Kelionė į Turkiją – atraskite populiariausias vietas

Turkija yra šalis, kuri kasmet pritraukia milijonus turistų iš viso pasaulio. Nors dauguma žmonių žino apie Stambulą, yra daug kitų miestų ir kurortų, kurie taip pat verti dėmesio. Šiame straipsnyje apžvelgsime labiausiai lietuvių mėgstamas Turkijos vietas, kurias būtina aplankyti kitos jūsų kelionės į Turkiją metu.

Antalija

Antalija, žinoma kaip Turkijos Rivjera, yra vienas populiariausių kurortų Turkijoje. Šis miestas yra puikus derinys tarp senovės istorijos ir šiuolaikinio gyvenimo. Antalijoje yra daugybė prabangių viešbučių, restoranų ir parduotuvių. Lankytinos vietos apima Hadriano vartus, senovinį Kaleiçi rajoną su siaurais, akmenimis grįstais gatveliais, bei modernius muziejus.

Antalijos regionas taip pat garsėja savo gražiais paplūdimiais, tokiais kaip Konyaaltı ir Lara. Vandens pramogos, tokios kaip nardymas, banglenčių sportas ir jachtų ekskursijos, yra labai populiarios tarp turistų. Be to, netoli Antalijos yra keletas įspūdingų gamtos objektų, tokių kaip Düdeno kriokliai ir Koprulu kanjonas, kurie yra puikūs gamtos mylėtojams.

İçmeler

İçmeler yra mažas, bet labai jaukus kurortas, esantis vos 8 km nuo Marmario. Šis miestelis yra idealus tiems, kurie nori pabėgti nuo didmiesčių šurmulio ir atsipalaiduoti ramioje aplinkoje. İçmeler garsėja savo smėlėtais paplūdimiais ir švariu jūros vandeniu. Paplūdimyje yra daugybė kavinių ir restoranų, kur galima paragauti vietinės virtuvės patiekalų.

Turistai taip pat gali mėgautis įvairiomis vandens sporto šakomis, tokiomis kaip vandens slidinėjimas, parasparniai ir nardymas. İçmeler yra puiki vieta šeimoms su vaikais, nes čia yra daug pramogų ir vaikams, ir suaugusiems.

Bodrumas

Bodrumas yra vienas iš žymiausių Turkijos kurortų, garsėjantis savo turtinga istorija ir kultūra. Čia galima aplankyti Halikarnaso mauzoliejų, vieną iš septynių pasaulio stebuklų, ir Bodrumo pilį, kurioje įsikūręs Povandeninės archeologijos muziejus.

Bodrumas taip pat yra žinomas dėl savo gyvybingo naktinio gyvenimo. Mieste yra daugybė barų, klubų ir restoranų, kuriuose galima mėgautis muzika ir šokiais iki pat ryto. Bodrumo paplūdimiai, tokie kaip Gumbet ir Bitez, yra puikūs poilsiui ir saulės vonioms.

Marmaris

Marmaris yra dar vienas populiarus kurortas, įsikūręs tarp kalnų ir jūros. Šis miestas garsėja savo gražiais paplūdimiais, švariu vandeniu ir įvairiomis vandens sporto šakomis. Marmario uostas yra puiki vieta ekskursijoms laivais, kurios leidžia turistams aplankyti netoliese esančias salas ir įlankas.

Miesto centras yra pilnas parduotuvių, kuriose galima įsigyti vietinių rankdarbių, drabužių ir suvenyrų. Marmario turgus yra puiki vieta ieškoti autentiškų turkiškų produktų, tokių kaip prieskoniai, saldumynai ir tekstilės gaminiai.

Alanija

Alanija yra dar vienas populiarus Turkijos kurortas, kuris kasmet pritraukia daugybę turistų. Šis miestas garsėja savo ilgais, smėlėtais paplūdimiais ir istoriniu Alanijos pilimi, iš kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Viduržemio jūrą.

Alanijoje taip pat yra daug vandens pramogų, tokių kaip nardymas, vandens slidinėjimas ir jachtų ekskursijos. Miesto centre yra daugybė restoranų, barų ir parduotuvių, kur galima praleisti laiką vakare. Alanija taip pat garsėja savo turkiškomis pirtimis ir SPA centrais, kurie yra puiki vieta atsipalaiduoti po dienos pramogų.

Sidė

Sidė yra senovinis miestas, esantis netoli Antalijos. Šis miestas garsėja savo archeologiniais paminklais, tokiais kaip romėnų teatras, Apolono šventykla ir senovinės miesto sienos. Sidės senamiestis yra puiki vieta pasivaikščioti ir pajusti senovės atmosferą.

Be istorinių vietų, Sidė taip pat siūlo gražius paplūdimius ir daugybę pramogų. Miesto centre yra daugybė restoranų ir kavinių, kur galima paragauti tradicinių turkiškų patiekalų. Sidės paplūdimiai yra puiki vieta saulės vonioms ir vandens pramogoms, tokioms kaip nardymas ir plaukiojimas.

Turkija yra šalis, kuri siūlo įvairias pramogas ir įspūdžius kiekvienam turistui. Nuo istorinių paminklų iki modernių kurortų, nuo ramybės kupinų miestelių iki gyvybingų naktinių gyvenimo centrų – kiekvienas čia ras tai, kas jam patinka. Nesvarbu, ar jūs ieškote nuotykių, ar tiesiog norite atsipalaiduoti ir mėgautis gražiais vaizdais, Turkija yra puiki kelionės kryptis.

Facebook Comments