Išsiplėtusių kapiliarų priežastys

kapiliarų šalinimas lazeriu kaune

Išsiplėtusių kapiliarų priežastis gali būti daugybė skirtingų veiksnių, įskaitant per stiprų odos šveitimą ar plovimą karštu vandeniu. Kai kuriems žmonėms gali būti paveldima liga, dėl kurios jų veido kraujagyslės tampa trapesnės, nei laikui bėgant patirtų kiti asmenys – tai vadinama „sulaužyta“ telangiektazija.

Išsiplėtusių kapiliarų šalinimas lazeriu Kaune belladerma.lt klinikoje.

Yra daug veiksnių, galinčių sukelti kapiliarų plyšimą. Hormonai, genetika, gyvenimo būdo pasirinkimas, sveikatos būklės, traumos ar žala, saulės poveikis, senėjimas, nutukimas, piktnaudžiavimas narkotikais ir alkoholiu. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte kiekvieną iš šių priežasčių ir gydymo būdų.

Hormoniniai pokyčiai

Hormonų, tokių kaip estrogenas ir progesteronas, lygio pokyčiai gali sukelti kapiliarų trūkimą. Padidėjęs šių hormonų kiekis gali susilpninti kraujagysles, todėl jos plečiasi lengviau nei kitu atveju. Dėl šio tempimo galiausiai šiose srityse vožtuvai neveikia tinkamai, todėl tose venose gali susikaupti daugiau kraujo.

Genetika

Jei vienam ar abiem iš tėvų yra pažeisti kapiliarai, jų palikuonims taip pat yra didesnė tikimybė. Šie žmonės yra tiesiog labiau pažeidžiami dėl venų ligų, įskaitant išsiplėtusius kapiliarus, taip pat venų varikozę ir vorines venas.

Kai kurie žmonės gali turėti geną, sukeliantį paveldimą hemoraginę telangiektaziją (HHT). Kol mokslininkai vis dar tiria, kas sukelia HTT, didžioji dauguma atvejų atsiranda dėl dviejų genų – ENG ir ACVRL1 – mutacijų. Taip pat vadinamas Osler-Weber-Rendu sindromu, HTT sukelia kraujagyslių anomalijas, dėl kurių jos tampa trapios ir sprogsta. Šis kraujavimas ar kraujavimas gali sukelti kitų, kartais rimtų komplikacijų, tokių kaip vidinis kraujavimas. Dažniau žmonėms pasireiškia ne tokie sunkūs simptomai kaip kapiliarų išsiplėtimas, kraujavimas iš nosies arba raudonos dėmės, kurios gali būti matomos per odą.

Gyvenimo būdo pasirinkimai

Gyvenimo būdas, pavyzdžiui, ilgas stovėjimas ar sėdėjimas, gali būti išsiplėtusių kapiliarų kaltininkas. Padidėjęs slėgis gali sukelti blogą kraujotaką kojose ir galūnėse, todėl vožtuvus, reguliuojančius kraujotaką, užblokuoja riebalinis audinys. Kadangi žmogus tiek daug laiko praleidžia stovėdamas, venos turi dirbti sunkiau, kad kraujas grįžtų į širdį.

Medicininės būklės, dėl kurių plyšta kraujagyslės

Yra keletas sveikatos sutrikimų, dėl kurių kapiliarai gali suskaidyti. Tai kraujo krešuliai, venų uždegimas, vidurių užkietėjimas, rožinė, sisteminės odos infekcijos ir kt.

 • Artritas
 • Vaskulitas
 • Leukemija
 • Marfano sindromas
 • Skarlatina
 • Embolija
 • Kalcifilaksija
 • Telangiektazija
 • Kosėjimas
 • Vėmimas
 • Gimdymas ar nėštumas
 • Trauma ar žala

Smulkios odos kraujagyslės gali būti visam laikui pažeistos dėl fizinės traumos, tokios kaip mėlynė ar kūno sužalojimas. Tai labiau tikėtina, jei turite jautrią odą. Kai kuriems žmonėms po atšiaurių mikrodermabrazijos procedūrų gali išsiplėtę kapiliarai. Tai taip pat įmanoma, kai spuogai atsiranda per stipriai dėl jų artumo. Tam tikrais atvejais išsiplėtę veido kapiliarai gali atsirasti dėl pakartotinio spaudimo, pavyzdžiui, akinių tiltelio ant nosies.

Saulės žala

Saulė yra galingas UV spindulių šaltinis, dėl kurio odos kraujagyslės gali visam laikui išsiplėsti. Saulės žala dažnai apima sritį aplink tas susilpnėjusias dėmes, esančias arti odos paviršiaus, kurios vėliau visam laikui išsiplečia dėl jų artumo UV spinduliams ir kitiems veiksniams, kurie praranda elastingumą šioje srityje. Tai ypač dažna ir matoma ant dažnai atviros odos, pavyzdžiui, nosies ar skruostų.

