Kodėl yra reikalingas ratų balansavimas?

automobiliai-ziema

Viena iš dažniausiai užsakomų autoserviso paslaugų – tai ratų balansavimas. Šis procesas yra būtinas net ir tuo atveju, jeigu jūs nusipirkote visiškai naujas padangas. Pirmą kartą uždėjus padangas, dar nebūtinai reikš, kad jos bus tinkamai subalansuotos. Tik profesionalai, kurie dirba autoservisuose gali geriausiai žinoti kaip atliekamas ratų balansavimas Vilniuje – tam reikalinga ir speciali įranga, galinti pakelti automobilio korpusą ir įstatyti ratus tokia pozicija, kad ant kiekvienos pusės būtų uždėta vienoda masė.

Jeigu pastebite keistą vibraciją arba virpėjimą važiavimo metu, tuomet galimas daiktas, kad jums tikrai reikalingas ratų balansavimas. Dar neretai būna ir taip, jog padangos nusidėvi gerokai greičiau, nei turėjo pagal gamintojo suteiktą informaciją – jeigu taip atsitiko, autoservisai ir jų teikiamos paslaugos jums bus tikrai reikalingos, kad ratai galėtų būti patikrinti ir, esant reikalui, subalansuoti.

Visgi, kiekvienas vairuotojas turi galimybę patikrinti, ar ratai yra tinkamai subalansuoti. Pamėginkite važiuoti lygiame kelyje ir trumpam paleiskite vairą. Tokiu atveju, jeigu automobilis važiuoja tiesiai, vadinasi, padangos ir ratai yra tinkamai sureguliuoti ir nieko papildomai daryti nereikia. Taip pat gali tekti stebėti ratų protektoriaus dilimą. Jeigu pastebite, kad jo dilimas nėra tolygus, vadinasi, gali būti, kad jau kurį laiką važinėjate su nesubalansuotais ratais.

Nepamirškite, kad ratų balansavimas Vilniuje jums bus tikrai reikalingas tokiais atvejais: jeigu buvo uždėti nauji ratlankiai, jeigu buvo keičiamos atraminės gumos, ratų traukės, jeigu buvo taisoma vairo kolonėlė, jeigu buvo modifikuojama pakaba arba vairo mechanizmas.

Jeigu važiuojant jaučiant diskomfortą ir darosi nelengva padaryti posūkį, jeigu girdite cypimą iš kurios nors pusės, tuomet greičiausiai jums būtina nedelsiant pasidomėti, kokie autoservisai yra arčiausiai jūsų namų, kad galėtumėte atvykti ir užsisakyti ratų balansavimo paslaugą. Taip pat atkreipkite dėmesį, jog padangų ir automobilių gamintojai rekomenduoja atlikti ratų balansavimą nors kartą per 10 000 kilometrų. Tai garantuos jūsų saugumą kelyje ir komfortą prie vairo, negana to, jūsų padangos, ratlankiai ir ratai tarnaus gerokai ilgiau, negu jų tinkamai neprižiūrint.

Facebook Comments