymo kuro sąnaudų. Šie židiniai atsparūs temperatūrų skirtumams ir karščiui, tad tinkamai prižiūrimi tarnauja ne vieną dešimtį metų.

  • Plieno židiniai

Šiuos židinius renkasi tie, kuriems aktuali ne tik šiluma, bet ir estetinė išvaizda. Iš ketaus gaminami židiniai būna dailesni, galima rasti platesnį jų dizainų pasirinkimą. Kitas šių židinių privalumas yra dvigubos neįkaistančios sienelės. Tad tai puikus sprendimas, jei norima židinį statyti prie sienos ar kitų konstrukcijų. Kai kurie plieniniai židiniai turi papildomas funkcijas, tokias kaip antrinis degimas ar galimybė šildyti centrinę sistemą. Tiesa, rinkitės tik patikimų gamintojų židinius, jei norite be nesklandumų išnaudoti visus privalumus. Vieni iš šios srities lyderių, gaminančių itin kokybiškus židinius yra kratki, Hajduk bei Romotop gamintojai.

  • Dujiniai / elektriniai židiniai

Dujiniai ir elektriniai židiniai – tai priimtiniausias variantas tiems, kurie nenori naudoti kietojo kuro. Dujomis arba elektra  kūrenami židiniai sukuria tokį pati namų jaukumą kaip ir plieniniai ar ketaus židiniai, kurenami malkomis. Dėka šiuolaikinių technologijų, dujinių bei elektrinių  židinių liepsna vizualiai niekuo nesiskiria nuo natūralios. Tiesa, jų skleidžiama šiluma nebus tokia intensyvi, tad šis sprendimas labiau tinka tiems, kas pirmenybę teikia estetiniam vaizdui, o ne šilumos gaminimo rodikliui.

Facebook Comments