Vėdinimo sistemos projektavimas ir montavimas

Vėdinimo sistemos projektavimas ir montavimas

Vėdinimo sistema susideda iš trijų pagrindinių dalykų – tai įrangos, vėdinimo sistemos projektavimo ir montavimo. Pastarieji du yra labai svarbi visos vėdinimo sistemos dalis, visumoje turinti net daugiau įtakos nei pats įrenginys. Tai reiškia, kad net ir parinkus patį kokybiškiausią ir geriausią įrenginį, nekokybiškai suprojektuota ir sumontuota sistema nepateisins lūkesčių.

Vėdinimo sistemos projektavimas

Šiame etape yra apsprendžiami patys svarbiausi dalykai – tiek rekuperatoriaus, tiek visos sistemos medžiagų parinkimo bei montavimo ypatumai. Projektavimas yra būtinas visai atvejais, siekiant tiksliai apskaičiuoti medžiagų poreikį, oro padavimo ir ištraukimo taškus, jų skaičių. Žinoma, projekte numatoma ir visos sistemos įrengimo kaina.

Projektavimo metu išsamiai įvertinamas kiekvienos patalpos dydis ir jos paskirtis, lubų aukštis, gyventojų skaičius. Nuo to priklauso ir paties rekuperatoriaus galingumo parinkimas, ir tuo pačiu įvertinamas oro padavimo bei ištraukimo taškų poreikis.

Pavyzdžiui, miegamuosiuose, kur praleidžiama mažiausiai laiko, oro apykaita reikalinga mažesnė ir tai labiau nakties metu. Tuo tarpu, jeigu namuose įrengta sporto salė, joje oro apykaita turi būti intensyvesnė. Visa tai būtina numatyti projektavimo metu, kad vėliau būtų galima parinkti tinkamą rekuperatorių.

Kokybiškų medžiagų ir įrenginio parinkimas

Renkantis medžiagas labai svarbu atkreipti dėmesį į ortakių pasirinkimą. Ortakiai gali būti lankstūs plastikiniai arba cinkuoto metalo. Pastarieji pasižymi mažesne garso izoliacija, užima daug vietos ir juose žymiai greičiau kaupiasi dulkės bei kiti nešvarumai, juos sunkiau valyti.

Tuo tarpu lanksčių ortakių sistema pasižymi aukšto lygio sandarumu, mažesniu triukšmingumu, turi dulkėms atsparų vidų, dėl ko žymiai lengviau juos prižiūrėti.

Vėdinimo sistemos montavimas

Kartais žmonės ieško paties geriausio įrenginio, brangiausių medžiagų, tačiau tinkamai neįvertina montavimo komandos. Vėdinimo sistemos montavimas yra bene pati svarbiausia šios sistemos dalis. Tinkamai ir kokybiškai sumontuota įranga ir ortakių sistema užtikrina tobulą sistemos ir įrenginio veikimą, komfortą bei gyvenimo kokybę.

Nekokybiškai sumontuota sistema gali ženkliai sutrikdyti įrenginio darbą ir sumažinti jo efektyvumą, kelti triukšmą veikimo metu. Tam svarbu ne tik parinkti kokybiškas medžiagas, bet ir kokybiškai jas sumontuoti.

Facebook Comments