Kiek kainuoja teisininko paslaugos ir kaip neapsigauti?
|Jei jums reikalinga teisininko pagalba ar konsultacija, visų pirma turite žinoti, kad teisinės paslaugos nėra pigios. Kitaip sakant, pagalvokite, ar tikrai verta investuoti į minėtąją sritį. Tam tikrais atvejais sprendimą galima priimti ir savarankiškai arba šią pagalbą jums suteiks nemokamas paslaugas teikiantys specialistai, pvz., jei domitės nekilnojamuoju turtu ir galvojate apie paskolą, jums įdomu, kaip tvarkyti pirkimo-pardavimo dokumentus, kokios yra jūsų – pirkėjo – teisės ir pareigos, verčiau pasikalbėkite su banke dirbančiais specialistais. Iš kitos pusės, tam tikrais atvejais taupymas gali pareikalauti ne tik papildomų išlaidų, bet ir laiko, pvz., galbūt metų metus nesutariate su kaimynais dėl žemės sklypo ribų, tačiau taupote ir nesikreipiate į teisininką, kuris padėtų išspręsti minėtąsias problemas ir sumažintų jūsų rūpesčius. Teisininko pagalba reikalinga ir tuo atveju, jei susidūrėte su klausimu, kurio sprendimui neturite atitinkamos kompetencijos ar žinių.
Drąsiai kalbėkite apie paslaugų kainas
Teisinių paslaugų mokesčiai gali skirtis. Tai priklauso ne tik nuo samdomo teisininko patirties, bet ir nuo nagrinėjamo klausimo sudėtingumo, teisininko sugaišto laiko, taip pat – miesto, kuriame teisininkas dirba. Visais atvejais iš anksto pasidomėkite, kokie bus jums suteiktos paslaugos įkainiai – taip išvengsite nemalonių staigmenų. Būkite pasiruošę, kad tam tikrose situacijose gali prireikti ir papildomų išlaidų, pvz., apmokėti įvairių blankų pildymą ir t. t. Nesistenkite būti kuklūs ir drąsiai klauskite, kiek kainuos viena ar kita paslauga. Be to, priklausomai nuo to, kaip teisininkas kalba apie pinigus, galite spręsti ir apie specialisto sąžiningumą – jei teisininkas varžosi, negali pasakyti tikslios kainos ir bando išsisukti nuo jūsų klausimo, rekomenduojame bendradarbiauti su kitu specialistu. Tiesa, tam tikrose situacijose kalbėti apie aiškiai apibrėžtas išlaidas taip pat neįmanoma. Tokiu atveju teisininkas turi racionaliai ir pagrįstai paaiškinti, kodėl tiksli suma negali būti įvardyta ir kokios yra planuojamų išlaidų ribos.
Rinkitės ilgametę darbo patirtį turintį specialistą ir pasirašykite sutartį
Ieškodami profesionalaus teisininko, įvertinkite jo darbo patirtį, žinių bagažą ir asmenines savybes – šiuo žmogumi turite pasitikėti, be to, bendraudami turite jaustis laisvai ir patogiai. Jei su teisininku reikės bendrauti ilgesnį laiko tarpą, siūlome rinktis netoli jūsų dirbančius teisininkus, t. y. pagalvokite, ar važinėjimas į kitą miestą iš tiesų atsipirks. Kad neapsigautumėte ir būtumėte tikri teisininko paslaugų kokybe, siūlome raštu sudaryti sutartį dėl teisinių paslaugų teikimo. Jei jūsų pasirinktas teisininkas tokios sutarties nenori, ieškokite kito sąžiningai dirbančio specialisto. Paprašykite, kad sutartyje būtų nurodytos ir detaliai išvardintos visos paslaugos, kurias teisininkas jums suteiks.