Senėjimo procesas dar labiau pablogina padėtį, nes sumažėja elastino skaidulų stiprumas, dėl kurio atsiranda ryškesnių išsiplėtimų šalia raukšlių atsiradimo vietų.

Senėjimas

Viena dažniausių kraujagyslių trūkimo priežasčių yra senėjimas, nes laikui bėgant mūsų oda plonėja ir silpnėja. Mūsų ląstelės dauginasi taip greitai arba gamina kolageną taip greitai, kaip mes senstame. Dėl šio plonėjimo ir silpnėjimo mūsų oda taip pat tampa trapesnė, todėl ji labiau linkusi į traumas, o tai yra dar viena pagrindinė išsiplėtusių kapiliarų priežastis.

Nutukimas yra pagrindinė vorinių venų priežastis

Viena iš pagrindinių kojų išsiplėtusių kapiliarų priežasčių yra nutukimas. Nors nutukimas kenkia mūsų bendrai sveikatai, jis sukuria per didelį spaudimą mūsų kūnui, o tai trukdo kraujotakai. Trapus venų pamušalas pradeda tempti ir ilgainiui vožtuvai pasiduoda, todėl kraujas kaupiasi. Tai vadinama venų liga ir gali pasireikšti išorinėje odos dalyje kaip išsiplėtę kapiliarai, voratinklinės venos arba varikozė.

Rūkymas, piktnaudžiavimas narkotikais ir alkoholiu

Narkotikų, alkoholio ir tabako vartojimas gali pakenkti organizmui. Jie pažeidžia odos ląsteles, kaulus, raumenis, minkštuosius audinius ir kt. Priklausomybė ir vartojimas taip pat sukelia išsiplėtusių kapiliarų atsiradimą.

Rūkomasis tabakas

Žalingas rūkymo poveikis neapsiriboja plaučiais. Taip pat kenčia ir gali susilpnėti kraujagyslės. Dėl to rūkantiems lengviau išsiplėčia kapiliarai nei nerūkantiems.

Alkoholis

Vartojant alkoholį, išsiplečia smulkios odos kraujagyslės, todėl jos paviršiuje daugiau tekėja. Tai lemia ne tik rausvos spalvos atspalvį odoje, dažniausiai aplink nosį, bet ir išsiplėtusių kapiliarų atsiradimą. Sunkiems alkoholikams ilgainiui dažnai išsiplėtusios poros, suglebusi oda ir pakinta spalva. Besaikis alkoholio vartojimas ilgainiui gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, sukeliančias nereguliarų širdies plakimą, aritmiją, gali sukelti širdies vožtuvų neatidarytą taip, kaip turėtų arba netgi sukelti širdies nepakankamumą.

Narkotikai

Narkotikų vartotojams, kurie švirkščia savo medžiagą, injekcijos vietoje dažnai pažeidžiamas poodinis audinys, oda ir kraujagyslės. Daugeliui išsivysto voratinklinės ar varikozinės venos. Reguliariai švirkščiamos venos gali subyrėti ir sukelti širdies vožtuvų bei kraujagyslių infekcijas. Kiti narkotikai, tokie kaip kokainas ar haliucinogenai, gali padidinti vartotojo širdies susitraukimų dažnį, padidinti kraujospūdį ir kraštutiniais atvejais sukelti širdies sustojimą arba aneurizmą.

Išsiplėtusių kapiliarų gydymas

Nors kapiliarai gali būti negražūs ir varginantys, ypač ant veido, yra daug būdų juos gydyti ir padėti sumažinti jų išvaizdą. Gydymo galimybės skiriasi priklausomai nuo pagrindinės išsiplėtusių kapiliarų priežasties. Pavyzdžiui, jei pajutote telangiektaziją, gydytojas gali rekomenduoti gydymą lazeriu, skleroterapiją ar operaciją. Jei priežastis yra saulės spinduliai arba senėjimas, gydymas gali būti odos priežiūros produktai, kurie padidina kolageno gamybą arba vitaminas C gali padėti pagerinti kraujagyslių išvaizdą.

Kiti įprasti kapiliarų sienelių gydymo būdai yra intensyvi impulsinė šviesa, gydymas lazeriu, lazerio terapija, priešuždegiminiai, namų gynimo būdai, veido, retinoidai ir kiti vietiniai tepalai. Kai kurie gali būti naudojami paraudimui sumažinti, be jokio šalutinio poveikio.

Informacijos šaltinis: https://www.belladerma.lt

Facebook Comments