Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kodėl verta auginti porus?

Jei nelabai mėgstate svogūnus dėl jų aštraus skonio, galite rinktis švelnesnius ir saldesnius jų giminaičius – porus. Jie labai populiarūs Europos virtuvėje, ypač juos mėgsta prancūzai ir anglai. O Velse, porai laikomi tautos simboliu.

Porai puikiai tinka tiek šaltų, tiek karštų patiekalų gamybai. Maistui dažniausiai naudojama apatinė porų dalis, bei jauni lapai. Jie puikiai tinka įvairiems troškiniams, padažams, sriuboms, mėsos ir žuvies patiekalams, salotoms. Poruose gausu C, B2, E, PP grupės vitaminų ir karotino. Jų gydomosios savybės gali padėti turintiems problemų su šlapimo pūsle, kepenimis ar tulžies pūsle. Besiskundžiantiems pervargimu, sutrikusia medžiagų apykaita ar vidurių užkietėjimu, rekomenduojama reguliariai savo mitybos racione naudoti porus.

Galite lengvai užsiauginti porus savo darže. Jie gerai auga derlingame, drėgname ir puriame dirvožemyje. Siekiant gero porų derliaus, reikėtų vengti juos sodinti į rūgščią dirvą.

Porai sėjami anksti pavasarį (vasario ar kovo mėnesį). Juos galite sėti tiek vazone ant palangės, tiek tiesiai į šiltnamį. Vėliau, porų daigus reikės perkelti į paruoštą lauko dirvą, kur pirmaisiais metais, porai išaugins netikrus stiebus. Juos reiktų palikti dirvoje per žiemą, kur balandžio mėnesį porai atžels, o birželio mėnesį jau galėsite džiaugtis pirmuoju derliumi. Porai auga iki vėlyvo rudens, o išrauti puikiai laikosi 0-1 laipsnio temperatūros rūsyje.

Kiekvienas save gerbiantis daržininkas žino, kad norint užsiauginti puikias daržoves reikia išsirinkti patikimas sėklas, kurios yra kruopščiai atrinktos selekcininkų ir atitinka pateiktus aprašymus. Įvairiausių rūšių kokybiškų sėklų galite įsigyti elektroninėje parduotuvėje Nojus.lt . Apsilankę ten, jūs liksite maloniai nustebinti rinktinių sėklų asortimentu, puikiu aptarnavimu ir nepriekaištingu sėklų kainos ir kokybės santykiu.

 

Facebook Comments