Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip teisingai prižiūrėti lauko baseiną?

Lauko baseinai asocijuojasi su atsipalaidavimu ir gera nuotaika, drauge leidžiant laiką su šeima ir draugais. Kad lauko baseinas džiugintų, o nebūtų varginanti našta, jiems būtinos papildomos specialios priežiūros priemonės – baseinų chemija bei baseinų įranga. Šios priemonės leidžia mėgautis vandens malonumais ženkliai kokybiškiau.

Naudojama chemija baseinams užkerta kelią įvairių mikroorganizmų atsiradimui vandenyje, kas yra ne tik estetikos, bet ir sveikatos klausimas. Tačiau baseinų chemija nėra vienintelis svarbus dalykas, lauko baseinų priežiūroje. Ne paslaptis, kad maudantis lauke, į baseiną patenka įvairios šiukšlės, žolė ar smėlis, ypatingai maudantis su vaikais. Todėl čia labai svarbus yra ir mechaninis baseino filtras, kuris privalomas visiems didesniems baseinams, nepriklausomai nuo jo tipo.

Baseino filtras turėtų veikti visą parą. Tiesa, priklausomai nuo jo dydžio galėtų būti kažkuriam laikui išjungiamas. Tačiau didesniems nei 15 m3 baseinams jis turėtų veikti ne mažiau 10-12 valandų per parą. Antraip vanduo praras skaidrumą ir jame ims kauptis dumbliai. Ypatingai tai aktualu, kuomet vanduo yra pakankamai įšilęs ir yra daug saulės.

Ne mažiau svarbus ir vandens būklės stebėjimas, kuriam būtinas vandens pH ir chloro matuoklis. Labai svarbu, kad vandens pH būtų 7,0-7,4 ribose. Priklausomai nuo to, ar rodiklis yra žemesnis ar aukštesnis, reikalinga naudoti specialius preparatus „pH plius“ arba „pH minus“.

Lauko baseinų, kaip ir kitų baseinų priežiūroje yra labai svarbus vandens dezinfekavimas, o tam gali būti naudojamos chloro tabletės. Jos užtikrina vandens kokybę jūsų baseine. Nuolatiniam naudojimui reikalingos lėtai tirpstančios chloro tabletės, o vieną kartą per savaitę reikėtų naudoti greito tirpumo chlorą. Tačiau šiuo metu galima naudoti ir aktyviojo deguonies tabletes, kurios atlieka tą pačią funkciją, kaip chloras.

Dumblių naikinimui reikalingi algicidai, o vandens skaidrinimui yra skirti flokuliantai, kurie suriša smulkias kietąsias daleles. Tokiu būdu jos nusėda į baseino dugną ir vėliau filtro pagalba pašalinamos lauk. Apie tai, kad baseine yra dumblių, suprantame, baseino kraštams pasidengus slidžia plėvele.

Facebook Comments